Bisiklete Binmek Delilik Mi?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Annem bana bisiklete bindiğim için deli demeye başladı. "Seni Çernobil böyle yaptı." dedi az önce... Çernobil felaketi döneminde doğduğum için.. Acaba nükleer teknoloji bisikletoloji geni yapmış olabilir mi? :)

Scudo

hasim_hakli

Aktif Üye
Tepki
305
@baymineral

Bence olamaz. 70 yaşında amcalarda var. Çernobilden önce doğanlar yani. Bisiklete biniyorlar. Bu gen atalarımızdan gelmiş olabilir. Onlar atlara biniyorlardı.

Edit: Bu arada baymineral kefkene gittinmi hiç. Benim resimdeki yer kefken. çarşaf gibi deniz. Yolları da kaymak gibi. Biraz inişli çıkışlı ama...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bir çok kişi için araba ile zor gidilen yerlere bisiletle gidilmez diyorlar ama bilmiyorlar arabalar bir ışıktan geçene kadar bisikletin gidilecek yere varmış olacağını.ne olursa olsun bisiklet sürmeye devam

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiyede EVET!!!

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@majesty

Çocukluğumda her yaz Kerpe ve çevresinde geçti. Hala geçmeye devam ediyor :) Bölgeyi oldukça iyi bilirim. Bisikletlik parkurları v.s... :)

Fotoğrafın çekildiği yer Kerpe-Kefken yolunun (sadece bisiklet ve yürümek için)kestirmesi olduğu için bana çok tanıdık geliyor:) Kefken girişindeki dik rampa hoşuma pek gitmediği için kumlanmak pahasına o kestirmeyi kullanmak durumunda kalabiliyorum :)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Oksal Özdöl

Turkıye yı bılmem ama G.antepte rahat rahat surmek delılık
adamlar duran arabalara bıle carparken bır anlık dıkkatsızlık.....

@baymineral

onu bılmem ama belkı dna da mutasyona neden olarak sızı bır bısıklet canavarı yapmıs olabılır:D one egılınce arkanızda spoıler cıkıyor mu:D :D :D

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Baymineral Turke bisey olmaz ama bi turkun bisiklete binmesi cevrede yadirganmakta tabi

Ama sen, ben ve onlar mutlu ve sailcakli ise sorun problemi ortadan kalkmistir derimki.

Ama insanlar cevrede daha cok ekipmanli arkadasi gordukce alisacaklar vede davranis bicimi ona gore degisecek diye dusunuyorum ki

Uzum uzume baka baka kararır

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Bisklete binerek adrenalin aramak belki delilik sayılabilir ama bence bisikletle gideceğimiz yerlere gitmek bence hiçde delilik değil ama tabi trafikte nerde ne yapacağını bilmen gerek....Acemi ve hızlı hareket edemeyen sürücüler trafiğe çıkarsa bu delilik olur...:)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@mert fr

Bisklete binerek adrenalin aramak belki delilik sayılabilir :::
kesınlıkle katılmıyorum asıl bence tam aksı yanlıs bır seydır cunku bır sure sonra zevk alamayınca sıkılacaksındır ;)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer her yerden tepki alıyorsanız sakın kendinizi "deli" diye tabir etmeyin arkadaşlar. Unutmayın, atalarımız olayı yüzlerce yıl önce çözmüş ve demişler ki;
"Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar"
Biz doğru olanı yapıyoruz, bundan gayrı bize deli diyenler önce iğneyi kendilerine batırsınlar ;)

gazoz

Üye
Tepki
23
görüş farkı..insanların kalıp düşünceleri hepsi aynı,kişilerin düşünce yapıları geliştikçe bize hak vermeye başlarlar..sonuçta ortada delilikle ilgili herhangi birşey yok:) sadece gideceğimiz yere yürüyerek değilde bisikletle gidiyoruz.

bunlar bize deli diyorsa bizde onlara şöyle dememiz gerekir.
''surdan suraya (100mt vs) gitmek için koca arabayı yapmıslar,bunuda almak için milyarlar vermişler..üstelik buna binip hem çevreyi kirletiyolar(yasadıkları yerı pisliyolar) hemde yürümeyerek kendilerini hasta ediyorlar.Bunlarda tam deli yahu:D ''

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@gazoz

bu baglamda dragcılar kokten delı :D adamlar bır kac 100 m gıt mek ıcın onlarca lıtre benzın harcıyorlar kullandıkları arabanın degerını soylemeye gerek yok zaten :D :D (aklıma gelmısken 3snde 360lı hızlara ulasanlar vardı:D :Skull-175 )

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Bir gün yolda rampa çıkıyorum, bir araba yavaşlayıp içindeki iki tipleme bana alaycı bir tavırla sordu:
Sen delimisin bu bayırı bisikletle çıkıyorusun ?
Cevabım kısa ve öz oldu.
Sen ancak arabayla bu bayırı çıkabilirsin!
Bir bana baktılar birde bisiklete, bişey diyemeden basıp gittiler.

Diğer insanlarla aramızdaki fark bu...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
evet delilik :D ama mtb ye binmek zırdelilik:D :D

melihcavas

Üye
Tepki
45
valla bu aralar yağmur çamur yollara çıkıyom,eşim bile bana deli misin der gibi bakıyo. ama o kadar mutluyum ki...