Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet yolundaki mantık hatası (yer: konak pier önü - izmir)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Türka¥ tarafından paylaşıldı.

1. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ülkemizde bisiklet yolu kavramı zaten yok, olanlar da göstermelik mi yapılıyor nedir..
    konak pier'den konak vapur iskelesine doğru giderken bir bisiklet yolu var ki, her defasında oradan geçerken gıcık oluyorum..
    en sonunda dayanamadım fotoğrafını çektim, şikayet olarak izmir belediyesine gönderdim, 4 hafta oldu hala bir gelişme yok olacağını da sanmıyorum artık..

daha komik olan şey ise, hemen yanındaki yaya yürüme alanında yola eğim verilmiş ama bisiklet yolunu resmen sallamasyon yapmışlar

Berk Mercancı ve ersen t. bunu beğendi.
  2. esad küçükkara

esad küçükkara Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    saçmalığa bak yaa! madem direk geniş bi kaldırım yap :)

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bı gece balyoz operasyonu :)

4. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İşte tam burada bu sebepten dolayı düştüm.

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Burası bisiklet yolu değil sadece bizler öyle sanıyoruz trafiğe çıkmadan sahil kenarından üçkuyular / kıbrısşehitlerine doğru gidebilmek amacıyla şehir planlarına göre rekrerasyon alanı olarak geçen ancak bisikletlilerin yoğun olarak kullanmalarının ardından 2-3 tabela birde zaman zaman zahmet edilip de yere boyanan bisiklet logoları ile bizlere yutturulmaya çalışılan tırtıklarla dolu bir eziyet yolu zaten hayatları boyunca bisiklete binmeiş insanların bizlere daha iyisini sunma şansları da ne yazık ki olamaz onlara göre tümsekten geçilir , çukurdan atlanır , mazgaldan birşey olmaz , yayadan müsade alınır geçilir ne olacak ki toparlamak gerekirse ;
    bizleri hiçbir hesaba katmayanları bizlerde yerel seçimlerde bir yerimize takmayacağımızı buradan bu vesile ile belirtmiş olalım

ilker_ege bunu beğendi.
  6. ErenAslan

ErenAslan Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    en azından engellileri düşünüp yan tarafa eğim vermişler...(polyanna mode on)

7. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Reşit bey diğer bir tırtıklarla dolu eziyet yolu da güzelyalı sahilindeki beton bloklarla hazırladıkları bisiklet yoludur.. aynen söylediğiniz gibi hiç bisiklete binmeyen insanların hazırladıkları bir yol, her 2 metrede bir ara bloklar var, yol boyunca tık tık tık diye gidiyorsunuz kabus gibi.. sahildeki bisiklet yolundan gitmektense ana caddenin kenarından gidiyorum en azından sinirlerim hoplamıyor

Artık Yok ve ilker_ege bunu beğendi.
  8. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pier i geçince asıl sorun başlıyor

Artık Yok bunu beğendi.
  9. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Şu yola bakınca, bizim kocaeli belediyesi bisiklet yollarına önem verdiğini anladım. Resim ve video koyacağım.

10. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    o deniz kenarındaki kaldırım normalde kamuya ait, işletmeler oraya sandalye masa atarak kaldırımı işgal etti, haliyle oradaki düzen de bozuldu.. hatta hiç unutmam birkaç yıl önce yaya olarak oradan geçerken 8-9 tane kasalı zabıta minibüsü ile 15-20 tane zabıta gelmişti, o sandalye masaları toplamak istediler ama esnaf resmen kovaladı devletin zabıtasını, sandalyeler havada uçtu, zabıta memurları koşarak kaçtı.. şu an işletmeler belki ekstra bir bedel ödüyor olabilirler bilemiyorum, sonuçta oraya sabit şemsiyeler dikmişler ama bugün gördüğümüz sahneler aslında o zabıtaların başarısızlığının bir sonucudur!!!

11. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Şurada şahsım adına konuşayım, tek yapılması gereken bisikleti üstlerine sürmek. !

ßarış Yavaş bunu beğendi.
  12. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu ne böyle ya insanın bütün grupları toplayıp yolu istila edesi geliyor hem kaldırımdan hem anayolu kapatıcaksın bakalım onların yollarına başkaları girince nasıl oluyormus

13. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    oldu ordan geçen masum vatandaşın üstüne sürücen linç olursun orda kaldırım yok kordon boyu cafelere satılmış. o gördügün taşlı yol araç yolu yaya degil yani. insanlar ne yapsın mecbur bisiklet yolundan yürüyorlar. bende bisikletim oldugu zaman sitem ediyorum bazen ama yürüyerek gittigimdede mecbur ordan geçiyorum. bazen kızıp yola vuruyorum kollarım uyuşuyor titremekten ama hata belediyenin orda yürüyen insanın degil.

Büyükşehir ve Konak belediyesine bende mail atmıştım bu bisiklet yolu yüzünden hala bi cevap yok. Zabıtalarımız köşe başlarında su meyve satanları görev aşkıyla saldırırlar bu işletmelere hangi mantıkla hangi kanunla kuralla yaya kaldırımını işgal etmelerine izin veriliyor anlıyamıyorum.
    Buda benim şikayet ederken kullandıgım kendi çektigim fotograf.

14. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sevgili mert, o halde dediğin "taşlı yol araç yolu" kapasınlar arkadaşım o yolu, versinler komple yayaya. Zaten sahil kenarı özelleştirsinler. Bisiklet yolunu katletmeye 1 gün izin verdirirsen, devamlı böyle gider.

15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    zaten o bölge'deki bisiklet yolumuzu,malesef halkımız kullanıyor,ne kadar zile bassan,yinede aldırış etmiyorlar..

16. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Burası yıllardır bu durumda. 2000 yıllarında ailemle o cafelerde oturup çay içtigim fotograflarım var. O yolu kapatamassın ilerde karakol ve bankalar var. Çok işlek bi cadde degil ama araba yolu. Bu manzarada suçlu olan belediye görevlileri. O kaldırımlara o şekilde işgal etmelerine izin verdikleri için. Bu yere gelmeden 200 m önce Konak iskelesi pier tarafında 5-6 m genişliginde yaya yolu olmasına ragmen bisiklet yolunda yürüyenler yokmu var. Onlarında arkasına geçip burası bisiklet yolu efendim sol taraftan gitmeniz sizin için daha saglıklı diye uyarıyorum. Bazı öküzler ben geçtikten sonra devam ediyor bazılarıda özür diliyor. Ama bu yerde yaya degil o işletmelere izin verenler suçlu. Genel bi toplanma yapılıp büyükşehir protesto edilebilir seve seve bende katılırım..
    Bir zamanlar böyleymiş :confused:

Berksan ve Çağlayan bunu beğendi.
  17. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    cafeler istila etmiş koca yolu,o nedenle geçecek yer kalmıyor,

madem bisiklet yolu yapıyorsun,bari tellerle yada engebeler ile set çek,vatandaş bisiklet yoluna giremesin, o bisiklet yolunu kullanırken çok dikkatli sürerim,Allah muhafaza çoluk çocuk çıkabilir..

18. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben artık bu bisiklet yolları ile ilgilenmeyi bıraktım. Hangi yol benim için daha güvenli, daha uygunsa orayı kullanıyorum. Gelecek yıllarda, başa bir ülkeye gidersem, bisiklet yolunu orada kullanırım artık.

Burada polisler ne bisiklet yolunu işgal eden kişilere-araçlara bir ceza veriyor, ne de kırmızı ışıkta geçen bisikletlilere.

ersen t. ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  19. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Eski hali daha güzel mert.

20. Onur Gençoğlu

Onur Gençoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklete geçtiğimiz sene İzmir'de başladım ve bu yolar çileden çıkarmıştı benide. Yolun her iki tarafına geçerkende denize paralel giden caddeleri kullanıyordum ve gayette güzeldi, o kadar insanın arasına girmektense ehliyetini kasaptan almış sürücülerin arasına girmeyi tercih ediyordum ben :) Tabi bi yollardaki saçma sapan mazgal düzenleride belediyenin başka bir marifeti.