Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Başlangıç

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ömer Canpolat tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar buralarda yeniyim :) Bisiklete merakım sürekli vardı artık başlayayım diyorum giriş seviyesinde Ankara içi yeri geldiğinde cebeci 50. Yıl parkının oralar gibi yokuşları (bilmeyenler için fazla dik değil normal yokuşlar) kullanabileceğim bisiklet arıyorum, başlangıç olduğu için bütçemi kısık tutuyorum, çift amörtisörlü dağ bisikletlerini kullanmak istemiyorum, haftada max 20-30 km yaparım 2. El önerir misiniz yoksa sıfır mı kullanmalıyım, birde sırt bel ağrısı çekmeyeyim boy 173 kilo 55 kadro boyu önerebilir misiniz şimdiden teşekkürler herkese :) Bütçe 500 civarı düşünüyorum çok geçmek istemiyorum 500ü malum öğrencilik

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    17" kadro boyu işinizi görür. İkinci el ilanlarına bakabilirsiniz forumda mevcut. Salcano NG650 +\- başlangıç olarak iş görür. Anlaşılan o ki uzun turlara çıkmak yada hız yapmak gibi bir derdiniz yok. O yüzden bu model işinizi görür başlangıç için.

3. S. Uzun

S. Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Birde şuna hazır olun. Aldığınız bisiklet 1000tl ye yakınsa "o para verilir mi, onun yerine git motor al, git elektrikli bisiklet al
    , ne anlıyorsun bisiklete binmekten vs....." gibi daha çok uzayabilecek cümlelerle çok sık karşılaşacaksınız.

4. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    Yaşıyorum bile umrumda değil ama "yaşın oldu 17 bisikleti napcan deli misin" gibi sözleri duydum bisiklet konusunu bahsettiğim kişilerden ama hem spor hem zevkli bir uğraş bence değer!

Serkan abi senin önerin için teşekkürler, güzele benziyor dediğin gibi uzun tur kesinlikle yok hıza gelincede yeteceğini düşünüyorum fren ve vites sistemi nasıldır acaba kullandınız mı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Temmuz 2014
  5. Fazilet HFZGL

Fazilet HFZGL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sen erkeksin sana böle diyorlar bide bni düşün kız başına bisiklet mi sürüyosun diyorlar ama umrumda değil..Üniversite kazandım hala bisiklet sürcem vazgeçmek yok :)
    bn arnicanın razor1990nını almıştım panzer adında..gayet güzel ama marka değil..alimünyum kadro ayrıca çokta güzel görünüyor her yolda sürme özelliği var :) buda çok hoş :) severk kullanıyorum :) tavsiye edrm bn 350 almıştım :)

6. Gökhan Kovancı

Gökhan Kovancı Aktif Üye

Bisiklet:
    Wheeler
    Seviye:
    Kimsenin lafina bakma kardesim bisiklet ozgurluktur. Millet kafamda kask gorunce bisikletli bayan gorunce sanki uzayli gormus gibi tepki versede sen kullanmaya bak. Bisiklet konusunda ise şu amacla kullanacam bu tarz olsun kafanda biseyler varsa bu esnada ogrenip internetten felanda arastirmalar yaparsin.bir karar verip elindeki paraya gore biseyler mutlaka alirsin....

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Miktarı değil işlevi önemli. İşinizi görecek düzeyde islevselliği olan bir bisiklet almanız yeterli. Genelde salcano ng650 önerilir başlangıç seviyesi için. Görünüşümüze gülen dalga geçenler maalesef bu dünyadan değiller. O yüzden görmeyin, duymayın keyfini çıkarın. Ben ekipmanlarım ile tura çıkarım her gün yada iki günde bir yoldan geçerken bana Hello diye bağırıyorlar. Ayda yada Mars'ta tura çıktığınızı düşünün..

8. Fazilet HFZGL

Fazilet HFZGL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:

doğru kimseyi takmamak lazım :) yola devam :)

9. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    Sıfır mıydı ikinci el miydi ayrıca nerelerde bulunabiliyor nerden almıştınız

Dediğim gibi kimin ne dediği en ufak umrumda değil farklı olmayı seven bi tipim ve ankarada olanlar bilir patencilerden gayet estetik duruyoruz ^^

10. Fazilet HFZGL

Fazilet HFZGL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    1. eldi :) severk sürüyorum :) parçalatıp üniye götürmeyi bile düşünüyorum :) kesinlikle patencilerden estetiğiz :)

11. Oğuzhan Kabaçalı

Oğuzhan Kabaçalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Diğer yorumlarda yazıldığı gibi Salcano NG-650 güzeldir. Başlangıç için ideal. Onun dışında ikinci el Kron XC-250 veya XC-150 lere bakabilirsin. Yine ikinci el olmak üzere Mosso markasına bakabilirsin. Çeşitli modeller var. Ama bence bu fiyatlardaki bisikletlerin ekipman yönünden pekte farklı olacağını zannetmiyorum. Daha çok kadro yapısı ve ergonomiye önem verin.

Ülkemizin affedersiniz hanzolarına gelince, şimdi sen yeni başlayacaksın bu işe trafiğe filan çıkacaksın. Sana tavsiyem hiç bir araç sürücüsüyle 'hoooop napıyon, yol benimdi ne dönüyon, sağındayım görmüyon mu ne sıkıştırıyon?' gibi polemiklere girmeyin. Kavga çıkma ihtimali çok yüksek. Hiç uğruna kavga etmiş olursun. İnsanlara öyle laf atarak değilde kendini farkettirecek şekilde sürersen çok daha iyi olur senin için. Gerektiğinde bir sokakta komple şeridi kapatabilirsin. (Tabii kesin gerekliyse.) Yani bisiklet kanunen trafikte var ama zihnen yok milletimizde. Bunu bilerek sür. Ayrıca lütfen ama lütfen ki lütfen ve lütfen KASK TAKIN! Artık kaskın önemini nasıl anlatacağımızı şaşırdık ama yani biz yinede söyleyelim. Ben kaskın önemini bisiklet sürmeye başladıktan 2 ay sonra anladım. Komple yüzümde yara olmuştu feci bi şekilde. Kafam yer gelmesin diye yüzümü çevirmiştim. Neyse uzun lafın kısası, iki tekerlekli araçların kaportası vücuttur. Bunu bilerek sürersen zararlı çıkmazsın. Bisiklettimi sattım 1 hafta önce filan ama yenisini alacam. Alınca görüşürüz inşallah. :) Bende Ankaradayım. Hayırlı bayramlar. :)

12. Abdullah T.

Abdullah T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2.El astro 241 sv :D bende kullanıyorum ama ng 650 2014 500 lira sıfır istiyorsan

13. K. Aydın

K. Aydın Aktif Üye

Seviye:
    Hocam yaşın 17 ne demek. Kaç yaşında arkadaşlar kullanıyor. Benim yaşım 27 kapının önünde araba duruyor ama ben bisikleti de çok seviyorum. Duruma göre tercih yapıyorum. Ben salcano city fun 60 aldım. N11 satıcı eren hobi var ankaradan 460 tl gibi bir fiyata gelmişti n11 kampanyaları ile birlikte ki gerçekten satış fiyatına göre çok uygun. Bisikleti tavsiye ederim. Kesinlikle şehir bisikleti al.

14. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    Kıymetli yorumlar için teşekkürler öncelikle ulusta ki bisikletçilere bakıcam intermetten uygun bisiklet bulamazsam, en sonda sıfır ng650 ye yönelicem :) Hayırlı bayramlaaar :))

15. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    eğer cidden istiyorsan butceyi dert etme, 200 tl bisikletle her hafta 100 km yapan arkadasim var,bence ng650 sizi kurtarir, ama temiz bir ikinci el super olur bence. tek dikkat etmeniz gereken iki amortisorlu celik bisikletlerden almayin, o civarda hakettiginin cok ustune satilan bianchi vb. bisikletler var. onlara ben "yazlik bisikleti" diyorum. guzel bakilmis bir zamanlar milliyetin verdigi peugeot cok daha performans verir size ole soyleyeyim

ve de bence en iyisi dag bisikleti yerine carraro sportive ve city fun gibi sehir bisikletlerine yonelmen eger arazi yapmayacaksan. mtb gereksiz baska turlu

Sent from my iPad using Tapatalk

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Temmuz 2014
  16. Kemal kmndo

Kemal kmndo Yeni Üye

Seviye:
    Sayin Serkan abi bende Carraro BIG 927 bisikletini.almayi.düsünüyorum ve calisiyorum.param 1 ay sonra tam.olarak.hazir olacak.İNŞALLAH yasadigim yer feTHIYE ve babadag fln cok yakinimda hem daga cikmak.icin,hemde uzun yol.icin bu bisikleti sectim,yaklasık 5 aydir araatiriyorum ve Cok iyi yorumlar aldim bu bisiklet icin sizinde yorumunuzu,düşüncenizi almak isterim,ekwipmanlar dahil

17. Cumali Aydın

Cumali Aydın Yeni Üye

Seviye:
  18. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    city fun 70.

19. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    City fun 60 ikinci ellerine bakıyorum birde xrs200 yarış bisikletleride hoşuma gitti yarış bisikleti zorluk çıkarır mı sizce bana