Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletcim.com firma internette gözüktüğü gibi içi dolu bir site değil (doladırıcı)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Ali AYDIN tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ali AYDIN

Mehmet Ali AYDIN Yeni Üye

3 hafta önce siteyle ilk kez tanıştım alcağım şey de sadece bsikletime yama almak. Araştırmalarıma göre fiyatı piayasa göre iyiydi çinden ebay üzerinden alsam o fiyatlara denk geliyodu ben de daha erken elime ulaşır diye hiç uğraşmadım ve siparişimi verdim aradan bir hafta geçti benim ürün elime ulaşmadı ve firmayı aradım siparişim ne oldu diye ve bana isterseniz başka ürün göndereleim dediler yada bekleyin pzt günü size kargolayacaz dediler bende pzt gönderin dedim pzt oldu aradım ne oldu diye bugun gelmedi yarın gönderecez en sonunda salı günü iptal ettim ürünü. Şimdi tabi iptal olduktan sonra para iadesi kısmı kaldı. Hala paramı almaya çalışıyorum yok muhasebeyle görüştük size gönderecez diyorlar gün sonu oluyor hiç birşey yok ertesi gün arıyorum yine aynı şey vallahi canım çok sıkkın işin parasında değilim 10 tl lik bir yama her tarafaı zarar olsa önemli değil. Ama başaka arkadaşlar burdan bsisiklet ve daha ciddi ürünlerin siprişini veriyor mağdur olmayın. Ben hala paramı almak için uğraşıyorum.

2. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Geçmiş olsun, forumda aratırsanız zaten stokta olmayan ürünleri varmış gibi gösteren firma olarak geçiyor.

3. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    oda bişeymi ben HEPSİBURADA DAN SALCANO aldım.
    43 gün sonra para iadesi yapıldı 25 kere kayıt açıldı.
    hemde ürünün satışını iptal etmeme rağmen hem para iadesi yapılmadı hemde bisikleti bana kargoladılar..
    böyle embesil bir firma HEPSİBURADA.

4. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    adı çıkmış şerefsizlerdir zaten keşke araştırsaydınız biraz :(

hatta bence uğraşıp o siteyi kapattırmalıyız

5. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tek bir hatayı büyük bir firmaya yıkamazsınız bence...

6. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikletcim.com son derece amatörce çalışan ve stoğu olmayan bir firma. Bu firmanın stoğunda reel olarak tek bir bisiklet cıvatası bile yoktur. Siz sipariş edersiniz, sizin siparişiniz geldikten sonra sizin sipariş ettiğiniz ürünü piyasadan bulup size göndermeye çalışırlar. Bulabilirlerse gönderirler, bulamazlarsa başka bir şey göndermeyi teklif ederler. Kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken firmalar kategorisindedir benim gözümde. Mutlaka internetten alışveriş yapmanız gerekiyorsa size Motis Bisiklet ve Erdoğanlar Bisikleti öneririm. Özellikle Erdoğanlar bisiklet Lütfü Abi'yi sipariş vermeden önce telefon ile ararsanız size her konuda yardımcı olacaktır.

Berksan bunu beğendi.
  7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    iş iadeye gelince bence bütün firmalar böyle. en yakın arkadaşınız bile 1-2 gün geç verir paranızı bu durumda.
    firmaları aklamıyorum burada maalesef bu işler böyle işliyor. denetim vs yok

8. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla gayette güzel yıkarım.
    1. iptal ettiğim bir satışı nasıl yolluyorlar ??
    2.kargo kapıma geliyor kutuyu bile görmeden yani imza bile atmadan geri yolluyorum
    3.ürünü teslim alanın adı soyadı saati tarihi yazmasına rağmen para iadesi yapılmıyor
    4.en son kabul ettirdim zaten arkadaşlar salcanoyla iletişime geçicekmişte bana öyle paramı yollucaklarmış???ben hepsiburadadanmı aldım salcanodanmı ??
    5.12 telefon 20 mail yoluyla paramı geri istediğimi söyledim.
    son olarak 42 günde bu olay gerçekleşti.benim gözümde 'hepsiburada malı satana kadar' prensibi uygulayan 5 para etmez bir şirkettir..

Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  9. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Size özel bir sorun bence...

Forumdan ben de dahil , hb.com dan salcano ve claudbutler alan çok oldu bu güne kadar hiç sorun çıkaranını okumadım...

10. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Şanslıysanız HB iyidir. Şanssızsanız ve ufak bir sorun çıkarsa, kanser eder.

burak özgüng bunu beğendi.
  11. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim...

12. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Demek ki ben şanslıyım. Yıllardır hb den alışveriş yaparım. (2 bisiklet dahil) bir kez iade ettim. İkinci gün karta iade işlemi yapıldı.

enes savaş bunu beğendi.
  13. cemaydinlik

cemaydinlik Yeni Üye

Seviye:
    1200 tl ye kawasaki ravel 1.0 aldım 4-5 gün içinde ulaştırdılar, tabi sordum almadan önce stokta var mı diye, bisikleti de direk izmirden fabrikasından göndermişler sanırım melse bisikletten, ondan önce başka bir bisiklet bakmıştım stokta görünüyordu aradım sordum yok dediler bir kaç saat içinde de stok yok bilgisini girdiler. Pek bilmediğiniz yerlerden en ufak bir şey alırken bile stok sordurtun bence. Bu gün mesela yedek parça aksesuar falan araştırıyordum özceylan bisiklet (konyadaymış) diye bir yerde çok uygun fiyatlar buldum daha önce hiç duymamıştım 350 tl parça attım sepete sonra tek tek kontrol ettirdim telefonda.
    Hepsiburada hızlı gönderi olan ürünlerde %99 sıkıntı yaşamazsınız diğer ürünler üstü kapalı olarak sahibinden, gittigidiyor, sanalpazar tarzı çalışıyor kendilerinde bulunmuyor ürün yani sıkıntı yaşanma ihtimali daha yüksek ama ben hiç problem yaşamadım net üzerinden alışveriş yaparken. Geçmiş olsun ne diyelim

14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Donanımhaber forum'a bakarsanız eğer, sorun yaşayan 100lerce kullanıcı var. Ürünleri gönderilmeyenler, iade işlemlerinde sorun yaşayanlar. Yanlış gönderip düzeltme yapılmayanlar vs.
    Fakat biz de ailecek 10larca alışveriş yaptık, hiç sorun çıkmadı. Dediğim gibi şans işi.

Zaten HB kendi stok tutmayan bir firma. Hızlı Kargo ürünleri hariç ürünleri sağdan soldan gönderiyor/göndertiyorlar. O nedenle de çıkan sorunlar böyle can sıkıyor.

15. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sorun şuki ben hiç bir şey satın ALMADIM :D
    alışveriş iptal butonuna bastım.buna rağmen gelmeyen kalmadı başıma.

16. Murat Bolel

Murat Bolel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletcim.com dan bisiklet satin alan bir arkadasimizi birkac gun sonra arayip bu bisikletin M bedeni yok L versek olurmu dediler buna ne demeli? :)

17. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:

Hepsiburadanın çok çok nadir olan bu sıkıntılarının bir kurbanı siz olmuşsunuz. Geçmiş olsun. Lakin tek bir sıkıntıyla Koca firmanın adını lekeleyemezsiniz. Hepsiburada.com çok büyük ve geniş bir site sayısız kez alışveriş yaptığım ve her seferinde sorunsuz ve en çabuk şekilde elime ulaştıran firma. Bisiklette de gayet hızlılar bana göre alınan bisikletler en geç 1 hafta içerisinde ele ulaşır. Lakin başta dediğim gibi arada böyle sıkıntıları çıkıyor malesef.

18. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aldiklarimi super hizli gonderilerden tercih etmem sansimi arttirmis o vakit. Aldiklarimin tamamina yakini super hizli gonderi.
    Edit: Hemen ekleyeyim. Aldigim 2. Salcano kirmizi-siyah yazmasina karsin salcano bisikleti sari-siyah yolladi. Ancak bu salcano nun hatasiydi. Zira hb nin faturasinda kirmizi geciyor.

19. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Aynen katılıyorum onlarca alışverişim oldu 2001 yılından beri hepsiburada.com 'dan ve hiç sorun çıkmamıştı taki son alışverişime kadar. Ablama ayakkabı almıştık 39 numara adamlar 37 göndermiş. Aynen geri yolladık değişim için fakat hiç değişiklik yapılmadan tekrar 37 numara geldi tekrar yolladık bu sefer de durum değişmedi yine gönderdiğimiz ayakkabı geri geldi. sikayetvar.com vs aracılığı ile şikayet ettim. Dedikleri şu ayakkabının orjinal kutusu olmadan değişim veya iade yapamayız. Fakat ayakkabı HB kolisinin içinde poşete sarılmış halde gelmişti yani aynı şekilde geri gönderdim. Dedim zaten siz kutusuz yolladınız isterseniz ürünün paketleme aşamasında illaki güvenlik yada denetleme kayıtlarınız vardır açın bakın kendiniz görün kutusuz poşetle gönderildiğini dedim yinede banamısın demediler. O günden beri alışverişi kestim hepsiburada.com 'dan

Edit: HB yazmıştım bazı yerlerde ama sonradan hepsiburada.com ile değiştirdim, arama motorlarında çıksın ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar iyidir hatta kendileride görsün arama yaparlarsa.

ToffieBoi bunu beğendi.
  20. Şahan Yetiştirici

Şahan Yetiştirici Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    burak özgüng ve Ömer D. bunu beğendi.