Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Bağlanıyorum %25

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında observer tarafından paylaşıldı.

1. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet arkadaşlar ilk başta yolun 6-7 km sinde endomondo ve sports tracker açıktı ancak sonra şarj azalınca kapatmak zorundan kaldım elimde olan verilerde ortalama 27 ve maksimum hız 39.
    ilk başta eryaman içinde yüksek kadans ısınmaya başladım saat kaçta çıktım bilmiyorum.
    sonra bahçen eryaman tarafına geldim.(saat 18 de basketbolum olduğu için 17:30 da evde olmayı planlıyordum.)
    bahçen tarafındanki dik yokuşu çıktım ve şeker köyüne geldim sağa ve sola ayrım çıktı.(burda ısınmam bitti 15-20 km kadar ısınmış oldum)
    ilk sağ tarafa çıktım baktım adam gibi bir yer yok döndüm sol taraftan geçtim.otobana geldim girsem mi girmesem mi derken girdim.düz yolda sürmeye başladım sağ tarafta hipodrum ayrımı vardı baktım diğer taraf çok aktif hipodrum yolunda 1 araba bile yok.girdim oraya hipodrum sağımda kaldı dönüşte sağa döndüm hipodrum yine sağ yanımda alt tarafta villalar var(ve yol kenarından 5-6 tane adam hipodruma bakıyordu yarış vardı galiba.)
    villa tarafına indim oralarda 5-6 km belki daha fazla sürdüm o yarışın izlendiği yere geri geldim saate baktım geç kalacam döneyim dedim fakat nerden dönsem bilemedim bir türlü :D geldiğim yönden tamamen girsem olmuyor acaba başka yere mi girsem dedim cesaret edemedim orda maçı izleyen abilerden birine sordum dedi işte düz devam et sola dön sonra kavşak var falan filan dedi fakat anlamadım o kısmı :D burda durmuşken bir fotoğraf çektim artık antreman dan çıktı gezi ve eve yetişme turuna dönüştü :)
    geri döndüm sola girdim görüntü güzeldi yine hipodrumu çekeyim dedim.
    yol boyunca devam ettim sağ tarafta yine fotoğraf çektim.
    kavşağı geçtim ve yola girdim.
    yoldan devam ediyorum
    yolu artık sormam gerek yan taraftan geçen bir amcaya sordum.sen arkadaki etimesgut girişinden gircektin dedi.devam etsem gidemem mi dedim. gidersinde dönüş 3-4 km dedi boş ver 1-2 km hesabını dedim devam ettim.
    THK müzesine geldim.
    ilerden sağa döndüm güvenliğe tekrar sordum devam et ilerden sola döneceksin dediler.
    yoldan devam ediyorum artık kaybolmaya başladık.
    dedikleri dönüşe geldim.ışıklarda durdum ya u çekecem ya da devam etcem kenardaki amcaya sorum amca burdan eryamana nasıl giderim?Amca:dikkat gidersin dedi
    içimden güldüm ve galiba yanlış anladınız eryamana nasıl gitcem dedim.u çek dedi çektin devam ediyorum.
    yanlış hatırlamıyorsam buralarda bi yer de daldım ve nerdeyse bolu ist yoluna çıkıyordum son anda gördüm ve dönüş boyunca karşıdan esen sağlam rüzgar vardı.
    sol tarafa döncektim ama en dipten dönmeye çalıştığım için fırsat bulamadım ve dönemedim devam ettim zorunlu.(burdan sonra yolu biliyorum zaten.)
    devam ediyorum optimumda sola dönmektense optimuma gelmeden bahçen eryaman tarafına sağa dönüyorum.
    ve gandalf'ın da dediği gibi umut alevlendi basketbol'a yetişme ihtimalim arttı hemen gittim büfeden bir su bir kek aldım.su mataraya keke mideye :)
    baktım daha vakit var eryamanda 3-4 km dolaştım.göksu nun tepesindeyim. (su bitti)
    burdan irem konutları tarafına indim sağa döndüm şehit rıfat iöo dan devam ettim ve
    mission completed
    saat 17:55
    eve girdim
    hemen koşarak çıktım basket boldayım yine yoruldum bittim tabii ki ancak sporcu kendini belli ediyor :) yaptığım sürüşe rağmen basketbolda en yüksek performans bendeydi.
    toplam olarak bisiklette 1 litre su
    basketbolda yarım litre powerade ıce blast yarım litre su bitirdim.
    artık evdeyim ve dinlenme vakti :D saat 19:10 gibi
    bir kaç not:
    hangi bisiklet seçmeliyim konusu var otobana çıkın ve sürmeye başlayın kendinizi iyi hissediyor ayardaysanız ve bu işi sevdiyseniz bisikletiniz yol bisikleti değil ve sizi tatmin etmiyorsa benim gibi yol bisikletine kaymalısınız :D
    kesinlikle kask olsun bende en kısa sürede alacağım.gözlük olmasında da fayda var bir ara gözüme toz kaçtı gözüm refleks den kapandı tabii 3 sn sonra açtığımda emniyet şeridinin 10 cm kadar dışındaydım hemen girdim emniyet şeridine.
    deriniz benim ki gibi hassassa eldivende gerekli.
    ve son olarak bisikletin ön attırıcısı kırık olduğu için çıkarttım aynakol hep 3 teydi.

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    not:bu günkü sürüşümde sports tracker hep açıktı eryaman içi maks hız 42 idi demek ki dünkü turda 45 üstü dür.
    ayrıca yarın yine sürcem sabah 10:00 da evden çıkabilirim en geç 13:00 da evde olmam lazım.
    burada oturuyorum.
    http://maps.google.com/maps?f=q&sou...625918&spn=0.018645,0.058622&t=m&z=15&iwloc=A
    evden 50 km kadar uzaklaşabilirim ama tek olduğum düşünülürse ve bu bisikletle.ondan dolayı pek uzaklaşmazsam iyi olur kazan tarafına ya da ist yolu boyunca sürmeyi düşünüyorum.
    ayrıca haziran ya da temmuz ayında eryaman dan kalkıp ilk önce eymir'e performanslı sürüş sonra orda dinlenme + atıştırma ordan etrafa baka baka abanta sürüş ordan dinleme ve yemek sonra ordan yine pek zorlamadan aoç ye gidip bir kokoreç ya da mangal :D sonra yemekten 1 saat kadar geçince eryamana tempolu sürüş düşünüyorum toplam 100 km olur.durmalar dışında bisiklet üstünde ortalama 22-25 arası olur diye düşünüyorum.bisiklet üstünde 4-5 saat geçer.
    eşlik edebilecek varsa bana ulaşırsa sevinirim.