Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet yolundaki yayalardan şikayetçi misiniz ?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Daha beteri var evet yanlış duymadınız daha beteri arabalar.anadolu yakasında kartal yönüne giderken aracın biri tam karşımdan en az 50-60 km hızla geliyordu yai bu şansıma değil başıma 10larca kez geldi.

2. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet...

Yazmis olduğunuz Mesaj cok kisa. Lütfen mesajinizi Minimum karakter sayısına yükseltin. Minumum karakter sayisi 10 karakterdir.

3. muhammed bozkurt

muhammed bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    o fırlayan küçük çocuklara bir gün çarpıcam diye çok korkuyorum

4. Engin Kalkan

Engin Kalkan Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    O kucuk cocuklarin ebeveynleri daha bilincli olsalar ya..Saldım çayıra misali sahil yolunda bırakıyorlar ortada..

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çocuklara çarpmamak için arka teker kabak oldu

Fatih Çetin bunu beğendi.
  6. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    soru kapalı bir soru; bunun iki tane cevabı var: evet, hayır. :D

7. Emrah B.

Emrah B. Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bulunduğumuz şehirde bisiklet yolu olsa da yayalardan şikayet etsek keşke. Bir şekilde, zamanla, ikazla-sevgiyle hallederiz. Ama bisiklet yolu yok : )

Soner U. ve Mustafae bunu beğendi.
  8. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Pendik - Caddebostan arası çok keyifli bir deniz kenarı yürüyüş ve bisiklet yolu. Yayalar ve bisikletler yanyana gidince haliyle belirli bir hızın üzerine çıkmak tehlikeli oluyor. Yayaların hele ki çocukların olduğu yollarda düşük hızlarda seyretmek en doğrusu. Eskiden yayalara kızardım bisiklet yolunda yürüyorlar diye fakat aynı şeyi farkında olmadan geçen gün ben yaptım :) Florya'da sahil kenarında ailecek yürüyoruz, arkamdan "çın çın" sesi, baktım bisiklet geliyor, o an farkediyorum ki bisiklet yolunda yürüyormuşuz... Fakat şöyle bir durum var ki sahile indiğimizden itibaren yaklaşık 15 dk yürüdük ve ilk gördüğüm bisikletli o idi...
    Maalesef bisikletli sayısı o kadar az ki rengi farklı olan zeminin bisiklet yolu olduğunu (bizler gibi aktif bisiklet kullananlar hariç) farkedemiyorlar. Burada insanları çok da suçlamamak lazım.
    Gönül ister ki yüksek hızlarda rüzgarın ve lastiklerin sesiyle kaptırıp gitsek ama hemen yanımızda insanlar 3 - 5 km/h hızla yürürken yanlarından 25 - 30 km hızla geçmek bir anlık çocuk koşması sonucu kazaya sebep olabilir, Allah korusun.
    Ben deniz tarafı kalabalık olduğu zaman cadde tarafına yakın olan bisiklet yolunu kullanmayı tercih ediyorum. Arada iniş çıkışlar dışında daha rahat ve hızlı sürülebiliyor.
    Konuyu açan arkadaşın belirttiği bisiklet yolunda 50-60 km/h giden araba-motosiklet asla tasvip edilemez. Allah korusun yeşil alandan yola aniden bir çocuk çıksa? O araba nereye kaçabilir? İnsanların üzerine mi? Denize mi?
    Bu sebeple cezai yaptımların iş işten geçtikten sonra değil, önleyici nitelikte olması lazım.

Cihan Şar bunu beğendi.
  9. fikret belirsiz

fikret belirsiz Yeni Üye

bisiklet yoluna geçen ufak cocukları hadi anlarımda, yetişkin insanları hiç anlamam.. ben onların yaya yolundan ilerlememeye çalışıyorum.. ama onlar benim bisiklet yolumdan ilerliyor.. zil çalıp uyarı yaptığım halde ne oluyo ne var diye tepki bile alıyorum bisiklet yolunda olduğum için neredeyse

:rolleyes:bisiklet yoluna geçen ufak cocukları hadi anlarımda, yetişkin insanları hiç anlamam.. ben onların yaya yolundan ilerlememeye çalışıyorum.. ama onlar benim bisiklet yolumdan ilerliyor.. zil çalıp uyarı yaptığım halde ne oluyo ne var diye tepki bile alıyorum bisiklet yolunda olduğum için neredeyse

10. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Evet,Çocuk görünce;ebeveynler lütfen çocukları pistten alalım diyorum :D Yetişkinlere zaten laf anlatamıyorum böyle gelmiş böyle gider.Denk geldiğimde tehdit niteliğinde söz ile uyarıyorum.Bak burası yürüyüş yolu değil bisiklet yoludur,önüme çıkarsan ezer geçerim diyorum :D açık net.Tabii ne kadar caydırıcı oluyor orası muamma.

11. Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bulunduğum yere yakın büyük bir park var. Parkta bisikletlere özel düşünülmüş çevresini dolaşacak şekilde bisiklet yolu yapılmış. Bunu görünce ben de dedim tabi, gideyim akşamları burada biraz antrenman yapayım.

Ertesi gün aldım bisikletimi çıktım gittim parka, 5-6 tur döndüm en sonunda sinir krizine girmiş bi şekilde eve döndüm. Herkes koşusunu bisiklet yolu üzerinde yapıyor, yaya yolu ise bomboş. Bunlar gariban halk da değil, kendini elit sanan, "sporumu yapıyorum ben kekeke" havasındaki insanlar. Üzerlerine sürmeme rağmen hiçbiri yolunu değiştirmiyor, onlar da üzerime doğru koşmaya devam ediyor. Ben kendim yaya yolunda sürmek zorunda kalıyorum. Yani sonuç olarak eşşeklik baki kalıyor, elimizden hiçbirşey gelmiyor. Güvenlik görevlisi bile bisiklet yolunda duruyor arkadaş.

Ha bir de köpeklerini salıp, bisiklet yolunda gezmesine izin verenler var, kaç kere eziyordum zor kurtardım.

Not: Her 5-10 metrede bir de kocaman bisiklet resmi var yolda.

12. emre_yilmaz

emre_yilmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bizim memleket'de bisiklet yolu olmadığı için pek şikayetçi değilim
    ama evimin yol güzergahında ters yön olduğundan kaldırımın en sağından yavaş yavaş gidiyorum bu yüzden onlar benden şikayetçi oluyor :D

13. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İtalya 'da adamlar eski demir yolunu şehirler arası bisiklet yolu yapmış biz hala bisiklet yolunda ki yayalar vardı , şöyleydi böyleydi diye tartışıyoruz. Halk için herşey halk, bizim ülke de ki gibi boş bi arsa görünce ona buna peşkeş çekilen yerler yok adamlarda.

Ahmet F.ELBİR bunu beğendi.
  14. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bİsİklet otobani İstİyorum

15. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bisiklet yoluna sofrayı kurup mangal yapanı ne yapmalı :D (bakırköy - zeytinburnu sahilinde sürekli görebilirsiniz)

16. ozan aktürk

ozan aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Ankara'da da aynı sorun var. Ama çözümü basit. Kaskınızı takıyorsunuz , tayt ve forma giyiyorsunuz. Bisiklet yolundaki insanlar profesyonel sanıyorlar ve yolunuzdan çekiliyorlar.

17. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :D

Şaka bir yana bende şikayetçiyim hele ki şu tiplere çok denk geliyorum adam öyle bir odaklanmış ki telefona ben onu görüyorum 5-10 metre ileride duruyorum hiç önüne bakmadan geliyor çarpıyor öyle akılları başlarına geliyor bazıları da önüne baksana diyor çarpan o bana laf söylüyor o an bir sözler geliyor ağzıma ama... :)

Ufuk Altınkaynak bunu beğendi.
  18. Ömer Yüzgeç

Ömer Yüzgeç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen gün bunlardan birine çarpıyordum. Her zaman ki gibi bisiklet yolundan ilerliyorum, kenardan giden bir hanım abla var 2 3 metre yanında da (yolun dışında) bir abi yürüyor aralarından geçerim diye hızlandım sonuçta aralarında bayağı var, meğersem bunlar karı kocaymış kadın kucağındaki çocuk atlayıp babasına koşmaz mı koşar koştu da zor kurtardım çocuk rügarımdan düştü :eek:ha::eek:ha: bende arkamı dönüp bağırdım hem suçlu hem güçlü bide haa. :evil::evil:

19. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İzmit şehir içinde bağıra bağıra ilerliyorum bisiklet yolundan yürüyorsunuz diye. İşin garibi yürüyüş yoluyla bitişik ve orası boşken bizim yolumuzdan yürüyorlar. Eğitim ne kadar önemli değil mi arkadaşlar?

20. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam bölge belirtmemişsiniz ama düşündüğüm kadarıyla karşıyaka sasalı yolu üzerinde maruz kalıyorsunuz hoş inciraltına kadar bütün problem aynı. Haftasonu sahil yolu bisiklet sürmek imkansız yayaları geçtim bunlar öngörebilen durumlar ve fren yapma şansı her zaman var ama bisiklet yolundaki motorsiklet süren mi elektrikli o aletlerde gezenler mi ararsın arkadaş insan çıldırıyor heleki bisiklet yolunu 2-3 şerit yapan arkadaşlarıma sesleniyorum herkes grup şeklinde gezmiyor ve en kötüsü diyebilceğim durum her zaman yolun sağında kalırım trafik kuralıdır yani şerit sağdan akar ama gel gelelim bisiklet yolları tam keşmekeş oluyor daha 2 hafta önceydi sasalıdan dönüyorum yolun sağındayım belli bir hızın üstündeyim karşıdan gördüm 2 tane sevgili olduğunu varsaydım kardeşlerimiz tın tın geliyor sağa sola bakınıyorlar zili çalıyorum sesleniyorum duymuyorlar hızımı düşürdüm yaklaşma mesafemiz baya düştü hala tepki vermiyorlar en son kafa kafaya geleceğiz 2 frene asıldım durdum geldi çarptı kızcağız birde korktu uyaramadım bile yani böyle bisiklet mi sürülür mü diye. Haftasonu bisiklet yolu kullanmıyorum benden tavsiye sizlerde kullanıp sinir olmayın