Bisiklet zincir lekesi için önerileriniz?

Tuğrul Şanlı

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Castello
Arkadaşlar bana hediye edilen ve manevi değeri çok olan beyaz polo cini kumaştan t-shirt üme bisikletimi taşırken ön dişlileri sürttüm.2 defa yıkandıktan sonra izler %50 oranında silindi ama hala cok belirgin şekilde duruyorlar.Tamamen temizlemek için öneriniz var mı Teşekkürler

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Hiç yıkamadan, iyi bir kuru temizlemeciye götürseydiniz %95 çıkartırlardı.Veya diğer evde kullanılan leke çıkarıcılarda yıkama öncesi uygulanır.Fakat yıkama işlemi ile kuru temizleme ihtimalini ve diğer alternatifleride ortadan kaldırmış oldunuz.Şu andan itibaren yapılacak müdaheleler kumaşıda çok yıpratacaktır.

2 kere yıkamadan sonra lekeyi çıkartıp , kumaşa zarar vermeyecek bir ürün veya sistem varsada ben bilmiyorum.

Serhan Çeki

Aktif Üye
Tepki
15
Annem lekeli kısmın üzerine pril döküp daha sonra her zamanki gibi çamaşır makinesinde yıkıyor.Pantolonlardan çıkıyordu ama t-shirtte nasıl olur bilmiyorum.

Tuğrul Şanlı

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Castello
Cevaplarınız için çok teşekkürler. diş fırçası üzerine frosh banyo temizlik jeli sürdüm kalan leke üzerine aşağı yukarı fırçalama yaptım tamamen çıktı.Beyaz t-shirtte zerre kadar leke kalmadı.

Elif Gökalp

Aktif Üye
Tepki
44
lekeden kurtulmuşsun ama bi iki öneride bulunayım
yağ lekesi için lekelenmenin üzerinden uzun süre geçmediyse eğer (3-4 gün kadar) yağın olduğu yere kayar suyu döküp sonra sabunla yıkayınca çok rahat çıkıyor (ama kumaşın boya kalitesi düşükse rengin atmasını sağlar)
kumaşın üstünde hala kurumamışsa pril de etkili bi çözüm olabiliyo
ariel leke çıkarıcı gerçekten bi çok leke de başarılı oluyo (kumaşın boyasınıda attırmıyo)
bide bi önerim var kumaşın kalitesinden ( dokusundan ve boyasından ) emin değilseniz her temizlik ürününü üzerinde kullanmayın

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Şanlı

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ovusturma sürtme yapmayın deforme yapar.kumasta yagları-lekeleri cıkarıcı sprey görmüştüm.boni leke cıkarıcı.6 tl civari.özellikle yağ-gres yağ cıkarıyor.

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Şanlı