Bisiklet yolunda yürüyenler ve mangal yakanlar

Scudo

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
bugünkü eyüp- sirkeci-zeytinburnu sahil turumun merter etabında milleti bisiklet yolundan kovalamam dk 2:00 da olay başlıyor taksiciyede kaputa vuruyorum burası durak değil bisiklet yolu diyorum çok istedim arkamdan gelmesini ama olmadı işde.

Tepki
12
Bisiklet
Salcano
youtube adresinde hata var sanırım çok derdimiz var ancak gerçekten eğitim şart. hele ki yeni yeni bisiklet yolu yapılan istanbulumda. bisiklet kültürü çok az gelişmiş. tabi sorunumuz tek bu değil. insanlara bisiklet yolunun bisikletler için yapıldığını anlatmaya ne gerek var diyorsunuz ancak kaldırımlarda arabaların yollarda insanların olduğu istanbulda artık normal karşılıyorum.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ben artık pes ettim. geçen gün izmitte bisiklet yolundan gideyim dedim. gerçi bisiklet yolu ile yaya yolunu yan yana yapmışlar onun için sürekli insan var ve şehrin en kalabalık noktası. sürekli yavaşlamak zorunda kalıyorsunuz. Bende artık normal yollardan gitmeye başladım

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
youtube den filmi sildim çünkü yarın öbürgün başımı ağrıtma sebebi olabilir diye düşündüm.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Ha ha, dolgu alanında mangal style yapmaya izin verilmeyecek bundansonra, yasaklanmış, oh be

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar konuyla alakalı bir başlık oluşturdum 2 dk ayırıp incelemenizi rica ediyorum:

(link)

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Güzel düşünce ama boşa kürek çekmek demek siyah masa :D

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@D.Cengiz

Kurallar kurallar ve kuralları uygulamak için yaptırımlar... hangi ülkenin insanı olursa olsun bir kural koyduktan sonra onu çiğneyen kişilere ceza vermezsen hiçbir anlamı kalmaz yurt dışında neden kimse bisiklet yoluna girmiyor çünkü ceza kesiyorlar acımak yok bu seferlik affetmek yok rüşvet yok!!! ama bizde adam emniyet kemeri takmadığı için ceza yazacak polise bile itiraz ediyor "bak kimse takmıyor benim suçum ne diyor" bizde bir kere cezayı uygulayacak kişilerin asla taviz vermesi gerekir....

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
resimlerini çektim mail attım geri gelen cevap ise ne. ancak ekiplerimiz denk gelirse yaptırım ve za uygularlarmış fotoyla olmazmış.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
(link)

Olay budur :D

It is a mangal style :D

Beyin.dll bulunamadı :D

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Hmm... Bisiklet yolu...

Siz şimdi sanıyorsunuz ki bisiklet yolunda yürüyenlere korna çaldığınızda, orada yürüyen adam, bundan vazgeçecek. Çok iyimser bir düşünce.

Farkında mısınız bilmiyorum, "Bisiklet Yolunda Mangal Yapan Aile" videosundan sonra çoğu insan, bisikletlilerin yavaş yavaş havalandığını, kendilerini diğer insanlardan yukarıda görmeye başladığını idrak etti. Günün birinde olacaktı bu zaten. O günleri yaşıyoruz. Buna kim sebep oldu? Avusturya Prensi'ni öldüren Gökmen Barikan aptalı ve yanındaki anarşik kadın.

Ben ki 2011'den beri bisiklet sürerim, bir kez bile bisikletlileri haklı bulmadım. Bir şeylerin kendiliğinden gerçekleşmesini bekleyecekleri yerde, hep bir "Biz haklıyız!" tavrı, hep bir "Eziliyoruz!" tavrı.

Bisikleti ne kadar seviyorsam bisikletlilerden de o kadar nefret ediyorum.

Konya'da 6 yıl yaşadım. Orada kimse "bisiklet yolu istiyoruz" diye protesto yapmaz. Herkesin tek yaptığı bisiklet sürmektir. Gün gelir, belediye yapar bisiklet yolunu. Hâlâ da yapmaktadır. İstanbul gibi hem coğrafyası uygun olmayan, hem aşırı kalabalık olan şehirlere bisiklet yolu yamamaya çalışmak, onu insanların işgal etmeyeceğini düşünmek hayalden ötesi değil.

İstanbul'da da 19 yıl yaşadım bu arada. 1200 kilometre öteden sallıyorsak az çok bildiğimizden.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Ben de yazın 3 günde bir bisikletimi çıkartıyorum, anadolu sahilde biniyorum. Sahilde o kadar farklı kültür bir arada ki ...

Gel gelelim farklı kültürlere. Kimse kimseyi aşağıda ezik tabaka olarak görmemeli. Herkes haline şükretmeli, belki de şuan savaştan kaçan o minik çocuklardan biri olabilirdik.

Sorun şu ki biraz düşünmenin, kafayı çalıştırmanın kültür ile ilgisi olmadığını düşünüyorum ben. En azından hayvan bile düşünüyor. Kedi bile tuvaletini yaptıktan sonra üstünü örtüyor, bizim insanlarımız mangal kömürünü çime döküyor. Daha ötesi mi var? Hayvan bile daha temiz.

Herkesin biraz duyarlı olması lazım.

yalimedya

Üye
Tepki
0
İsim
Ata Gökmen
Bisiklet
Diğer
Hepimizin bildiği ve ortak derdimiz olarak dusunuyorum mangali anladım tamam herkeze afiyet olsun olsunda ulan git çimende yap bisiklet yolunda yapanlara gıcık oluyorum çocuklarina bile sahip çıkan yok kücük cocuklar bisiklet yolunda oyun oynuyor bunlar çimende mangali götürüyorlar ayip birsey ..Hadi bunlarida geçtim bisiklet yolunda yürüten insanlar arkadan korna zil ne varsa çalıyoruz biraz saygınız olsunda çıkın yoldan..

Ya dayak yersiniz yada biri üzerinizden lastikle geçer göz göre göre bisiklet yolunda bisikleti görüpte çekilmeyenler sizinde sizindeee sizlerede selam olsun