Bisikletçiler için iç giyimdeki PED ya da PAD in önemi?

meteoksasoglu

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Scott
Bisikletçiler için iç giyimdeki PED ya da PAD in önemi?
PEDsiz birşekilde uzun bisiklet turuna çılırmı?
Tura çıkıpta pişman olan oldumu?
Kullanıpta gereksiz bulan oldumu?
Kullanıpta kesinlikle gerekli diyen arkadaşlarımız varmı?
Günlük 2-3 saatlik spor amaçlı kullanılan profosyonel bir tur bisikletinde yada dağ bisikletinde kullanılmalımı?

• Beğen
Tepkiler: ibrahim_42
Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1-)Pad yazılıp Pet okunur,fark budur
2-)Çıkılır mı?(Mı ayrı yazılır) çıkılır.
3-)Oldu mu(Mu ayrı yazılır) olmadı.
4-)Bu soruyu gereksiz bulanlardan daha çok değildir her halde:) ve "mu" bir soru eki olup ayrı yazılır.
5-)Mı ayrı yazılır,yanıt:Evet var.
6-) Profesyonel tur bisikleti olmaz.Turlar amatör ruhla yapılır.(Ya da-da ayrı yazılır)

Türkçeye saygı.

meteoksasoglu

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Scott
Bu tarz yazışmalar resmi değilse malesef önemi OLMAMAK ZORUNDA;
1- Ben türkçe yazım krallarını vsvsvsvs.... bilmemiş olsa İDİM ilk başlığmda "ya da" kelimesini doğru kullanamazdım çünkü aşağıda yanlış
2- Türkiyede bu tazr durumlar oldukça masraflıdır; NETTE YAZISMAK,TELDEN mesajlaşmak, vsvsvsvs....
3- belki yaşınız cok büyük olduğu için mecbur kalmadınız ama normalde 18li yaşlarda yada 20li yaşların sonuna kadar farketmez, sewgilisi olan gencler kız ayda erkek Tel mesajlaşmasında az TL gitmesi için türkceyi inanılmaz bir halde kullanıR ama karsı taraf anlaR. Netini cep telinin hattı ile sınırLI kullananlarda aman hemn yazıp cıkyım hızlı hızlı düşüncesinde olupta bazı yanlışlıklar yapabilir ama düşünmez bile, farkında olsada yazaR cıkar hemn.
4- Konum size göre gereksiz olabilir ama evinde bu tarz şeylerden bi haber olan insanlar "ACABA ALSAM MI? ACABA GEREKLİ Mİ? yada acaba insanların tercihi nedir" şeklinde düşünüp burada bunu öğrenmeye çalışır ve onun için önemlidir BEN SİZİN YORUMUNUZDAN ÖNCE ALMAYI HİÇ DÜŞÜNMÜYORDUM AMA ŞU AN "biara alırım yaaa" şeklinde bir düşüncem oluştu.

NOT= EĞER Kİ ÜLKEMİZDE her bütçeye ucuz gelebilecek kadar ucuz bir iletişim olursa size söz BUNLARA DIKKAT EDECEM cünkü benm içinde çok önemli türkçeyi doğru kullanmaK vb. şeyler fkt elinize geldiği gibi hızlıca yazmaya ZORLA teşvik eden bir sewgiliniz bir bütçeniz vede bir iletişim pakediniz olsaydı EMİN OLUNNNNNN AYNISINI YAPARDINIZ. BU tazar resmi olmayan yerlerdeki yazışmalarda da insanlar alıştığından dolayı hızlıca yazıp cıkabiliyor.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
3- belki yaşınız cok büyük olduğu için mecbur kalmadınız ama normalde 18li yaşlarda yada 20li yaşların sonuna kadar farketmez, sewgilisi olan gencler kız ayda erkek Tel mesajlaşmasında az TL gitmesi için türkceyi inanılmaz bir halde kullanıR ama karsı taraf anlaR. Netini cep telinin hattı ile sınırLI kullananlarda aman hemn yazıp cıkyım hızlı hızlı düşüncesinde olupta bazı yanlışlıklar yapabilir ama düşünmez bile, farkında olsada yazaR cıkar hemn.

Artık iletişim gayet ucuz ki daha az TL'm gitsin düşüncesi diye bir kavram yok belli başlı paketler var ve gayet uygunlar. Türkçe'mizi düzgün kullanma konusunda Derya abiye katılıyorum bu dedikleriniz imkanlarla ilgili değil sadece sadece üşengeçliktir. Daha duyarlı olalım lütfen..İyi forumlar diliyorum

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Yazdıklarını ön izleme ile gözden geçirip hataları düzeltebilirsin.:confused: Kısa mesaj çekmiyorsun acele etmene gerek yok. İyi forumlar..

• Beğen
Tepkiler: ibrahim_42

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
Elinize sağlık Sn Derya Keçeci :)

Keşke telefon üreticileri bir "sewgili pakedi" çıkartsalar ihtiyaç büyük sanırım :D

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

meteoksasoglu

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Scott
:) Merak etmeyin daha fazla kirlilik yapmayacağım aranızda, böyle şeyleri burada konuşmak ve insanı forumdan soğutmak...SZE ii frmlaR!

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Sevgili Metemt;

PAD kullanmak gerekliliktir.Selenin sertliğine göre 1 saatlik binişler bile rahatsız edici olabilir.Kaldıki uzun turlarda vazgeçilmezdir.

Rahat bir sürüş ve sürüş sonrası ağrılardan kurtulmak için PAD li giyim malzemelerini tercih ediniz.

• Beğen
Tepkiler: ilker çelikcan

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili küçük kardeşim."Ben Türkçeyi bilmiyor olsa idim" şeklinde başlayan cümlen bile yanlış.Türkçede fiil'in şart halleri (Gitse idim/gitseydim-Kalsa idim/kalsaydım-Olsa idim/olsaydım) şeklinde yazılır.Diğer yanlışların saymakla bitmeyeceğinden uzatmadım.Bu konular ilköğretim 6.sınıfa kadar her Türk çocuğuna öğretilir.Okuma yazma bilmiyor olanlar için söylenecek bir şey yok ancak okula gidiyorsanız/Gittiyseniz,Türkçeyi bu kadar bozuk kullanmaya hakkınız yok.Bunu,hiç te kaba ve kırıcı olmayacak ,esprili bir dille anlatmaya çalıştık,o kadar.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Pad'siz uzun tura çıkmayın pişman olursunuz, yolun yarısını ayakta gidersiniz..

meteoksasoglu

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Scott
@AYDIN DİRİCANLI

Çok teşekkür ederim istediğim sadece bu şekilde bir cevaptı :)

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Muhakkak Pad'li tayt kullanın.

Eğer 6 saat ve üzeri bir turda kullanacaksanız Pad olsa bile sürüş sonrası ağrı oluyor.

Fakat geçici bir ağrı.
Molalar ağrıyı hafifletebilir.
Uyku bu ağrının kesin çözümü.

• Beğen
Tepkiler: mehmet kendir