Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletcim.com güvenli midir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tyler tarafından paylaşıldı.

1. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar;

Google aramalarında da çıksın diye bu tarz bir başlık açıyorum. Ben bu kadar ilgisiz, güvensiz ve haksız yere bilinçli olarak tüketicisini zarara uğratan bir firma görmedim.

Yaklaşık 1,5 ay önce santini sp70 tayt sipariş ettim ve L beden istiyorum diye hem telefonda hem de yazılı olarak söyledim fakat ürün S beden geldi.

Telefonda özür dilediler ve Kargo ücretsiz olduğu için hemen geri gönderin L bedenini size gönderelim dediler.

Geri gönderdim fakat 1 hafta boyunca hergün sorduğumda stoklardan çıkıyor, bugün kargoya veriliyor, depoda sorun çıkmış gibi durumlarla karşılaştım ve 1 hafta sonunda malesef sadece XL bedeni kalmış denildi ve ücret iadesi yapılacak denildi.

Tam 1 ay haftada 2-3 kere aramama rağmen ücret iadesini o kadar zorlaştırdılar ki aramasam hiç yapmacaklardı.
    Neyse 1 ay sonra ücret iadesi yapıldı fakat 10TL eksik olarak neden diye sorduğumda ise kargo ücreti yanıtı aldım.

Dalga mı geçtiklerini sordum. Yanlış bedeni kendileri gönderdiler daha sonra da kendileri iptal ettiler.

Fakat yine cevap yok.

Bu kadar rezalet bir firmadan ürün almamanızı öneriyorum.

Alp Ertunga, tselim, sezer_57 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Başlığı görünce kredi kartı bilgileriniz çalındı sandım. Geçmiş olsun diyelim. Onlar daha bir müşteriden ne çıkar ki kafasındalar. Ama memnun olmayan bir müşteri ayaklı reklam panosu gibidir, negatif yönde.

Kerem Özbayrak ve Tyler bunu beğendi.
  3. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Biraz önce de telefon ile görüştüm aynen şunu söylüyorlar
    "Haklısınız ama kargo ücretinin iadesini yapamayız"

Neyin kafasını yaşıyorlar anlamadım.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    o firma hakkinda sayisiz konu acilmistir hatta sahibi de forum uyesi olup savunma yapmaya calismis ama muavfak olamamistir.

Faruk ÇUBUKCU, Metehan D. ve Tyler bunu beğendi.
  5. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bende tam bu siteden bir bisiklet alacakken, google'da araştırıp müşteri memnuniyetinin çok düşük seviyelerde olduğu yorumlarını görünce vazgeçip başka yerden almıştım.

6. Battuta

Battuta Yeni Üye

Seviye:
    10 tl nin peşine düşmemeliydiler bu kadar. Demek ki profesyonel anlamda büyüyüp kurumsallaşmaya niyetleri yok. Kendi tercihleri!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

7. erkan_harman

erkan_harman XRS 30 TIAGRA

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ha bu arada bakiniyordum o siteye bi müşteri daha kaybettiler gecmis olsun sizede

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tyler bunu beğendi.
  8. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tekrar Merhaba;

Bugün bike&outdoor 'a gittim ve Santini sp60 ve sp70 taylarını gördüm.
    Bisikletcim.com sp70 sattıklarını söylüyorlar ama beden ölçüsü hatalı gönderdikleri ürün sp60'dı.

Umarım internetten alışveriş yapacak arkadaşlar bisikletforum'daki onlarca yazıyı görüp sipariş vermezler

9. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    10 TL için ticari itibarını (gerçi anlaşılan pek yokmuş ama neyse) zedelemek. 10 TL için haram lokma yemek. Haram lokmayı bile bile eşine çoluğuna çocuğuna yedirmek. Bunların hepsi yürek(!) ister. Oldukça yüreklilermiş anlaşılan.

Tyler bunu beğendi.
  10. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Buraya da bilgilendirme yapmak istedim. Aradan geçen 6-7 ay sonra şirket CEO'su tarafıma bizzat eposta gönderip yanlışlık olduğunu ve ödeme yapılacağını belirtti ve ödeme yapıldı.

sarkihalindekal bunu beğendi.
  11. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    buraya yazmamış olsaydınız 6-7 ay süründürdükten sonra umurlarında olmazdı iade yapmak. yerlerdeki itibarlarını toplamak için düzgün çalışmaları, kampanya, sponsorluk işlerine girişmeleri gerekiyor. bisiklet bakarken fiyatları piyasadan yüksekti sonra şikayet sitesinde bakınca ellerinde olmayan ürünleri sattıklarını, hatta piyasada çoktan tükenmiş olan ürünleri sırf insanların parasını alabilmek için stokta varmış gibi gösterdiklerini, durumu teyit etmek için telefon açanlara ürünlerin stokta gerçekten var olduğunu söylediklerini ama ödeme yapıldıktan sonra müşteriyi umursamadıklarını, ürünleri eksik-kusurlu sattıklarını ve iade konusunda sürekli pürüz yaşandığını öğrendim. ben hiç para kaptırmadan kara listeye aldım. çok sayıda insan tutarlı şekilde olumlu yorum yapmadıkça fikrim sabittir.

tselim ve ilker bunu beğendi.
  12. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bnde bi urun siparis verip daha elime gecmeden iptal ettim ama siparis verdigim icin parayi karttan cektiler. Bana bu paranin 3 iş günu icinde tekrardan kartima yaticagini söylediler, bn bkledim 3 gun oldu yine yatirmadilar, ve parayii tam tamina 25 gün sonra hesabima yatirdilar, ben bunlari neredeyse haftada 4 kere aradim her arayisimda 1 gün icinde yatirilicak diyip hep gecistirdiler. Yani demek istiyorumki bu firmadan ne alisveris yapin nede firmayla muhattab olun!!!

13. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Egerki o ara istanbulda olsaydim dükkana gidip her turlu seyi dicktim tabi terbiyemi bozmayarak

14. Emre Yazıcı

Emre Yazıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu siteden bisiklet alma hatasına düştüm fiyatı uygundu vesselam 3 taksit ödeme yaptım ekstireye baktım sonra 10 taksit yapmışlar benden habersiz herhangibir kampanyaya falanda katılmadım tabiki aradım tel. bakan yok nihayet biri sıkıldı herhalde açtı samça saçma konuştu bende kapadım tel. ciddiyet sıfır mecbur kalmadıkça alışveriş yapılmaması gereken bir firma tecrübeyle sabit.