Bisikletçi kızlara

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
Bisikletçi kızlara liselilerden taşlı taciz 21 Şubat 2007

Halife YALÇINKAYA/SİVAS, (DHA)

SİVAS’ta şehirlerarası yol güzergahlarında antrenman yapan bisikletçi kızlar, yol kenarındaki bir liseden erkek öğrencilerin kartopu ve taşlı tacizine uğradı. Atılan taşlardan birinin isabet etmesi sonucu bisikletten düşen Balkan şampiyonu Tuğba Özdemir hafif yaralandı.

Pist olmadığı için yol güzergahlarında antrenman yapan Gençlikspor kulübünün 6’sı bayan 12 bisikletçisi, Sivas- Ankara çevreyolu üzerinden geçerken, yol kenarında bulunan ve erkek öğrencilerin eğitim gördüğü Atatürk Endüstri Meslek Lisesi bahçesindeki bir grubun tacizine uğradı. Okul bahçesinden bisikletçilere taş, buz parçaları ve kartopu atıldığı iddia edildi.

Atılan taşlardan birinin koluna isabet etmesi sonucu bisikletten düşen Balkan şampiyonu Tuğba Özdemir, hafif yaralandı. Bisiklet antrenörü Hakan Kıpık’ın ihbarı üzerine polis okulda kısa süreli araştırma yaptı. Okul yönetimiyle görüşen bisikletçiler, söz konusu öğrencilerin belirlenmesi durumunda disiplin cezası uygulanacağı sözü verilmesi üzerine şikayetçi olmadı.

Olayda hafif yaralanan bisikletçi Tuğba Özdemir, öğrencilerin kendilerine sözlü tacizlerde bulunduklarını da söyledi. Uygun alan olmadığı için yollarda çalışma yaptıklarını belirten Bisiklet antrenörü Hakan Kıpık, “Bisiklet sporunda ülkemize önemli başarılar kazandırmak için imkansızlıklara rağmen iyi çalışmalar yapıyoruz. Yol kenarlarında bisikletler için yapılmış özel alanlar bulunmuyor. Mecburen araç trafiğinin bulunduğu yollara giriyoruz. Ancak bu tür saldırılara maruz kalmak bizleri üzüyor” dedi.
---------------------------------------------------------

Kendilerine buradan büyük geçmiş olsun diliyorum.Tüm bu şartlara rağmen yılmadan hedefe doğru yürüdükleri için ayrıca kendilerini tebrik ediyorum.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
la havle ve la kuvvet...

yorum yazmıyorum, sabretmeye çalışıyorum...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Trafikte saygı duymazlar.. Onu da geçtik dışardan da müdaheleye pes..

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
(link) sanırım bu linkte bu haber verilmişti,yine de saolun

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.