Bisiklet yolundan yayaların yürümesi

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet almadan önce bisiklet yolu dururken yaya yolundan giden bisikletlilere bir bir kaç kez tartışma yaşamıştım.:rolleyes:

Şimdi bisikletim var. Fakat bu sefer de bisiklet yolundan giden yayalar bayağı rahatsız ediyor. Siz ne gibi tepkiler veriyorsunuz? :boese157:

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepkisiz kalıyoruz genelde. Hangi birine laf anlatacaksın ki. Ben usandım artık insanlara bir şeyler anlatmaktan.

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Bence bisiklet yolu, yaya yolu diye ayrım yapmaya gerek yok :D İnsanların bile tıkış tıkış gittiği çok kalabalık bi kaldırımda sürmedikten sonra nerde sürdüğün pek fark etmez. O zaman araba yoluna da girmeyelim yani değil mi :D

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
karşıdan geliyorsa üstüne sürerim...yaya'ya eyvallah'da mangal yakanları görünce aklımdan kötü kötü şeyler geçirmiyor değilim...ışıklarda özellikle yaya ışığı kıpkırmızı yanerken trafiğe rağmen karşıya geçmeye çalışanlar YEŞİL YANIYOR diye bağırmaya başladım artık..Dr'lar içinize atmayın diyor ne yapak ölek mi :):)

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Yayaya arkadan yaklaşırken pedalı geriye doğru çevirmek de olabilir sesinizi duyurmak için.

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
@Ziya Yılmaz

hafta sonu sahil yolundan tuzlaya gittim orda söylerlerdi inanmazdım bisiklet yolunda mangal yapan yurdum insanları gördüm güldüm valla dicek bisey bulamadım bende arka fren sıkıyorum yaya falan gelince sesten gerilip çekliyorlar bide telefonla konusup hiç duymayan görmeyen alıcıları kapalı olanlar var onlara daha çözüm bulamadım varsa fikriniz bende öğrenmek isterim

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Trafikle hareket edin, sağda bize ayrılan 10 cm lik bir şerit var orayı tuttirirsek (frutti) :D yaparsak çok güzel gidiliyor. :)

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Onur İşcanlı

Malesef bizim halkımız bisiklet zili sesine karşı inanılmaz duyarsız. Yarım metre arkalarına yaklaşıp zile bassanız bile çoğu tepki vermiyor. Benim çözümüm ise eğer karşıdan geliyorsa bisikleti tam üstlerine sürüyorum ve aynı zamanda zilimide çalıyorum. Eğer ben onların arkasından geliyorsam, hiç ses çıkarmadan son hız yaklaşıyorum ve adeta önümde bisiklet yolunda yürüyen kişiyi yalarcasına sağından yada solundan geçiyorum. Böyle yapınca oldukça korkuyorlar.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet yolumuz yok ancak:
Medeni bir yayaya hemen arkasından "Pardon" deriz.
Duymadıysa ton'u arttırıp "Hey" şeklinde seslenmek yeterli olur.
Bazen gözünüze baka baka geçebileceğiniz o tek alanda kazık gibi dikilirler.Onlarla bu dilde anlaşamazsınız.Onlara Angus muamelesi yapıp "Şşşşşşt" şeklinde sesleniriz.Zira bilindiği üzere angus ithal bir sığır türü olup,kendisi bu coğrafyaya yabancıdır ve kusurları affedilebilir.
Bir de bizim yerli Danalar vardır ki bunlar için zil de çalsanız korna da öttürseniz başedemezsiniz.Altındağ belediyesinin mehteran bölüğü arkasından topluca zurna çalsa tınlamaz.Ağızlarında sigara,ellerinde bir cep telefonu şayet boşta bir eli varsa o da cebinde olmak kaydıyla üzerinize üzerinize gelir,bununla da yetinmeyip kafa bile tutarlar.Bunlarla karşılaştığınızda paniğe kapılmayın.Katırları dehlemekte kullandığımız ( dilimizi üst dişlerimizin arkasından hızla çekmek suretiyle çıkardığımız çık çık çık) sesi kullandığımızda derhal çekilecektir.
Son gruptakiler ise çözümsüzdür.Hiç bir dil kar etmez."Aha da çarppıy...." demeye kalmadan kendinizi yerde bulursunuz.Bu tür'ün nereden ve nasıl önümüze çıktığı henüz mobese kameraları ile bile tesbit edilememiştir.
Bu sebeple,bir kulağının arkası kalmış bir büyüğünüz veya arkadaşınız olarak tavsiyem odur ki:Hep dikkat,pür dikkat gençler.Unutmayın Bu da olur mu? Dediğiniz her şeyin yaşamınızda gerçekleştiğini zaman size gösterecek,bundan kaçış yok.Yeter ki olacak olan şey olduğunda siz de önleminizi almış olun.

• Beğen
Tepkiler: Ali YILDIRICI