Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete binerken neler hissediyorsunuz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Can Sonbay tarafından paylaşıldı.

1. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben şahsen bisikletin üzerindeyken spor yapmamın verdiği rahatlığı hissediyorum..Bisikletin lastiklerinden gelen ince uğultu beni rahatlatıyor..Pedal çevirmek enerjimi alması gerekeriken bana daha çok enerji veriyor..

Peki ya siz bisiklete binerken;
    Aklınızdan neler geçiyor?
    Neler düşünüyorsunuz?
    Neler Hissediyorsunuz?
    :)

ZekiAlper, gatila ve bisikletseven bunu beğendi.
  2. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    rüzgarı da aldım mı arkama "dünyayı dolaşırım :) :p "
    kafadan esti mi deli deli"artık bu işkenceye bi son vermeli"
    bisiklet yolundan giderken önüme çıkanlara"eminim :in: onlar hakkındaki duygularımız ortak:boese157: "
    lastik paltadığında"şimdi sırasımıydı"
    inişlerde"iyi yapış yokksaaaa :eek: :eek: acaba maksimum hızım ne olacak "
    bitmeyen rampalarda"haydi bastır az kaldı umudunu yitirme:eek: "
    köpekler saldırınca "onlara :D :D :D "
    gezi bittiğinde "bir sonraki gezi nereye:) :) "

rockbu, Tufan Yuzseven ve Can Sonbay bunu beğendi.
  3. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ö Z G Ü R L Ü K

Volkan Bilirli ve gatila bunu beğendi.
  4. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynen budur

Volkan Bilirli bunu beğendi.
  5. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    paramedik34 ve gatila abilere katılıyorum...

özellikle yeni bisikletle birlikte
    içim içme sığmıyor,keşke vaktim ve imkanım olsada hiç geri dönmeden gidebildiğim yere kadar gidebilsem diyorum...:):)

6. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisiklete binmek bende huzur hissi uyandırıyor. misal 20 km yarıçapındaki bir alanda eğer acelem yok ve tek başıma isem bisiklet kullanmayı tercih ediyorum. gideceğim yere giderken müzik dinliyorum, düşünüyorum, etrafımı seyrediyorum, tabiki trafiğe devamlı dikkat ediyorum. bununla beraber akşam eve döndüğümde terledikten sonra aldığım duş bana çok daha fazla haz veriyor, o gün doğadan israf etmemiş olmamın huzuru ve rahatlığı oluyor içimde , daha da ötesi benim yaşamam için başkalarınca çizilmiş olan yaşam tarzını ve yine bana dikte ettirilmiş sınırların dışına çıkmış olmanın verdiği mutluluğuda var.
    doğadan israf, çizilmiş yaşam tarzını ve dikte ettirilen limiti açmak istiyorum.
    doğadan israfdan kastım şu, gerek özel araçla gerekse toplu taşıma araçları ile yapılan yolculuklarda tüketilen fosil yakıtın doğaya- hava, su ve toprak- verdiği zarar kesinlikle inkar edilemez. öte yandan eğer şartlar uygunsa bisiklete binmek doğadaki toprak su ve hava kaynaklarını israf etmemize engel olur.
    çizilmiş yaşam tarzı ise şu: bizlerden beklenen doğadan uzak, ev araç gibi küçük mekanlara kendimizi hapsetmek, ulaşım için mutlaka fosil yakıt tüketen bir vasıta kullanmak. farkındaysanız neredeyse doğru düzgün kaldırım bulmak bile zor bırakın bisiklet için yolu bulmayı. bu ısmarlama yaşam tarzının dışına bisikletle çıkabiliyorum. 5 km den daha uzak mesafelerde bisiklet kullanıyorum, daha kısa mesafelerde yürümeyi tercih ediyorum.
    dikte ettirilen limite gelirsek onuda gördüğüm tepkilerle açıklayayım. yazın sıcaklarında dahi bisiklet kullanmaktan çekinmedim , ramazan da dahil. bizden beklenen ne güneşden uzak durmak, basit bir şapka ile güneşin etkisinden kurtulup sürüşün rüzgarına kendinizi bıraktığınızdaki halinize gıptayı eminim sizlerde görmüşsünüzdür. 20 yaşlarındaki gençler bile bisiklete binmek istediklerini ama hava çok sıcak olduğu için binemediklerini söylediler. keza ramazanda su kaybı korkusuyla millet dışarı bile çıkmazken ben 30-40 km pedal bastığım oldu ve farkettim ki bedenim ve bünyem bu baskıyı kaldırabiliyormuş meğerse.
    bu arada beni gören gerek çocukları gerekse bazı büyüklerin beni turist sanmasına ve "hello , hello " diye bana seslenmelerine üzülmeli mi şaşırmalı mıyım bilemedim. kimse yetişkin türklerin eğer maddi durumları yeterliyse ulaşım aracı olarak bisikleti kullanmayı tercih edeceğine ihtimal vermiyor. o yaşam tarzı yabancılara bırakılmış sanki.
    bütün bu duyguların yaşanmasından ortaya çıkan şey ÖZ-ümün GÜR-leşmesi. kendimi daha iyi hissediyorum :)

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu foruma girme sebebim:) Ayrıca yeni insanlarla tanısma fırsatı buluyorum. Ayrıca neyin kalite yani neyin iyi neyin kötü oldugunu bana anlatıyor aslında çok fazla söze gerek yok. Benim için bisiklet bir ulaşım aracında da öte oldu yani bir yaşam biçimim olmuş:)!
    Onsuz ben bitkisel hayatta olurum :)D) yani ben onsuz yapamam..

8. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Neler hissettiğimi sadece bisiklete binenler anlayabilir. Diğerlerine bunun nasıl bir duygu olduğunu anlatabilecek kelimeler yok.

9. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    mutlu oluyorum

ZekiAlper bunu beğendi.
  10. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    ben son zamanlarda cok korkuyorum oylesıne hayvanlar var kı aıleme karsı cıkarak surdugum bısıkletten sogutuyorlar benı :(

11. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    fiziksel rahatlamadan çok pisikolojik huzur ve rahatlığa kavuşuyorum kafam boşalıyo etrafa pozitif bakıyorum mutlu oluyorum

12. seyyaralem

seyyaralem Yeni Üye

Seviye:
    binmeden önce kendimi acayip gaza getiriyorum. yaparsın oğlum diyorum, çok iyi şeyler hissediyorum, hatta belediye otobüsündekilere iki elimi bırakıp el salladığımı hayal ediyorum. ama ne olur ne olmaz diye dua da ediyorum. bindikten sonra mı? acayip acı çekiyorum:( bu spd'ye ALIŞAMIYORUM :D :D :D

13. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaşadığımı hissediyorum.

14. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:

KUSURSUZ ANLATIM...HERKES KENDİNE PAY ÇIKARIR ARTIK

Nuri Kongur bunu beğendi.