Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletçiler "yaya" kaldı !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında FarukDemir tarafından paylaşıldı.

1. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    Balıkesir'de yaşayan milli bisikletçiler Duygu Çokal ile Seda Öztürk, sponsor ve kulüp ararken, son Türkiye Şampiyonası'nda üçüncülük elde eden ve ardından bisikletsiz kalan Pelin Çevik ise yarışabileceği bir bisiklet arıyor.

Spor yaşamlarını sürdürebilmek için bireysel çalışmalar yürüten ve bu kapsamda Ankara'ya gelen sporculardan 19 yaşındaki Duygu Çokal, gençler ve büyükler kategorisinde milli takım forması giydiğini anımsattı.

Haberin Devamı
    http://www.cnnturk.com/2010/spor/di....bisikletciler.yaya.kaldi/587295.0/index.html

2. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bundan sonraki alışverişlerimi bu arkadaşlara sponsor olan firmalardan yaparım. 3 e 5 e bakmam. Söz veriyorum.

3. can ayan

can ayan Forum Bağımlısı

Seviye:
    hangi firma sponsor olursa alışverişlerimi ordan yaparım...

Ümit Arabacı ve ali karagönlü bunu beğendi.
  4. Serkan Eyüpoğlu

Serkan Eyüpoğlu Üye

Seviye:
    Varsa yoksa futbol. Ya da tonlarca parayı basıp sporcu devşirirler, çabalayan çocuklarımıza da bir bisikleti çok görürler.

5. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir bisiklet vermek çok mu zor böyle sporculara ? Elin kazma futbolcusuna milyonlar dökülürken,şu bisiklete az bir bütçe ayırmak bu kadar mı zor yahu ? Büyük takımlar keşke el atsalar şu sporumuza da...

6. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    diğer firmaları bırakın bisiklet toptancıları uyuyor mu? anlamadım

7. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    İşte arkadaşlarında dediği gibi bu ülkede varsa yoksa futbol. 2. lig takımlarında bile ne paralar dönüyor. Fakat bir sporun parlaması, ancak ülkede o spor dalına gerekli desteği verecek sponsor firmalarla sağlanır. Basketbol bile izlenmeyen bir ülkede biz bir grup bisiklet sever toplanmış sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.

Birkaç firmanın bir araya gelip ufak bir yardımda bulunması bile imkansız mı acaba? Sitede bir sürü reklamı olan firmalar var. Kimseye sorumluluk ya da vebal yüklemek değil amacım ama istese onların elinden gelebilecek birşey bu. Kaldı ki sırf o çocuklar sevinsin diye de değil bu yardım. Ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edecek insanlar onlar. Başarılı sporcular.

Ümit Arabacı bunu beğendi.
  8. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.Artık bu konuda umudum yok bende aynı şekilde yenıce yarısına bisikletim tur bisikleti oldugundan katılamadm ne gençlik spor ne adını temsil edeceğim karabük valisi vs. arkamda durmadı malesef bende şimdi haşlıklarımı biriktirip kendime bisiklet toplamaya calışacağım.Arkadaşlara sponsor olan yerlerden bende alışveriş yapacağım.Keşke bir yol bisikletim olsa direk yollardım gerçekden aynı durumu yasıyoruz malum..

Ümit Arabacı bunu beğendi.
  9. byyurt

byyurt Aktif Üye

Seviye:
    utan türkiyem utan

başka söz bulamıyorum.

10. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    neden sponsor olsunlarki bisikleti hala karne yada sünnet hediyesi olarak gören zihniyetten ne bekleyebilirsinki çok yazık futbolculara dökülen paranını 10 da biri bu arkadaşlara harcansa neler olacak ama işlerine gelmiyor. :(

Oğuz Kara ve ali karagönlü bunu beğendi.
  11. yasin emre erdoğan

yasin emre erdoğan Aktif Üye

Seviye:
    aynen arkadaşlara katılıyorum sponsor olan firmadan alışverişe ben de destek veriyorum...

12. bizim ata sporumuz güreş bisiklet ise italyanların ata sporu o yüzden bir sahiplenme sorunu yaşıyoruz sadece bisiklete çocuklar biner anlayışı var insanlarımızda o yüzden sabit fikirle hareket ediliyor ve destek olunmuyor ben insanların benim bisiklete binerken bana bakışlarına dikkat ediyorum sanki uzaylı görmüş gibi bakıyorlar çocuklar bile böyle bakıyor ve ben bisikletle yolda giderken sataşmalar bağırmalar sıkıştırmalar vs,vs,vs yani bu anlayışa sahip bir milletin bisiklet sporuna destek olmasını beklemek yanlış olur ama futbol bizim ata sporumuz değil dediğinizi duyar gibiyim malesef futbol bir dünya hastalığı o branş bu konunun dışında ....

13. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet çocuklar dışında bisiklete binenlere nasıl bakıyor insanlar. Ama cahillik bu ülkedeki en büyük salgın. Neden salgın çünkü insanlar birşeyler öğrenmek istemiyor. Neden öğrenmek istemiyor çünkü ot gibi yaşayıp ot gibi ölmeyi alışkanlık haline getirmişler.

İnsanlar işsiz ama neden? Çünkü 1 gram araştırma yapmıyorlar. Nerde ne var öğrenmek istemiyorlar. Aynen yukarda yazdığım. ( Kesinlikle partici bir yanım yoktur bunu bu yüzden yazmadım bunu insanların öğrenme tembelliğini vurgulamak için yazdım. )

Futbol bir dünya hastalığı olabilir ama bu ülkede futbol değil hastalık olan. Bu ülkede hastalık olan takım fanatizmi. Futbol takımlarını kullanarak birşeylere bir yerlere zarar vermek asıl amaç. Yani futbol bile bir spor dalı değil malesef ülkemizde. Çünkü spordan zevk alamayan bir toplumda yaşıyoruz.

Bu yüzden, sahilde bisiklete binenlere laf atıyoruz, onların yollarını işgal ediyoruz, koşu yapan kadınları taciz ediyoruz, gidip sahillerde, parklarda güzelim yapılmış spor alanlarını tahrib ediyoruz. Neden 1. çoğul kişi konuşuyorum çünkü toplum olarak düşünüp konuşuyorum.

Neyse.... Futbolu spor olarak görüp izleyen vatandaş basketboluda izler formula 1 de. Hatta üzerine eurosports' u açıp bisiklet yarışlarınıda izler. Hatta hatta gelir bu foruma bu konunun altına büyük bisiklet firmalarının bu çocukların önünü açmalarını sponsorluk yapmalarını istiyorum der. Ve sponsor firmaları sonuna kadar desteklerim diye de ekler.

Saygılar....