Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet yolunda yürüyen, mangal yakan...

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında D.Cengiz tarafından paylaşıldı.

1. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, bu haftasonu Kartal-Caddebostan arasında toplam 50 km yaptım eşimle. İnsanlar çok öküz, resmen köyden şehre inmiş insanlar var ve bisiklet yolunda ne yapacaklarını bilemiyorlar. Özellikle zil çalıyorum çekilmiyorlar, bilerek kol tarafından çarpıyorum. Zil de fayda etmedi. Tavsiyesi olan?

Havalı korna sipariş ettim 130 db. Airzound3 alacağım. Tavsiye ederim , işe yarayacağa benziyor. Dolmuş şöförü gibi oldum ya zile basmaktan. Bıktım ya.

2. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İstanbul'da yaşayanlara Allah yardım etsin. Hafta sonunu İstanbul'da geçirdim, tarihi yarım adayı gezecektim sözde ama "yürümeye çalışmak" yordu beni ; İETT desen ayrı bir dert. Böyle bir şehirde bisiklet yolu olsa ne olur! İnsanlar yolda, arabalar kaldırımda; her şey birbirine girmiş vaziyette...

3. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Eğitim ile alakalı biraz da insanlar sınır tanımıyorlar burası senin yerin değil diyorsun neden diyor. Saçma bir anlayış var herbirine de durup anlatamazsın öküz demeyi de çok faydalı bulmuyorum sonuçta insan nerede ne şartlarda ne şekilde doğacağını kendi belirleyemiyor maalesef. Ama bu demek değildir ki kurallara uymayacaklar bu durumda yetkili makamların devreye girmeleri gerekiyor.

ihtiyar bunu beğendi.
  4. kadir karademir

kadir karademir Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Şahsen Ankara'da ilk bisiklet sürüşlerim de çok sorun ediyordum. Yeni olduğum için sürekli bu tarz olaylara canım sıkılıyor, çözüm öneri arıyordum. Sonra anladım ki ne kadar eğitimli (!) bir millet olsak da bazı kişiler yine birilerini rahatsız etmeye devam edecek. ( Rahatsız ettiğinden haberi bile yok ) O yüzden ben artık görmemezlikten geliyorum. Çok kötü durumlarda inip bisikleti elde taşıyorum :) Tüm Dünyayı bir korna ile değiştiremezsiniz :) Umarım bir daha rastlamazsınız bu insanlara. İyi sürüşler :)

Edip Dinçer, ihtiyar ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  5. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Cosmic camel ve Kamil Alp Şarman bunu beğendi.
  6. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

resim bu :D

Bülent Oğuz ve Oktay Erkan bunu beğendi.
  7. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ya su paten ve kaykay olayina taktim ben. Serseri mayin gibi bir cogu. Yaya yolundan gidemedikleri icin hakli olarak bisiklet yolundan gidiyorlar. Ama bisiklet degiller. Yaya yolunda da o hizla gidemezler.

Bisiklet yolu dogru kullanim mi onlar icin?

Bülent Oğuz ve Tunakan Önen bunu beğendi.
  8. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kartaldan idaeltepeye kadar ÖKÜZ çok ama sonrası geçiyor. %100 eğitim kaynaklı şahsen böyle düşünüyorum

ozan ünaldı, Bülent Oğuz ve Berksan bunu beğendi.
  9. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Doğru tespit, idealtepeden sonra rahatlıyor biraz yol özellikle bostancıdan sonra.

Tunakan Önen bunu beğendi.
  10. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Uzun zamandir kullanan biri olarak, airzound u insanlar ustunde kullanmayin derim. Asiri guclu, ve ters tepkilere neden olur, -tecrube ile sabittir :)- ve karsinizdaki ne kadar "hoduk" olursa olsun arkadan yaklasirken calmanin dogru olmadigini dusunuyorum. Ben de 2 cift laf ediyorum yolu kapatanlara, ama oyle bir yerde 115db korna adil degil gercekten.

Bülent Oğuz ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  11. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Haklı olabilirsin, görüş açısı tabiki. Onların bisiklet yolundan yürümesi bizim için nasıl adil değil ise bizim de onlara bu şekilde yaklaşmamız çok önemli değil. Çünkü bizim memlekette caydırıcı bir yaptırım yok.

Allah korusun diyelim ki bisiklet yolundan giderken aniden birisi önüne çıktı ve kaza sonucu vefat etti. Hapse bisikleti süren girer Türkiye'de, ama y.dışında bisiklet yoluna giren suçludur. Mantalite farklı işte... Ülkemizde küçücük çocuklar ölüyor yaptırım mı var allah aşkına.... Bu mu adillik?

Tabi adamın dibinden de airzonu u sıkmam :D uzaktan uzaktan... davulun sesi uzaktan hoş gelir misali.

Patenciler sıkıntı değil de kaykaycılar okadar hızlı gidemiyor. Dün 2 km civarındaki bir parkuru patenci ile aynı hızda gittim, canavarlar valla :D

12. Gökhan Sümer

Gökhan Sümer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    O kornalardan bende almıştım. Bir gün bisiklet yolundan gidiyorum, anası solda çocuğu ortada babası sağda 3 tane kendini bilmez insan el ele tutuşmuş bütün bisiklet yolunu kaplamış yürüyorlar; kornaya basmamla çocuğun havalanması ve annesi ile babası arasında sekmesi, devamında anne ve babanın panikleyip birbirine çarpması sonucunda yolu boşaltmaları esnasında yaşanan olaylar zinciri sonucu artık bende korna kullanmamaya karar verdim :) Harbiden baya korktular ve bana o kadar yüksek sese ne gerek var söylesen çekilirz diye sitem ettiler, bir yerde haklılar ama bu mantık yanlış işte, söylesen çekiliriz ne demek, ben seni uyarmak zorundamıyım arkadaş sağdan git bari geçeceğim yer bırak bana. Neyse eğitim şart...

birde belli bir zamandan sonra bende rahatsız oldum çünkü her 500m de bir muhakkak birilerini uyarmak zorunda kalıyorsun.

Berksan bunu beğendi.
  13. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben özelliklerini incelediğimde orda vana gibi bir düğmesi var üstünde, sesi kısılıyor galiba ordan. Doğru mu?

14. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu resimler en güzel bir sekilde izah etmis zaten. Yayalar patenler bisiklet yolunda da , peki bisikletliler nerede, zaten yoklar ortalikta!

15. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çeken arkadaş+ileride gözüken arkadaşlar :D abi istanbul trafiği gibi mi olsun bisiklet yolu? :D

16. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Bu yaklasim 10 üzerinden 10 puan alir. Olmayan bir olgunun pesinden kosmanin alemi yok. Kel basa simsir tarak, 10 tane bisikletci varsa 1000 tane mangalci (!)var iken, tabii ki mangal yakilacak.

17. Gökhan Sümer

Gökhan Sümer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bendekinde yoktu onu bilemiyorum.

18. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Üstadım o konuda çok haklısınız, yalnız fotoğrafları bisiklet üzerinde giderken tek el ile ben çektim. :DYol boyunca da bir iki kişi dışında bisiklet kullanan yoktu. :)

ihtiyar bunu beğendi.
  19. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Biz ankarada ne kaldırım ne bisiklet yolu olmadığı için böyle sıkıntılar cekmiyoruz cennet vatan

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

20. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Almanya'da kafayı yemiştim zaten ben, bu kadar güzel kaldırımlar bu kadar fazlasıyla medeniyet... Keşke bizim ülkemizde öyle olabilse. Milletin aklı fikri kazanç olmuş...

Avrupa'da kurallar...
    1. Mangalcılar mangalı piknik alanı ile belirtilen sınırlar içinde yakmak zorundadır.
    2. Bisiklet yolundan sadece bisikletler faydalanabilir.
    3. Bisiklet yolunda meydana gelen kazalardan 1. dereceden yayalar sorumludur.

Biz gidip de havalı kornayı yayanın dibinde sıkacağız illa, kulakları patlasın insanların demiyoruz ki. Tek sıkıntımız çaldığımız zilin duyulmaması.

Hasan Tunalı ve ihtiyar bunu beğendi.