Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletçi Gareth Clear'in iPhone'u bacağının arkasında patladı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Kerem Özbayrak tarafından paylaşıldı.

1. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Avustralyalı bisikletçi Gareth Clear, bisikletinden düşünce arka cebindeki Iphone'u patladı. Acı içinde kıvranan Clear, hastaneye kaldırıldı.

bisikletci-gareth-clear-in-iphone-u-bacaginin-8669355_x_6487_o.jpg

Avustralya'nın Sydney kentinden yola çıkan 36 yaşındaki bisikletçi Gareth Clear'ın bu yolculuğu hastanede sona erdi. Bisikletinden düşen Clear'ın pantolonun arka cebindeki iPhone, düşmenin etkisiyle patlayarak bisikletçiyi yaraladı.

bisikletci-gareth-clear-in-iphone-u-bacaginin-8669355_2901_m.jpg

3. Derece Yanık Var
    NTV'nin haberine göre patlamanın ve sıcaklığın etkisiyle telefonu bacağının arka kısmına yapışan ve acı içinde kıvranan Clear'ı arkadaşları Royal North Shore Hastanesi'ne götürürken, Avustralyalı bisikletçinin vücudunda 3. derecede yanıklar olduğu tespit edildi.

bisikletci-gareth-clear-in-iphone-u-bacaginin-8669355_8927_m.jpg

Clear'ın patlama sonrası deforme olan derilerinin yeniden oluşturulması için 6 gün boyunca bir cihazla tedavi edileceği öğrenildi.

bisikletci-gareth-clear-in-iphone-u-bacaginin-8669355_2985_m.jpg

Kaynak

2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Abi Telefon olayı sakat. İnsanın başına gelmez gelmez bir bakarsın 10 milyondan bir tanesi böyle darbeye dayalı patladı ! Çok yazık ama ya. Buna bir çözüm bulmaları gerek telefon üreticilerinin ! Darbe ile patlıyor olacak iş mi bu !
    Mr. Clear a da gecmiş olsun dileklerimizi iletelim.

Saygılarımla.

3. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Akıllı telefonları şarjdayken de ellememek gerekiyor. Yani şarjdayken kullanmak da patlamaya sebep olabiliyormuş. Yanlış hatırlamıyorsam uzak doğuda yaşanmıştı böyle bir şey ama sele altı çanta alıp güvenliği arttırmamız gerekecek. :) Bu arada Gareth Clear'a geçmiş olsun diyorum.

mariokaldato bunu beğendi.
  4. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Olasilik 100 de 100. Bataryaya sert darbe geldiginde mutlaka patlar kacari yok. Sadece bataryaya gelmemesi sizi kurtarir darbenin. Ayni sekilde sivri cisim batmasi da bayaryayi patlatir. Bizzat denedim tabi isteyerek degil. Ozellikle sismis bataryaniz varsa ondan kurtulun. Nerede ne zaman patlayacagi belli olmaz.

5. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    3310 hayat kurtarır.

6. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Bu tür kazalar yaşamamak için tartışmasız en iyi çözüm sele altı çanta sanırım.

7. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Daha geçen gün izlediğim belgesel de Bear Grylls telefon bataryası ile ateş yakma tekniğini göstermişti, burada dışarıdan müdahale edildiğin de pilde ki patlamanın nasıl tehlikeli olduğu görülüyor. Telefonu mümkün oldukça kaba et civarı taşımak gerekiyor, bisiklet sürerken de telefon kılıfı ile gidona sabitlemek en iyisi.

8. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Ben Alanya'da gidonda telefonla sürüş yaparken "Iphone'nunuzun çalışabilmesi için soğuması gerekiyor!" yazısını kocaman kırmızı bir ünlem işaretiyle birlikte gördüm ekranda, o gün bugündür çantadan başka bir yerde taşımam.

Gökhan Korkmazgil ve selmantuncer bunu beğendi.
  9. fatihy

fatihy Aktif Üye

Adı:
    Fatih Yağız
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    merhabalar, cep telefonu yetkili teknik servis çalışanı olarak önerim bisiklet kullanımı esnasında terlememizden dolayı cep telefonlarımızda sıvı teması ve oksitlenmeler oluşmaktadır buda artı olarak telefonumuzun bozulmasına batarya sıkıntısına sebep olmaktadır bataryalar dışarıdan aldıkları darbelerden dolayı patlayabilir bu bitek cep telefonu bataryası değil diğer pil ve batarya gruplarında da geçerlidir. bisiklet kullanımı esnasında telefonumuzun sesi açıp çantada tutmak daha sağlıklı olacaktır forma ceplerine de lütfen elektronik ürünleri koymalım güvenliğimiz açısından tüm arkadaşlara keyifli kazasız pedallar dilerim... :)

suat akman ve Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  10. Eagle

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ömer Murat ekran görüntüsü var mı? Şu tabloyu çok merak ediyorum. Bir de iPhone telefonlar çok aşırı soğukta da çalışmıyormuş. Kazakistan'da bir arkadaşım var da o söylemişti bana. Hava sıcaklığı -10 -20'lere düştüğü zaman iPhone çalışmıyormuş yani.

11. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Eagle telefon tamamen işlevsiz kaldığı için ekran görüntüsü falan alamıyorsunuz o an, internetten bir tane fotoğraf buldum aynen bu ekrandı, bunu nasıl aldılar hiç bir fikrim yok maalesef, çünkü benim telefonun hiç bir tuşu çalışmıyordu an.

1.png

12. Eagle

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ömer Murat arabaların hararet yapması gibi olmuş resmen bu ya :D teşekkür ederim... Peki sizin o ekran ne kadar kaldı öyle? Yani o esnada ne kadar zamanda telefonu soğutmak gerekiyor acaba. Çok riskli bir durum olsa gerek. Sele altı çanta gerçekten şart.

Ömer Murat bunu beğendi.
  13. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Eagle Rica ederim, aynen bir de hadi arabada bu duruma alışkınsınız fakat telefonda garip oluyor öyle bir şey görünce ve şaşırıyorsunuz. Ama çok uzun sürmedi, sürekli bir gözüm ekranda olduğu için durdum ve telefonu gidondan çantaya aldım, sanırım bir 30-35 sn kadardı maksimum.

Eagle bunu beğendi.
  14. Kerem Özbayrak

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Ömer Murat Bende herhangi bir uyarı gelmedi ancak gidon üstü telefon taşıma aparatıyla giderken, telefonun güneşi direk yediğini fark edip elle kontrol ettiğimde üstünün ateş gibi olduğunu fark etmiştim. O günden beri telefonu bisiklet üstünde kullanmıyorum. En güzeli sesi açık çantada taşımak.

Ömer Murat bunu beğendi.
  15. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  16. Eagle

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ömer Murat bu da demek oluyor ki, sıcak havalarda telefonların böyle açıkta durması bu telefonlara yaramıyor. Patlama riski de cabası tabii ki. Ben şu ana kadar denk gelmedim (İstanbul, Alanya kadar sıcak olmadığı için olabilir). Ama bu akıllı telefonlar sadece bisiklet değil, hayatımızın her alanında risk diye düşünüyorum aslında. :)

@Kerem Özbayrak rüzgar hiç mi soğutmaz ya :ssrtcbya:

Ömer Murat bunu beğendi.
  17. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Eagle İstanbul'da yaşıyorken benim de başıma gelmemişti, 1 yıl kadar oluyor buralara taşınalı, bakalım neler göreceğiz daha. Ayrıca risk konusunda da farklı düşünmüyoruz, gelişen koşullar ve içinde bulunduğumuz durum itibariyle elbetteki teknoloji hayatımızın bir parçası artık, ancak hayatımızın her alanına bu kadar girmiş olması rahatsız edici.

Eagle bunu beğendi.
  18. brky1905

brky1905 Its time to go!

Adı:
    Berkay A
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet sürerken sürtünmeden dolayı cepte aşırı ısınıyor, galiba böyle olmuş...

19. Kerem Özbayrak

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Eagle Benim kullandığım telefon tutacağının üstü şeffaf plastik korumalı. Tahminimce güneşi tepeden yediğinde bu plastik ara katman da ısınmayı arttırıyor. Elektronik bir cihazın uzun süreli güneşin altında kalması tehlikeli, durduk yerde bile patlama yapabilir.

20. Eagle

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ömer Murat katılıyorum. Ama artık geri dönüşü yok diye düşünüyorum. Yani bu saatten sonra onlar olmadan nasıl olacak hiç bilmiyorum...

@Kerem Özbayrak ben formanın arka cebinde taşıyorum telefonumu. Bazen inip kontrol ettiğimde normal seviyede oluyor sıcaklığı ama bazen de ateş gibi oluyor. Güneşi arkaya aldığımda oluyor bu tabii ve bu da demek ki, dediğiniz doğru. Sele altı çanta hem güvenli hem de en azından direkt güneşten korur.

Kerem Özbayrak ve Ömer Murat bunu beğendi.