Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Başlıyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mevlüt tarafından paylaşıldı.

1. mevlüt

mevlüt Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak yeni üye oldum. Bisiklete küçükken binerdim ama uzun süre binmedim geçen yaz kardeşimin balkonda çürümeye bırakılan bisikletini dur ben şunu bir adam ediyim diyerek tekrar bisiklete döndüm. Kullandığım bisiklet eski bir bianchi (runner sf ama öyle bir model yok galiba). Kafamda uzun zamandır yeni bir bisiklet alma fikri vardı ama bisiklete o kadar para verilir mi diye kararsızdım. Bugün bisiklete zincir almak için bisikletçiye gittim (kendisini de zaten forumdan duymuştum) Bu konuyu ona danıştım 700-800 liraya yeni bir bisiklet alsam sürüşte bunla çok farkeder mi diye. Cevabı çok net oldu al şu bisikletle bir dön gel dedi :D. Bisikletin kadrosu bana göre ufak, tekerlerin havası az ve sele alçak olmasına rağmen benim bisikletle dağlar kadar fark vardı. Ve bugün bisiklet alma fikrim biraz daha netleşti.
    Bisikleti şehir içinde kullanacam dağa bayıra girmeyi pek düşünmüyorum belki toprak köy yolları (o da düşük bir ihtimal) Bu arada 105 kiloyum+sigara, kondisyonum sıfır denebilir, çabuk yoruluyorum. Bunları göz önünde bulundurarak bisiklet önerirseniz sevinirim. Aradığım özellikler az enerjiyle çok yol yapsın:D (nasıl olacaksa) sağlam olsun en azından kaldırımlardan falan inerken bisiklet dağılacak mı diye korkmayım,konfor açısından uzun süre binilebilecek bir şey olsun. bir de aldıktan sonra parça değiştirmeyi düşünmüyorum yani şu bisikleti al ilerde kafana göre şekillendirirsin şeklinde bisikletler sunmazsanız sevinirim. Bütçe olarak 650-700 arası, eğer çok zorlarsak 750-800 e kadar çıkabilirim.

benim kendi araştırmalarım

Carraro - 435 DAYTONA V-FREN 27 VİTES (365 euro)
    Whistle Miwok 1052 V (338 euro)
    Sedona Borla (400 usd)

gokhan erdogan bunu beğendi.
  2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Camisys hoşgeldin :) Şehir içinde bineceğim demişsin sonra da kaldırımdan inerken bir şey olmasın demişsin. O zaman 26" bir dağ bisikleti almalısın ki, yazdığın ürünler bu kategoride. Sedona Borla güzel bir bisiklettir ve isteklerini karşılar. Diğer bisikletleri bilmiyorum yorum yapmayım, ama markaları güvenilir. Hiçbiri de seni üzmez.

Şimdiden hayırlı olsun bisikletin, güle güle kullan. Sigarayı da bırakmaya bak. Nasıl olsa bir gün bırakacaksın, öyle veya böyle :)

3. mevlüt

mevlüt Yeni Üye

Yorum için teşekkür ederim, yalnız "camisys" derken ne demek istediğinizi pek anlayamadım :S Sigara konusunda haklısınız umarım en kısa zamanda bırakırım
    Düzenleme: Sanırım anladım "camiaya" yazarken yanlışlık olmuş, hoşbulduk :)

Serdar TEBER bunu beğendi.
  4. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    himmm... aslında kaldırıma çıkmanıza gerek yok... fakat yaşadığınız bölgenin koşullarını pek bilmiyorum. 105 kg için bütçenizi biraz aşacak ama hidrolik disk fren ve street jantı tavsiye edebilirim...

5. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    doğru bi karar almışsınız biaiklete başlamakla. umarım iyi bi seçim yapaak başlarsın bian önce bu keyife...

6. Hüseyin Kaynak

Hüseyin Kaynak Aktif Üye

Seviye:
    Aslında kron xc 1000 de güzel 750 tl peşinse 700 e düşer

7. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer uğraşırım derseniz ve tanıdığınız dürüst bir bisikletçi varsa bisiklet toplamanızı öneririm uygun fiyatlara müthiş performans oluyor ben 750 TLye Geotech Expert döşedim çekiş sistemi 2010 Deore mesela , sıfır hiç uğraştırmaz Sedona Borla iyidir yada ama 105 kilo hangi bisiklet olursa olsun fazla atlamayın kadroyu zorlamaya gerek yok ve çok sık jant akord ister , Ben Borla derim güzel bisiklet nerdeyse bütün arkadaşlarım borla kullanıyor hiç sorun çıkartmadı daha kimseye

8. mevlüt

mevlüt Yeni Üye

TÜm cevap yazan arkadaşlara teşekkürler, kaldırım meselesi öyle hoplama zıplama şeklinde değil ama arada kaldırımlardan geçtiğim oluyo, bu tür zamanlarda durup bislikletten inmek istemiyorum. Şehir içi için V-fren yeterli diye düşünüyorum ama bilgim çok yeterli değil:D Toplama meselesi aslında çok güzel zevkli birşey bence ama bilgim çok yetersiz hadi shimanoda deoranın aceradan iyi olduğunu biliyom :D ama diğer parçalar hakkında nerdeyse bilgim sıfır. O zaman da toplamanın güzelliği gidiyor sonuçta parçaları ben seçmemiş olacam bisikletçi ne isterse onu takacak.
    Ek olarak salcano igman buldum diğerlerine göre hafif bir bisiklet, fiyatı da iyi. Sedona 711 de güzel, kafam karışmaya başladı

9. muhammet tüfekçi

muhammet tüfekçi Üye

Seviye:
    Şu an igman aldım bi akrabam 115 kilo onu taşıyor.çok rahat hemde :) Tavsiye ederim taşıma konusunda sıkıntınız olmasın 115 kiloyu rahat taşıyor.Düzenleme=kafanı yorma igman al sitedeki resimdeki igmanın renginin aynısını bulamazsınız.genellikle siyah üzerine kırmızı-beyaz renkli vardır.tavsiyem igman.hemde hidrolik frenli.

10. mevlüt

mevlüt Yeni Üye

teşekkürler salcanoya marka olarak bir önyargım var nedenini bilmiyorum ama bilinçaltıma kötü diye yerleşmiş :S Kafamı kurcalayan diğer bir konu da carraro o donanımla neden bu kadar ucuz fakat ağır, salcona nasıl bu kadar hafif :S

11. Reyhan Yılmaz

Reyhan Yılmaz Üye

Seviye:
    105 Kg için tekerlek göbekleri önemli olacak. Rulmanlı set ya da Shimano XT ancak kurtarır. yoksa kısa süre sonra sorun çıkacaktır.
    aslında kaldırım v.s. den bahsedildiğine göre freeride jant da kullanılabilir belki.

Mavic 721 EX Jant kasnaklarını DtSwiss 2.0 Champion teller ile iyi bir göbeğin üstüne ördünüz mü o jantlar ile çok rahat edersiniz.

diğerleri detay. vites seti Full Deore olsa gayet iyidir. V-Fren yeterlidir. mutlak seçmek gerekirse V-Fren'de fiyat-performans harikası Shimano XT Yan Paralel Linkli model. Fren kollarında da Avid ya da yine shimano.

bir de maşa önemli tabi. tüm ekipmanı aldıktan sonra kalan tüm para ile alabildiğiniz en iyi maşayı alın :)

o bütçe ile canavar gibi bisiklet toplanır.

ya da gidip Corratec V-Expert Motion alın. yazdıklarıma benzer özelliklerde. 1100 TL civarında.

hayırlı olsun...

12. can dağlı

can dağlı Yeni Üye

geotech atlas baslangıç için ii derim 350tl delta da ama çok gezicem dersem oo belli bri süre sonra yetmez sedona 751 whistle 1054 mü ne var disk firenli disk frenli olması daha ii bence yüksek kiloda pabuç fren tutmuyor kendimden biliyorum

13. Burak YAVRU

Burak YAVRU Aktif Üye

Seviye:
    Bende Carraro Daytona 435 var çok memnunum. Bende 105 kiloyum hiç bir sorun çıkmadı :D dağ bayır sürüyorum. Tavsiye ederim.

14. furkan şenel

furkan şenel Üye

Seviye:
    bana kalırsa size hafif bir bisiklet gerekli.bu yüzden kron xc 500 e bakmanızı öneririm.sanırsam 12.45 kg.eğer yaşadığınız yerde fazla bayır yoksa
    Carraro 914S alın derim.9.9 kg 780 lira.siz bisikleti taşıyacağınıza o sizi taşır emin olun.

15. Burak YAVRU

Burak YAVRU Aktif Üye

Seviye:
    Carraro 914S diyosunda nerde var acaba bulabildinizmi ?