Bisikletden bikmak..:(

umutdokuz

Üye
Tepki
5
Arkadaslar herkeze merhaba .bu hafta kendime arkadaslarimin bir bisiklete bu kadar para verilirmi dusuncelerine ramen ilk bisikletimi sedona 751 aldim...1 haftadir bu ise cok merak saldim tek korkum cevremdekilerin dedigi gibi belli bir sure sonra bu sevdadan vazgecmek ..simdi sorum bisiklet sizin icin nedir.1 ay sonra kaldirip atilabilecek bir hobimi bagimlilik yapan vazgecilmicek biseymi...

Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Bisiklet insanın içinde olan birşey ondan bıkılmaz bence 7/24 mesai gibi yapar gibi birşey.Gelişen değişen yenilenen bir olgu bir araç her daim üzerinde olmanıza da gerek yok onunla ilgili hikayeler okumak,yarışları izlemek bile ayrı bir zevktir.

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Bence arkadaşlarınızı dinlemeyin sonuçta bu sizin zevkiniz:) Bu arada aynı şey benim de başıma geldi tabi ben bisiklet hobisine yeni başlayan biri değilim ben ayrıntılı bir şekilde bu hobiye başladım yani önceden de bisiklete binmeyi çok seviyordum sonra aklıma iyi bir bisiklet almak geldi ve aldım da:) Yaşadığım yerde ki tanıdıklarım bana 600 tl bir bisiklete verilir mi dediler ama bu benim zevkim dedim istediğim şeye istediğim kadar para veririm dedim.Sonuç ne oldu derseniz bisikleti gördükten sonra bisikletin çok güzelmiş dediler.Yani derken bir sürü laf dediler ama bisikleti görünce ağızları açık kaldı:D

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
bisikleti günlük hayatında da kullanırsan bence çok alışırsın. yürürken yanında bisikletin olmayınca kendini güvende hissetmez bacakların ilerlemez olur. 13-14 yaşındayken bisikletim bozulmuştu bi daha da binmemiştim. o zaman bu duruma alışmak çok zor olmuştu. bisikletin bence iyisi de kötüsü de aşktır :in:

Tepki
68
Arkadaşlara katılıyorum.Önceleri bir iki laf ederler ama bir bakarsın 2 ay sonra bend mi bir bisiklet alsam derler . Sen şimdilik onlara aldırış etme. Ormana gir çık uzun turlara git ve bu yaptıklarını onlara anlat. Çok zevk alacaksın :D

Tepki
56
Bisiklet
Trek
Eğer bir insan bir konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilse , yapacağı değerlendirmeler yanıltıcı olabilir. Bu konu da buna örnek bence. Ben de bisikletimi aldığımda acaba yanlış iş mi yaptık, çok para mı verdim diye düşünmüştüm fakat bu dünyaya adım attıktan sonra, 2-3 binlira lık bisikletler gözüme çok güzkmemeye başladı hatta kendi kendime iyiki daha alt seviye birşey almamışım diyorum. Bence bu konuda yeterli bilgisi olmayan insanların dediklerine çok kulak vermeyin.

umutdokuz

Üye
Tepki
5
@Uçkun Barış CANDAN

Umarim dedigin gibi olur bu hafta sonu bi tur yapacam bakalim :)

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@umutdokuz

Öyle bi bağımlısı oldum ki anlatamam. Elime para geçtikçe parça alıyorum o derece manyağa bağladım :D

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Bisiklet ; Spor, Kültür, Sosyallik, Hobi....Bisiklet hayat yolu...Veya sen ne anlarsan odur...!

Seç beğen al, istersen hepsini al...

Ama sorduğun sorunun cevabını kimse veremez.Bisiklet herkeste ayrı vücut bulur...Cevap sensin..

Ön yargılarını bir kenara bırak ve sür, sürebildiğin kadar.Çok yakındır, alacaksın cevabını :)

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

umutdokuz

Üye
Tepki
5
@AYDIN DİRİCANLI
Bu yorumlardan snra dahada icim rahatladi...birde gurup buldummu tamamdr :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletten bıkmak mi ? :) Tek seferde hiç uzun yol yaptın mi bilmem ama (60-70) işte ondan sonra insanda bir bıkkınlık olmuyo değil ama ertesi gün bir an önce bisiklete binmek için can atıyor insan :D Fazla kasma zevk aldığın sürece bıkmazsın :D Arkadaşların dediği gibi tek sürme biri yada birileriyle sür. Sürüş anında sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor insan :D

umutdokuz

Üye
Tepki
5
@Musa Sağol
İlk defa binecem kucuklugumu daymazsak :)... Simdiden surebilecegim gruplar aramaya basladim zaten dur bakalim ne olacak :)

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
her zaman gruba gerek yok.bi kaç kişi olsa fena olmaz ama.tek te çok keyif veriyor.hele ki kondisyonun iyiyse.gidemeyeceğin yer olmadığını bilmek bile keyif veriyor.
bisiklet böyle bir şey işte.nereye gitmek istediğin deponda ki benzine bağlı değil.tamamen keyfine bağlı.

ulaşımda ise karbon ayak izi bırakmadan yol almanın keyfini anlatamam.
(bugün maltepeden - erenköye işe gittim 12 km. hemde normal zamanından daha kısa sürede.ohhh misss :) ) örnekti :)
bazı şeyleri düşünerek bilerek kullanırsan, emin ol asla sıkılmazsın.

umutdokuz

Üye
Tepki
5
@sedat_slave

Zaten bu isin buyuk cogu kondisyonda heralde...acaba bi gunde kac km yaparim merak ettim :)

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu bir hastalıktır kardeş. Açıkçası, ben 3 gün binemediğimde özlüyorum bisikletimi. Hele birkaç gün bin, sonra 1-2 gün bir kenara koy, binme. İçinde oluşan hisler sana ondan sonra ne yapman gerektiğini söyleyecektir.

• Beğen
Tepkiler: umutdokuz

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
İşe gidip gelmek için günde 3-TL otobüse versem ayda 60, yılda 720-TL yapıyor. Şimdi ben bisiklete para vermeyeyim neye vereyim? Olayın sağlık tarafı ise zaten tartışılmaz.

Ama herkesin yapabileceği bir şey de değil, adam eşini ve çocuklarını arabayla işe, okula bırakıyor veya ev iş arası çok uzak mesafeler oluyor, veya işi gereği araç kullanmak zorunda, bu gibi zorunlu nedenlerle bisiklet kullanamayanlar var. Onlara bakınca ne kadar şanslı ve bisikletin ne kadar lüks bir ulaşım aracı olduğunu anlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: umutdokuz