Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BİsİkletÇİ palavralari

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında emir yakup bulut tarafından paylaşıldı.

1. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bisikletçilerde duyduğunuz en saçma sözler başlıklı konuyu okuyunca böyle bir konu başlığı açmak aklıma geldi. İlk olay benden:
    Birkaç sene evveldi ve ben yol bisikleti almayı planlıyordum ve forumda okuduğum bazı yorumlarda 2 yapraklı aynakolla yokuş tırmanmanın zorluğundan bahsediyordu ki daha sonra yol bisikletimle ilk yokuş tırmanışımda bu değerlendirmenin ne kadar değersiz ve geçersiz olduğunu bizzat tecrübe ettim - ve benim de çevremde bisikletini ödünç alıp yokuşta bu önermenin doğruluğunu sınayabileceğim hiç kimse yoktu..herneyse bi akşam yaşadığım şehrin alışverişin çok yoğun olduğu ve yürümenin bile zor olduğu bir caddesinde bir grup bisikletliyi o izdihamda bisikletleriyle ilerlemeye çalışırken görünce ki hala iğne atsan yere düşmeyecek derecede kalabalık bir caddeye insan bisikletiyle neden girer bir cevap bulabilmiş değilim - cannondale yol bisikletli bir elemana yaklaşarak yol bisikleti almayı düşündüğümü fakat yokuşlar hakkındaki yorumların beni kararsızlığa ittiğini söyledim ve bu şahıs önce gereksiz bir " mtb ile başla " tavsiyesinden çünkü zaten yıllardır mtb kullanıyordum ki sorduğum soruda aynakol gibi bir terim kullanıyorsam bisikletle az çok bir geçmişim olduğunu dikkatli bir dinleyici anlayacaktır-sonra lafı nasıl oldu hatırlamıyorum bu konu başlığını açmama vesile olan bombasını patlattı ve "haftada 1000 km " yaptığını söyledi, bu muazzam martavalın ardından aramızda başka bir diyalog geçmedi sanırım
    haftada 1000 km ..yılda 52000 km ..ulan ayda 1000 km yapıyorum desen sana saygı duyar ve hayranlık beslerdim , madem insanları etkilemek istiyorsun seni adi bir yalancı kılacak olan şeyle saygılarını kazanmanı sağlayacak şey arasındaki farkı bilmelisin.
    Bisikletçilerin avcılardan neyi eksik değil mi?

sametutuncu bunu beğendi.
  2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Zaten yol bisikleti ile yokuş çıkmak kolay kimse buna bir şey demiyor sizin kaçırdığınız nokta da şu ;

"Üçlü aynakol ile yokuş çıkmak ikili aynakola göre daha kolaydır" olayın özü bu.

Siz direk 2'li ile yokuşları çıktığınız için 3'lü'yüde bilmediğiniz için bunu palavra olarak algılamışsınız sanırım.

Uykusuz007 bunu beğendi.
  3. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    hayır sözünü ettiğim palavra bu kişinin haftada 1000 km kat ettiği iddiasıdır.

4. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bir bisikletçi söylemedi bunu ama yine de bu başlığı gördüğüm için yazayım dedim. Birkaç kişi ile bisikletçinin önünde muhabbet ederken birisi geldi ve kadroya sonra da Maşaya tırnağıyla tık tıkladı. ALüminyum değil mi bu bisiklet dedi ben de evet ama ön maşa karbon dedim. Ardından bi daha vurdu yok dedi maşa da alüminyum. Bu olaylarda ispat durumu olup olmadığını bilmediğim için güldüm :) ayrıca belki de hakket alüminyumdur yahu hehe :)

5. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    @emir yakup bulut haftada 1000, günde 140 km çok mu? Bu bir palavra mı? Bence değil. Hele de bir sporcuysa.