Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletçi kızlara liselilerden taşlı taciz

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tugfox tarafından paylaşıldı.

1. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    SİVAS’ta şehirlerarası yol güzergahlarında antrenman yapan bisikletçi kızlar, yol kenarındaki bir liseden erkek öğrencilerin kartopu ve taşlı tacizine uğradı. Atılan taşlardan birinin isabet etmesi sonucu bisikletten düşen Balkan şampiyonu Tuğba Özdemir hafif yaralandı. Pist olmadığı için yol güzergahlarında antrenman yapan Gençlikspor kulübünün 6’sı bayan 12 bisikletçisi, Sivas- Ankara çevreyolu üzerinden geçerken, yol kenarında bulunan ve erkek öğrencilerin eğitim gördüğü Atatürk Endüstri Meslek Lisesi bahçesindeki bir grubun tacizine uğradı. Okul bahçesinden bisikletçilere taş, buz parçaları ve kartopu atıldığı iddia edildi.

Atılan taşlardan birinin koluna isabet etmesi sonucu bisikletten düşen Balkan şampiyonu Tuğba Özdemir, hafif yaralandı. Bisiklet antrenörü Hakan Kıpık’ın ihbarı üzerine polis okulda kısa süreli araştırma yaptı. Okul yönetimiyle görüşen bisikletçiler, söz konusu öğrencilerin belirlenmesi durumunda disiplin cezası uygulanacağı sözü verilmesi üzerine şikayetçi olmadı.

Olayda hafif yaralanan bisikletçi Tuğba Özdemir, öğrencilerin kendilerine sözlü tacizlerde bulunduklarını da söyledi. Uygun alan olmadığı için yollarda çalışma yaptıklarını belirten Bisiklet antrenörü Hakan Kıpık, “Bisiklet sporunda ülkemize önemli başarılar kazandırmak için imkansızlıklara rağmen iyi çalışmalar yapıyoruz. Yol kenarlarında bisikletler için yapılmış özel alanlar bulunmuyor. Mecburen araç trafiğinin bulunduğu yollara giriyoruz. Ancak bu tür saldırılara maruz kalmak bizleri üzüyor'' dedi

Konuyu acmadan once soyle bir bakindim benden once bu konuyu acan olmus mu diye fakat goremedim.. Paylasmak istedim..

Halife YALÇINKAYA/SİVAS, (DHA)

Kaynak: www.milliyet.com.tr

gizer bunu beğendi.
  2. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Gerçekten üzücü bir hadise,anlam vermek zor.Tuaff....:cool:

3. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    konuyu uygun bölüme aldım.

4. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    yazık, çok yazık... futbol maçı seyretmek, tv izlemek dışında spor ve sanattan zerre kadar anlamayan, kahvehane köşelerinde sürten bu İNSAN!lardan da bu beklenir. :boese157:

5. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok yazık,gençlerimiz gittikçe şiddete sarılıyor,

6. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Eğitimsizlik ne acı bir gerçektir ki her gün böyle üzücü olaylarla karşılaşabiliyoruz... Diyecek söz bulamıyorum... :(

7. mutu88

mutu88 Kıdemli Üye

Seviye:
    Of of nolcak bu halimiz:(:(:(

8. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul'da bile kasklı formalı bir bisikletçiyi gören birisi: "anaa uzaylılar geliyo" dediğini düşünürsek Sivas'ta böyle bir görüntünün daha nadir gözüktüğünden kaynaklanıyordur bu cahil davranış. hem cahil hem liseli çocuktan ne beklenir ki? bisikletforum'un avcılardaki okulda yaptığı organizasyon gibi bu bölgelerde yarışlar, organizasyonlar düzenlenseydi insanlar bu iş nasılmış, nasıl bisiklete binilirmiş, neden bu insanlar kafalarında garip nesneler taşıyor öğrenirlerdi ve özenirlerdi. Bu konuda Türk insanının tek yanlışı bilmediği bir konuda garip davranışlar sergileyebilmesidir bence.

9. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu nedir ya!ayıp denen birşey var:boese157:madem ilgilenmiyorsunuz bırakın ilgilenenler düzgünce yapsın.çok yazık:rolleyes:

bedo bunu beğendi.
  10. sevgili

sevgili Üye

Seviye:
    rezillik.........

11. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    bu olayları duydukca çok üzülüyorum ben hergün çevremdeki insanlara bisiklet güzel spordur zararı yoktur dedikce insanları bisiklete başlatmaya çalışıyorum ama 3,5 kendini bilmezin yüzünden bisiklet sporuna gölge düşürüyor başka ne denebilirki

12. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    yazık ya hem sporculara yazık hem bunu yapan kısılere yazık

aslında bunda bırazda toplum yonetıclerının sucu war gıbı gelıyor bana cunku bılgılendırme yapılmıyor baska ulkelerde bısıklet unıversıtesı acılırken turkıyede bısıklete bınenler taslanıyor (bu ufak bır ornek)daha neler var gerek bu gereksede dıer sporlar acısından bızım mılletımımızın bazı kesimınde bılgı hatası var
    nasıl anlatıcagımı tam bılemıyorum ama sız anlamıssınızdır ....:(

13. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    böyle bir olay okulda oluyorsa gercekten rezillik eğitimsizlik ben burdan onların adına özürdilemekten başka bir laf bulamıyorum ayıp ayıp

14. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    eğitimsizlik,cahillik,rezillik vs,vs... böyle insanlar için ne söylesense azdır insanlar dedim belkide yanlış b,r kelime kullandım.bisiklete binerken genellikle yol kenarlarıda yada arazide dolaşan başıboş canlılar(köp..kler) saldırırdı bunu yapan kişilerin saldıran canlılardan ne farkı war???

15. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    İmkanım olsa, o okula gidip haftanın 5 günü, günde 8 saat,
    bisiklet nedir?
    bisiklet ne işe yarar? nasıl kullanılır?
    kimler kullanabilir? kullanamaz?
    spor nedir? aktiviteden farkı nedir?
    spor sayesinde devletlerin, milletlerin kazanacağı avantajlar nelerdir?
    ilk defa görülen bir nesneye (canlı veya cansız) nasıl davranılması gerekir?

ve şu anda sinirden aklıma gelmeyen daha birçok konuyu, bilimsel içerikle bizzat kendim anlatmak isterdim.

Ha, oturduğu yerden konuşanlardan değilim, mesajlarımı takip edenler bilirler, İzmir'de zaten bu dediğimi yapıyorum.
    İzmir BSD ile, bizi kabul eden bütün okullara giderek yukarıda yazan konulara değinerek halkımıza insanca ve bisikletle yaşamayı aşılamaya çalışıyoruz.

16. damga

damga Yeni Üye

Seviye:
    Eğitimsizlikmiii????? Bir lise öğrencisinin hangi eğitimi eksik olmuş biri bana açıklayabilirmi lütfen.

17. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:

Arkadaşların kastettiği eğitim, aileden ve sosyal kültürden alınan eğitimdir.
    Okulda alınan eğitimle adam olunmadığının kanıtlarından biridir.
    Bu olayın, bir eğitim kurumundan kaynaklanması da büyük tezattır.

Tugfox bunu beğendi.
  18. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    başlık çok uymuş.insan ne yorum yapacagını şaşırıyo.gerçekten anlam veremedim.üzüldüm...:(

19. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Yorum yapmaya gerek yok.Atalarımız ne demiş: Tekdir ile uslanmayanın hakkı...

20. alicins

alicins Aktif Üye

İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
    Seviye:
    ver onları benim elime kapat bi odaya bi seferliğine onların seviyesine bi inip çıkayım bakalım odadan çıkıp böyle şeyler yapıyorlar mı.