bisiklete başlamanıza ne etken oldu ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1976 senesi ,emekli subay evlerinde oturan genç bir delikanlı idim ,mahallede benim yaşıtlarım araba meraklısı idi,benim merakım ise uzaklara bisiklet ile gitmekti,nitekim mahalle arkadaşlarım araba alırken (tabi aile birikimleri ile)ben bisiklete yöneldim,zati bu iki tekeri 13 yaşında ikende sevmiştim,bazen kapı komşumuzun bisikletini alıyor idim,kontra pedal idi,harley motorunun gidonu gibi gidonu vardı,ilk bisiklet pejo yol oldu,en büyük eksikliğim ise hiç bir zaman resimli albümüm olmadı benim,hepsi arkadaşların albümündedir herhalde, kimbilir nerdeler,
sonuçta severek bu işe başladım ,sene 2015 halada seviyorsam, demekki acaip bi icat bu.

Scudo

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
ben 5 yaşımda ilk bisikletimi dedeme aldırdım o gün bu gündür pedallıyorum tabi ben sizin gibi eski toprak değilim 11 senelik bisiklet geçmişim var şurda :)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Çocukluk kısmını saymazsak 2 sene önce kız arkadaşımın ısrarı ile başladım. Otobüse sürekli para vermek istemediğimiz için bisiklet alalım dedi ve nitekim aldık da. Her ne kadar O bana bisikleti alma konusunda ısrar etmiş olsa da, şu sıralar binme konusunda ben ısrarcıyım. Son 6 aydır da günlük ortalama 30 km bisiklet sürüyorum, kışa hazırım. :)

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@Kudret Kurtcebe
Maşallah :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
önce yeni bisiklet aldım sonra bisikletforum'u keşfettim.

yeni bisiklet bi nebze ama bisikletforum :harika:

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ben normalde motorsiklet kullanıcısıyım.Motorsikletimi sattıktan sonra pratik ve azim isteyen bir taşıtım olsun istedim ve işe yanlış yerden,çift amortisörlü bir bisikletle başladım.Hata yaptığımı anlamama rağmen 6500km boyunca bu bisikletini kullandım.Gerisi çorap söküğü gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
5 yaşında iken ilk bisikletimi almıştım. şunun şurasında 10 senelik bisiklet kullanıcısıyım

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Ailem ve amcamlarla bu yaz amsterdama gidişimizde yollarda milyonlarca bisiklet görüşüm en büyük etken oldu 2. İse amcamın da sıkı bir bisiklet kullanıcısı olup beni bu işe özendirmesi Metin amca ma selamlar okuyosa tabii :))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çocukken babamın bana aldığı ilk bisiklet 5 yaşımdayken :) O gün bugündür kopamadım :)

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
lisede bıraktığım bisikleti, çalıştığım kamu kurumundaki arkadaşım sayesinde yeniden bisiklete başladım daha sağlam şekilde :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6 yaşımda babam etken olmuştu. :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bizde iki teker aileden gelir ırsidir.
hiç görmediğim rahmetli babamın motosikleti varmış. abime aşılanmış.
abimde önce bisiklet almıştı ben taaa 3- 4 yaşlarındayken. onla bizi ve mahalledeki tüm çocukları gezidirdi sonra motosiklet aldı.
arada bende kullanırdım. lise ye giderken 650 cc enduro. :D
sonra gel zaman git zaman ikimizde de bisiklet var şuan.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kudret abimiz çocukluk kısmını sormamış olsa da ben de oradan gireyim. :)
Bisiklete dair ilk hatırladıklarım benim içi dolu bir karış büyüklüğünde tekerleri olan 3 tekerli çocuk bisikletim. Sonrasında 7-8 yaşlarımda amcamın oğlunun bisikletiyle düşe kalka öğrendim 2 tekeri. İlk bisikletim diyebileceğim bisiklet ise bmx tipi bir bisikletti ve onunla mahallede turlar dururdum. Yazın her gün çıkar düğünleri gezerdim. Kenarda durup bağlama, bateri ve org çalan abileri hayranlıkla izlerdim. Yazın hemen her gün düğün olurdu mahallede :D

Sonra okula giderken falan diye uzar gider bu... Ama bu hikayeyi bırakıp konunun asıl sorusuna gelecek olursam...Çünkü bisiklete başlamak derken bence düzenli olarak kullanmaktan bahsediliyor. Bisiklete başlamamdaki en büyük etken gerçekten de Bisikletforum'dur. 2 yıl önce bi şekilde internette dolaşırken rast geldiğim bisikletforumu okurken hep heyecan duydum. 2 sene öncesine kadar bisiklete dair neredeyse hiçbir şey bilmediğimi farkettim. Ortalama bir bisikletin fiyatının 2000 liralarda olabileceğini öğrendiğim an, bu bisiklet işine olan merakım daha da arttı.
Tur yazılarını okudukça garip bir şekilde mutlu oluyordum. 2000 kmlik yolları 55 yaşındaki amcaların bisikletle gittiğini okumak falan derken... Zaten bisikleti hep sevmiştim ama 30 yaşından sonra bisiklete binmek bana da uzak geliyordu nedense. Hem spor yapmış olurum, hem ulaşım, hem gezi falan derken bisikletin müthiş bir şey olduğunu farkettim. Şuan btwin rockrider300 bisikletim var. Ve önümüzdeki yaz 1200 km civarı bir tur düşünüyorum. Bisikletforum olmasa, ki bu arada gerçekten de son derece aktif bir forum, canlı olmayan bir forum olsaydı beni bu kadar etkilemezdi, büyük ihtimalle 30 yaşında gidip de kendime özel bir bisiklet almazdım.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
12 sene once dedem ilk bisikletimi almıştı 5-6 yaşlarındaydım. Tabi çocukluk, hevesimi aldığım gibi bıraktım.Bundan yaklaşık 4 sene önce 14 yaşında iken çok yakın bir arkadaşım sayesinde hobi olarak başladım. Şuan yarışıyorum :) Çok değerli dostlugumuzu 1 2 sene önce kaybettim fakat daha önemli bir şey kazandım.. Çok değerli dostum eğer bu yazıyı okursan sana bir kez daha tesekkurlerimi sunmak isterim :)

• Beğen
Tepkiler: Biltekin

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
Şaka gibi gelecek ama Motosiklet sebep oldu...

• Beğen
Tepkiler: Berke

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
10-12 li yaşlarda tek fitesli bisikletimiz vardı, baya bi eskittik, ha alayım ha alayım derken 10sene sonra tekrardan başladım iyikide :)

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Ben iş yerimdeki hareketsizlikten şikayetçiydim. Spor salonuna ayrıca vakit ayıramadığım için başladım. İşime gidiş gelişte kullanıyorum. Artık serviste oturmak yerine pedallıyorum. Hem ailemle geçirmem gereken süreden feragat etmeme gerek kalmadı. Hem absürt spor salonlarına ihtiyacım kalmadı. Çok hoş oldu. Bisiklete binmeyi çok sevdim. Bisikletlerle ilişkimiz ilerleyecek gibi. Yol bisikletleri bana göz kırpıp duruyor.;) Hayırlısı bakalım.

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
Çocukluğu saymazsak benim sizin gibi dedeler babalar değil koca göbeğim sebep oldu :D 2 ay olacak neredeyse sağolsun 10 kilo verdim :)

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Çocukluk dönemini saymazsak Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sayesinde başladım diyebilirim.