Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletçi vücudu/ beslenme

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında r.ezk tarafından paylaşıldı.

1. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Düzenli binen binmeye çalışan herkesin kilo/beslenme/vucüd ölçü ve sağlıkla ilgili bir düşünce ve deneyimi vardır, öncelikle ideal kilo denen şey google dan yazılıp bulunan yaklaşık boyunuzun 10 eksiği midir sizce,?

Günce 2 veya 2.5 öğün besleniyorum 186 boy 84 kilom var, ama üst vucudum fit değil. Düzenli olarak zararlılardan uzak duruyorum.. Karbonhidrat yüklenmiyorum, Beyaz un şeker alkol sigara işlenmiş ve doğal olmayan gıda ve beslenme dışındakiler tercihim.. Yağdan çok kaçmasamda protein ve sebzeler öncelikli tercihim..

Ek bir spora daha başlamıaımıyım sizce ideal kiloma ulaşmak ve üst vucudumu geliştirmek için ?
    Sizin ikame bir sporunu varmı, ve beslenme için öneriler ne olabilir?

pilot bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @r.ezk vucud çalışmanız lazım. özellikle kanat ve omuz çalışmasına yoğun önem vermeniz lazım. kısacası suplementlerle tanışma zamanı gelmiş ;)

3. triathlete98

triathlete98 Yeni Üye

Adı:
    erkam keskin
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yol bisikletine basladim ve 1 ay icinde ciddi kuculme var . Beslenmeme dikkat ediyorum buna ragmen boyle bir kuculme beni rahtsiz ediyor , fitnessa gitme disinda onerebiliceginiz egzersiz var mi ?

4. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Vücut geliştirme aradığınız çözüm

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @triathlete98 kesinlikle yok. acı yoksa hiç birşey yok. 1 ay içinde küçüldüm demişiniz yağları atmışınız ne güzel. 3 ay çalışma sonucu gayet dinamik bi kas yapısı oluşur. ben 6 senedir çalışıyorum.

6. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Spor eğitmeni ya da uzmanı değilim ama istemediğiniz hızda bir incelme varsa bisiklet kullanımı öncesi ve sonrasındaki beslenmenize dikkat edin derim öncelikle :)

7. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ne küçülmesi var?

8. anıl şentürkk

anıl şentürkk Kıdemli Üye

Adı:
    anıl şentürk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çok bir bilgim olmadığı için net bir şey söyleyemem ancak ufak bir fikir sunayım , öncelikle bisikletçi vücut tipleri farklı ( tabi ki genel anlamda profesyoneller için bahsediyorum) örneğin üst vücut kaslarınız bisiklette çok işinize yaramadığı için size ekstra ağırlık olacaktır tırmanışlarda. yada güçsüz bir üst vücut ile çok iyi sprint atamazsınız vs vs. eğer bisikletçi vücuduna sahip olmak istiyorsanız bu bahsettiğim en belirgin iki özellik arasında seçim yapmalısınız.
    örneğin bu froome un vücudu
    bu da sagan ın vücudu

pilot bunu beğendi.
  9. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:

bzc, Eren D., amoush00 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    eurosporta çıkıp yarışmadıkça durum bu :) bodybuilding yapmanın sakıncası yok

11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kuzey Ege bunu beğendi.
  12. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    fatihİ.10 ve Hami Bulut bunu beğendi.
  13. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    bu örneklerin tamamı STEROİD kullananlar. streroid kullanmak intihardır. doğal gelişim yoluyla yapılan vücut geliştirme harika bir spordur. üstelik bunu bisikletle kombine edince tadından yenmez. şahsen ben öyle yapıyorum. boy 1.81 kilo 75
    3-4 kg daha alıp ya da verebilirim. ortada sonuçta.

Hami Bulut ve Güncemden bunu beğendi.
  14. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @mehmetsunu
    Herşeyden önce saygı diyerek başlıyorum.

Bir sporu yaparken diğerini aşağılamak hiç sportmence değil. İnsanlar öncelikle insanların işine saygılı olmalı. Neticede bu insanlar vücut geliştirmeden para kazandı. Vücut geliştirme yarışması demek: en iyi kas, simetri ve definasyona sahip sporcunun seçilmesi işidir. Arnold u gördüm resimlerde adam 67 yaşında ve benim babam 20 yaşındayken onun 67 yaşındaki halinden daha fazla sarkmalara sahipmiş. Vazgeçin bundan devam etmedikçe kazandıklarınızı kaybedersiniz. Ağırlık çalışmazsınız kas kaybedersiniz, yemek yemezsiniz kilo kaybedersiniz, 40 km yürürken 3 sene yürümezsiniz 3-4 km bile yürüyemez olursunuz.
    Bu insanların yarışma formunu koruyabilmek için günde yaklaşık 2,5 et tüketmek zorunda kaldığını hatırlatırım. Emekliliklerinde zayıflayıp bu zorunluluktan kurtulmayı seçmeleri çok normal.

@ilker21
    Steroidler intihar mıdır? Mesela ben kullansam ölür müyüm?

pars, oguzh4n ve ilker21 bunu beğendi.
  15. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    dalga geçme hocam. beslenme konusunda oldukça ilgiliyim. aynı zamanda vücut gelişme ile de ilgileniyorum. madem sordun cevap vereyim: evet ölürsün. geri dönüşü olmayan bir yola girersin. steroid ile ilgili youtube bir çok video var. savaş hoca ve cenk hocanında yaptığı videolarda var. onları bir izle istersen

16. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben Savaş Hoca ve Cenk Hocan nın steroid in zararları açıklamalarını dinleyeyim ki. Bununla ilgili ciddi bilimsel çalışmalar yapanların ingilizce dilinde kitaplarını okumak varken. Steroid le ilgili gerçekci türkçe bilgi pek bulaşamazsın neredeyse hepsi kulaktan dolmadır. 10 senedir vücut geliştirme sporcusuyum yarışmaya da katıldım. Steroid in asıl kullanım yeri tedavi içindir. Yani şunu mu diyorsun doktorlar steroid le tedavi edip insanları öldürüyor. Steroid kullandığın doz, ilacın yan etkileri (her birinde farklıdır), kullanım şekli (oral, damardan) göre farklı etkiler ortaya koyar. Sporcuların genelde ölümle sonuçlanabileceği dönem su atıcı kullandıkları dönemdir. Bu dönemde diüretik ürünler kullanılır steroidler değil. Bunlar vücuttaki elektroliz dengesini bozabilir.
    Eğer bir bilgiyi öğrenmek istiyorsan bunla ilgili bilimsel çalışma yapanları takip edip, okuyup, dinlemelisin. Ne yazıkki TR de bununla ilgili takip edilebilecek hiç bir Dr. yok. Steroid kullanan onlarca insan tanıyorum. Neredeyse çoğunun hiç şikayeti yok bazısının sivilce vs. şikayetleri var. Bunun en büyük nedeni bu kişiler bilinçsiz değil kan değerlerini, böbrek, karaciğer fonksiyonlarını takip edebilen ve bunların yan etkilerini en aza indirecek çözümleri bilen kişiler. Baktığımda 18-19 senedir bunu yapanlar hiç intihar etmiş gibi gözükmüyor. Benim babam 52 yaşında kilo, kalp, tansiyon, diabet, böbrek sıkıntısı ve karaciğer yağlanması var. He şunu söyleyim şimdi babam alıp yüksek dozlarda kullansa steroid alsa bu intihar gibi bir şey olabilir. Ancak sağlam biri için bunlar geçerli değil. Belli yan etkileri vardır ister üstlenir yaparsın ister yapmazsın. Ancak işler çok ters gitmedikçe ölmezsin milyonlarca kişi kullanır 1-2 kişi ölür bunun istatistiğide budur. Amacım kimseyi hor görmek değil bir şeyin yan etki yapabilme ihtimali gerçeği farklıdır. Birde bunun yan etkisi olacaktır demek kesin bir yargıdır. Steroid öneriyor muyum? Hayır tabi ki

Aşağıda bir yazı var

ÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNÜN YAPTIĞI BİR ARAŞTIRMA SONUCU
    1- TÜTÜN YÜZÜNDEN HER YIL 435.000 AMERİKALI ÖLÜYOR.
    2- ALKOL YÜZÜNDEN HER YIL 75.000 KİŞİ ÖLÜYOR.
    3- ANABOLİC STEROİD YÜZÜNDEN İSE SADECE 3 KİŞİ ÖLÜYOR (bilinçsiz kullanımdan o da)

ÖLÜM NEDENLERİNİN LİSTESİNDE İSE ŞUNLAR YER ALIYOR (EN ÇOK ÖLÜM OLANDAN EN AZA)
    1- ALKOL
    2- KOKAİN
    3- MARİJUANA
    4- HEROİN
    ...
    25- ASPİRİN (ilk 25 in içinde yer alıyor)
    ...
    142- ANABOLİC STEROİDS (multivitaminlerden bile sonra yer alıyor)

Teşekkür ederim.

17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @mehmetsunu bazen istesende olmaz. erkekliğe birşey sürdürmeyiz yinede. bodybuilding forumlarına da yazarsanız orada da okumak isterim zira burası bisiklet forumu arkadaşlar

18. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Temel olarak beslenme antreman öncesi sırası ve sonrasında nasıl olmalı ?

19. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    seninle tartışacak değilim. ingilizce kitap okuyup steroidi zararsız bir madde gibi anlatıp saçama sapan yorumlara diyecek fazla bir cevap yok. bilimsellikten uzak saçma yorumlarını da kendine sakla. neymiş sadece sivilcesi varmış. sen iç steroidi afiyet olsun sana

20. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @ilker21
    Ben steroid i zararsız bir madde olarakta anlatmadım. Her ilacın yan etkisi vardır bu yan etkiler'in genelde ortaya çıkma ihtimali düşüktür. Örneğin kan pıhtılaşma sorunu olan birinde aspirin zarar verebilir. Steroid bir ilaçtır. Ağrı kesicilerin içinde de vardır elbette yan etkileri vardır yazdım yukarıya ya okuyup anlayamıyorsun ya da önyargı ile yaklaştığın için kendi fikrinden öteye geçemiyorsun. Tekrar ediyorum steroid kullanıp hiç yan etki görmeyebilirsin, sivilce çıkabilir, karaciğer sorunlarıyla karşılaşabilirsin bu tamamiyle senin vücudunun tepkisi ve genetiğiyle alakalı. Önyargılarından kurtulup öğrenmeye açık olduğunda öğrenebilirsin bu şekilde kendi eksenin etrafında dönersin.

Yücel Demirkılıç, pars ve Can Yoltar bunu beğendi.