Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet zincir lekesi için önerileriniz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tuğrul Şanlı tarafından paylaşıldı.

1. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Arkadaşlar bana hediye edilen ve manevi değeri çok olan beyaz polo cini kumaştan t-shirt üme bisikletimi taşırken ön dişlileri sürttüm.2 defa yıkandıktan sonra izler %50 oranında silindi ama hala cok belirgin şekilde duruyorlar.Tamamen temizlemek için öneriniz var mı Teşekkürler

2. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hiç yıkamadan, iyi bir kuru temizlemeciye götürseydiniz %95 çıkartırlardı.Veya diğer evde kullanılan leke çıkarıcılarda yıkama öncesi uygulanır.Fakat yıkama işlemi ile kuru temizleme ihtimalini ve diğer alternatifleride ortadan kaldırmış oldunuz.Şu andan itibaren yapılacak müdaheleler kumaşıda çok yıpratacaktır.

2 kere yıkamadan sonra lekeyi çıkartıp , kumaşa zarar vermeyecek bir ürün veya sistem varsada ben bilmiyorum.

3. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Annem lekeli kısmın üzerine pril döküp daha sonra her zamanki gibi çamaşır makinesinde yıkıyor.Pantolonlardan çıkıyordu ama t-shirtte nasıl olur bilmiyorum.

4. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Cevaplarınız için çok teşekkürler. diş fırçası üzerine frosh banyo temizlik jeli sürdüm kalan leke üzerine aşağı yukarı fırçalama yaptım tamamen çıktı.Beyaz t-shirtte zerre kadar leke kalmadı.

5. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    lekeden kurtulmuşsun ama bi iki öneride bulunayım
    yağ lekesi için lekelenmenin üzerinden uzun süre geçmediyse eğer (3-4 gün kadar) yağın olduğu yere kayar suyu döküp sonra sabunla yıkayınca çok rahat çıkıyor (ama kumaşın boya kalitesi düşükse rengin atmasını sağlar)
    kumaşın üstünde hala kurumamışsa pril de etkili bi çözüm olabiliyo
    ariel leke çıkarıcı gerçekten bi çok leke de başarılı oluyo (kumaşın boyasınıda attırmıyo)
    bide bi önerim var kumaşın kalitesinden ( dokusundan ve boyasından ) emin değilseniz her temizlik ürününü üzerinde kullanmayın

Tuğrul Şanlı bunu beğendi.
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    ovusturma sürtme yapmayın deforme yapar.kumasta yagları-lekeleri cıkarıcı sprey görmüştüm.boni leke cıkarıcı.6 tl civari.özellikle yağ-gres yağ cıkarıyor.

7. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Bulaşık deterjanı kuruduktan sonra da çıkarabiliyor.Annemin sayesinde öğrendim ben de :)