Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletçiler olarak artık birşeyler istemenin zamanı geldi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ahmet Bolgi tarafından paylaşıldı.

?

hangi bankalara yazdınız lütfen hepsini işaretleyiniz

1. iş bankası

oy sayısı 16
    57,1%
  2. yapıkredi bankası

oy sayısı 12
    42,9%
  3. vakıfbank

oy sayısı 14
    50,0%
  4. ziraat bankası

oy sayısı 15
    53,6%
  5. garanti bankası

oy sayısı 14
    50,0%
  6. diğerleri

oy sayısı 12
    42,9%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar ;
    hepimiz bisiklet ile şehirde yaşamanın zorluklarını yaşamaktayız. gerek genel yönetim, gerekse yerel yönetimler bu konuda ya kıllarını kıpırdatmamakta yada pası hep başkalarına atmaktadır. bunlara gücümüz yetmediğine göre bizde sözümüzü dinletebileceğimiz kişi- kurumlara yönelerek bisikletçiler adına birşeyler yaptırabiliriz kanaatindeyim.

bugün banka işlerim vardı ve 2 banka şubesine uğradım. 2 sindede bisikletimi bırakın koyacak yer bulmayı dayacak bir direk bile bulamadım. işlemlerimin ardından şube müdürüne durumu anlatıp banka önüne bisiklet parkı yapılması gerektiğini anlattım. kendilerine talep gelmediğini konuyu üst birimlere iletebileceklerini ifade ettiler ( top yine başkasına atıldı :boese157: ).

benim önerim : banka sektöründen başlayarak çalıştığımız bankalara mail- dilekçe- telefon - yüz yüze görüşme vs hangisi kolayımıza gelecekse " Biz bir müşteriniz olarak bisiklet ile şubenize geldiğimizde zorluk yaşıyoruz bu nedenle şubeleriniz önüne 3-5 bisikletlik park yapılmasını talep ediyoruz" şeklinde başvurular yapalım. forum üyeleri olarak bu konuyu ciddiye alır isek başkalarınında konuyu ciddiye alacağına inanıyorum.

bankalardan başlayıp alışveriş merkezlerine, parklara , işhanlarına , okullarımıza , işyerlerimize hastanelere , yurtlara ...... bunun ardından bisiklet yolları, trafikte saygı hatta maliyeye bisiklet kullanımını teşvik için vergi düzenlemesi şeklinde toplu olarak başvurabiliriz. sembolik olarak ilk etapta bankaların seçilmesi maddi açıdan sıkıntı çekmeyecekleri , müşteri taleplerini daha hızlı karşılayabilecekleri içindir. lütfen konu için 3-5 dakikanızı ayırınız.

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Evet bu tip yerlerden isteyebiliriz. Top başkasına atılırsa atılsın. Talebi arttırırız, belki yapacakları tutar belli mi olur...

Bu arada burdaki yeni açılan alışveriş merkezlerinde bisiklet parkı koyuyorlar, en azından buna seviniyorum.

Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  3. Ahmet Bolgi

Seviye:
    kesinlikle bu işin peşini bırakmayalım. kazanılan her hak kazanılmıştır :) bir sonrakine temel teşkil eder. örnek ; yerel yönetimlere heryerde bisiklet parkı var neden bisiklet yolu yok demek gibi ;)

4. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir düşünce aslında insanlara bisiklet sevgisini aşılamak adına okullara, toplu kullanım alanlarında mutlaka bisiklet parkı olmalı ki insanlar görüp getirdiği zaman koyacağ yeri bilsin bankalar için bir format hazırlanırsa birde bankaların mail adresleri vs. göndermek isteyenlere daha kolay olacaktır.

5. Ahmet Bolgi

Seviye:
    her bankanın internet sitesinde iletişim adresleri mevcut . o nedenle yazmadım .

6. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gerçekten Haklısınız.
    Ama Ülkemizde Bisiklete Saydı Yok Ki.
    Dün Bisikletimle Gittim Okula , Şansdan Kilit Kırıldı.
    Müdürün Yanına Gittik Hocam Böyle Böyle Oldu Ne Yapabiliriz Diye ;
    Adam Ağacın kenarına Bırakın Gelin Dedi.
    Ben Sizin Bisikletinizin Bekçisimi Olacağım Dedi.

7. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    İlk önce böyle müdür mavinlerinin zihniyetini değiştirmek lazım

8. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ahmet abi şahsi algılama ama bu iş güzellikle olmuyor talep malet boşuna.Çünkü insanımız daha bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu otomobilden farklı bir amacı olmadığını(Trafik açısından diyorum.Çok daha farklı otomobilden şüphesiz)anlamıyor.

Abi daha dün Elazığ'ın en işlek caddesinde tek yönlü bir trafıkte arkadan bam bam diye korna çalan hanımlar varken ve sadace 10 mt ileride duracakmış.Neymiş yol verecekmişim sanki önümde ki araçlar 90 km hızla gidiyor da ben 30 km hızla gidiyorum ve yol vermiyorum gibi konuştu.

Peki abi bizim insanımız böyle tahammülsüz iken talep malep fayda eder mi?

İnanın dalga bile gerçerler,alay konusu ederler.

Ama böyle bir konu açtığın için teşekkürler Ahmet abi

Bora ve Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  9. Ahmet Bolgi

Seviye:
    umutsuzluk almış yürümüş. biz içimize kapandıkça üstümüze gelinecektir. kimse kimseye hak vermez hak için uğraşmadıkça. atatürk kadınlarımıza insanımıza bir takım haklar verdi durumumuz ortada. emeksiz yemek olmuyor.

yazılacak 1 mail edilecek 1 telefonun nelere kadir olduğuna sizlerde şaşıracaksınız. 1 kişi birşey yapamaz evet ama binler bir araya geldimi yer yerinden oynar. o okulmüdürüne 100 bisikletli dayansaydı eğer git ağaç altına bırak bekçisimiyim diyebilirmiydi. elimizde internet gibi bir imkan var. lütfen kullanın. perşembe akşamı bisikletçileri gurupları kurun tüm ülkede. 5 kişi ile başladık sayımız 20 yi geçti. 4 haftada. ankara çayyolunda. facebook üye sayımız 400lere ulaştı. artık insanlar 1 ay öncesinden farklı bakıyor bisikletçilere.

arkadaşlar yazacağımız 1er mail , 10 dakikamızı almaz 3-5 bankaya yollamak. biz biryerden başlayalım devamını getirelim el birliği ile.

3 hafta önceki turda koru su ya ait bir dağıtım aracı ile tatsızlık yaşadık perşembe akşamı turunda, konuyu korusu genel müdürlüğüne ve ankara başbayiğine aktardım hemen özür yazıları geldi. uyarıldıklarını belirttiler. hala açıklarını arıyorum şahsen .konuyu kapatmış değilim.

fizikte bir kural vardır : boşluklar dolar. yeterki boşluk bırakmaya gör. etrafta bisikletli arttıkça trafiktede saygı artar, bisiklet yolları için baskı da daha kolay olur. binlerce üyesi olan bir foruma sahibiz. bu gücümüzü 3-5 bankaya yollayacağımız 1er maille birleştirelim ve sonuçlarını bekleyelim.

10. Enes Ç.

Enes Ç. Üye

Seviye:
    Elinize bir kağıt alın ve yırtmaya çalışın. Ne kadar kolay yırtılacak size karşı koyamayacaktır. Daha sonra bir defter alın ve onu tüm sayfaları aynı anda yırtılacak şekilde yırtmaya çalışın. Gücünüz yetmedi mi? :) Aciz kağıt parçaları bile bir araya gelince bunu yapabiliyorsa, bizde yaparız.

:)

11. Ahmet Bolgi

Seviye:
    işbankası yapıkredi ziraat ve vakıf bank a ben başvuru yaptım. anasayfalarında iletişim için ilgili bölüm mevcut. her forum üyesi 1 mesaj atsa biz bu işi çözeriz. 5 dakikanızı almayacak lütfen vazgeçmeyin.

birde arkadaşlar bankalara mail atan arkadaşlar mail attığına dair bir bilgi versede kaç kişi yazmış öğrensek. bu konuyu anket haline getirmeye çalışacağım.

12. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    PTT ye de atalım para transferi için çok uğruyorum.

13. Ahmet Bolgi

Seviye:
    haklısın ali onu unutmuşum. şimdide ptt ye yazıyorum . +1

14. Orkun ÖZDEN

Orkun ÖZDEN Forum Demirbaşı

Seviye:
    uğraşmak istemeyen,iki kelimeyi biraraya getirmede zorlanan arkadaşlara kolaylık olsun diye;

örnek mesaj;

merhaba;adım ..............

bankanızın bir müşterisi olarak,işlemlerimi yaptırmak üzere şubelerenizden herhangi birine "bisikletimle" gittiğim zaman,maalesef bisikletimi bankanızın önünde emniyetle parkedebileceğim bir bisiklet parkı bulamıyorum.

şubelerinizin önüne (güvenliğin de olası bi durum karşısında müdahele uzaklığına) bikaç bisikletlik küçük bisiklet parkları yapılmasının hem ben ve benim gibi bisiklet kullanıcılarının işini kolaylaştıracağını,hem de marka profilinize olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum...

verilen bankaların iletişim adresleri;

iş bankası
    https://www.isbank.com.tr/internet/yardim/yardimyenisite/Yardim.aspx

yapı kredi
    http://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/bizeyazin/BizeYazinNew.aspx

vakıfbank
    http://www.vakifbank.com.tr/sorun-cozelim.aspx?1512

ziraat bankası
    http://www.ziraat.com.tr/default.asp?sayfa=tr/bankamiz/bilgi-edinme/iletisim.aspx&anagrup=bankamiz

garanti bankası
    http://www.garanti.com.tr/hakli_musteri_hatti/onerim_var.html

artık bundan sonra yapacağınız kopyala yapıştır ve bikaç kutucuk doldurmak...

15. Ahmet Bolgi

Seviye:
    teşekkür ederim dostum.

16. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ahmet,
    Ses vermek, bir yerlere duyurmak ve karşılığını aramak gibi bir alışkanlığı olmayan toplumumuzda güzel bir çalışma başlatmışsın.
    Keşke makul mantıklı bu SES leri dinleseler, kulak verseler.
    Herkesi bu olayı desteklemeye ve takip etmeye çağırıyorum.:in:
    sevgiler

17. Ahmet Bolgi

Seviye:
    Kamil Abi 3 gündür bekliyorum , katılımın bukadarçık olacağını tahmin bile etmemiştim. görüntü o ki biz daha çok trafikte sıkıştırılırız, kaskımıza , taytımıza laf atılır, tacizler yapılır, bisiklet yolu dersen o neki ? denir. bu konu yerine 5kiloluk bisiklet diye bir konu açılsaydı eminimki daha çok okuyan - katılan olurdu. buda artık bir serzeniş oldu.

gençler durduk yere kimse kimseye birşey vermez. almak için çaba gerek. eğer hala yollarımızda logar kapakları sorun ise, yağmur mazgallarından onlarca arkadaşımız yaralanmışsa bunun suçunu sadece belediyelere atmak onlar gibi davranmaktan başka bişey olmaz. sizler güvenlik içinde , trafikte saygı duyulan, örnek kişiler olmak yerine , bisikletlerinizi 1 gram daha hafifletmenin arayışına devam edin.

konuya ilgi gösteren arkadaşlara çok teşekkür ederim. konuyu ön sayfaya taşımak için yazdığım son mesajım bu. saygılarımla.

18. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şimdilik Ziraat Bankası'na talebimi gönderdim.Kart bilgilerim yanımda olmadığı için İş Bankası'na gönderemedim.Bu arada banka listesine HSBC'yi ve diğer(Finans İNG TEB Halk Bankası gibi bankaları) eklemek lazım.

19. Ahmet Bolgi

Seviye:
    konu ile ilgili şu ana kadar yapıkredi bankası, işbankası ve ptt den cevap geldi. ilgi alaka için teşekkür ediyorlar ilgili birimlere konuyu ilettiklerini belirtiyorlar. bu konuda mesaj sayısı arttıkça baskıda artacak ve mutlaka bir sonuç çıkacaktır. gelişme olursa buradan bildireceğim.

20. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    İş Bankası ve Ziraat Bankasına talep gönderdim..
    Konu için saol Ahmet abi..