Bisiklet yolunda yürüyenler ve mangal yakanlar

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Köylü deme hakaret etmiş olursun köylülerimize. Bunlar ayrı bir dünya ben köyde giderken koca traktörü yolun kenarına çekiyorlar sırf ben geçebileyim diye. Köylülerle, bu magandalar karşılaştırılamaz..

Scudo

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Enteresan bir olay başıma geldi, Caddebostan sahilde yine arkadaşı beklemek için kenara geçtim durdum neyse beklerken birisi sırtımdan kuvvetlice itti neye uğradığımın şaşkınlığıyla arkama döndüm adamın biri "burası bisiklet yolu değil yürüme" yolu dedi. "farkındaysanız sürmüyorum duruyorum burada" diye çok sakin cevap verdim. O da yoluna devam etti.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Hakan ÇELİK
Tabiki de doğru söylüyorsun, mecazi anlamda söyledim. Şehir magandaları diyelim.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Şu resimlere bakarak şahsi fikrimi söylemek istiyorum Erdal bey, Bisikleti şahısın sol kol hizasından 0'layarak geçerim. Ancak korkar da kendi yoluna böyle geçer.

Tepki
16
Bisiklet
b'Twin
Gecen hafta arkadaslarimla yarim adada cadde uzerinde pedallarken bir tane kendini bilmez Fransiz kiz arkadasin kafasina tesbihle (evet tesbihle) vurdu. Kiz bir anda sok oldu ama neyseki direksiyonu yola kirmadi. O anlik korkuyla direksiyonu yola kirsaydi bir arabanin altinda kalabilirdi. Maalesef boyle insanlarla muhatap olmak zorunda kaliyoruz bu sehirde.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Berksan,
bu çin malı, çocuk kornası gibi. diy diy diy diye. :D 100 db yazıyor bence 100 db değildir.

bdevrim

Üye
Tepki
8
Evet eğitim şart peki Denetim Olmadan Eğitim ne İşe yarar Ki ???
Bir pedalever Arkadaşımız yurt dışında bisiklet yolunda yürüyen yaya suçludur dedi acaba orada bisiklet yolunda giden yayaylara para cezasımı kesiliyor ???
kesiliyorsa Kim kesiyor ?? belediye mi polis mi ?? yada başka bir merci??
sayet böyle ise bizde örgütlenip böyle bir uygulamayı bizlerde yaptırsak olmazmı???

Tepki
1
Bisiklet
Kron
evet bende 1 mayısta bostancı pendik arası pedalladım hatta pedalladık 4 bisiklet insanlar bisiklet yolundan yürüme konusunda baya inatçı :( artık bağırarak ilerliyordum ) BİSİKLET YOLUUUU BİSİKLET YOLUUU :D:D şeklinde

• Beğen
Tepkiler: Onur O.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Kesin çözüm aşağıda....

(link)

@bdevrim

Para cezası var mı bilmiyorum yürüyene de bisiklet yoluna araç park edene %100 ceza var. Orda yaptırım şöyle, bisiklet yolunda hertürlü bisikletli haklıdır. Adama çarp, parçala, serbest...

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Uygulamadan önce bence bilgilendirme broşürleri ile halkı bilinçlendirmek daha iyi olur. Hala daha olmuyorsa öyle ceza kesilsin. Çünkü yayalarda haklı, millet üzerine üzerine yürüyünce onlarda aman rahat rahat gidelim şurada ne güzel bom boş yol kimse yok diye çıkıyor bisiklet yoluna.Ama bilse oranın sadece bisikletlere ait olduğunu ona göre davranır.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
MEDENİYET aşağıdaki linkte. 1 tane korna, 1 tane sellektör yok. adam mis gibi anayolda gidiyor.

Neden? Amerikada cezalar çok yüksek.

(link)

• Beğen

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Neden ? El cevap: Adamlar trafikte hareket eden şey neyse kendisi ile eşit gördüğü için(aynı yolu paylaşıyor sonuçta), bilinçli ve saygılı olduğu için.Ama zorda olsa bizde de bu olacak.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Mustafa demirbacak
olacak da artık kaç yüz sene sonra olacak... 400 500 yılı bulur.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Bianchi
Trafikte sürüyorsanız tamam. Fakat bisiklet yolunda Airzound kullanmak biraz abes olmayacak mı?

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Uğur S.

Sence dolmuşların ben geldim burdayım diye yolcuya korna çalarak belirtmesi, ne bileyim trafikte sürücülerin birbirine korna ile selam vermesi abes değil mi?
Önce trafiğe bakalım arkadaşlar. Trafikte hergün korna yiyoruz birşey olmuyor da bisiklet yolunda korna yiyince mi abes oluyor?

(link)

Bu bizden beter :d
(link)

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Airzound sipariş edicek varsa banada edebilir konuşabiliriz detayları

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Bianchi
@D.Cengiz

Onların yaptığı terbiyesizliği siz de yayalara yapacaksanız onlardan ne farkınız kalıyor?

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@Uğur S.

hocam ne yapalım ozaman? ozaman zilleri çıkartın beyler zil de yasak. :D

Airzoundu takarım... Önce normal zille uyarırım baktım duyma veya çekilme olmuyor basarım airzounda. :alkis:

• Beğen