Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet yolunda bisikletim pert oldu

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında _cihanbey_ tarafından paylaşıldı.

1. _cihanbey_

_cihanbey_ Yeni Üye

Adı:
    Cihan Bey
    Seviye:
    Bu akşam 23:00 sularında Caddebostan bisiklet yolunun askeriye tarafındaki girişine gerilmiş bir zincir ve zincirin altına dizilmiş taşlardan mürekkep bir baraja takıldım. Bölge ağaç altı bir yer, zaten ışıklandırma da yok. Askeriye yokuşunu tırmanacağım için biraz hızlanayım dedim, hız dediğim de 20-25 km/h anca. Derken bu baraja kafa üstü girdim. Ön teker direkt kitlendi, gidon da yamuldu bisiklet de kayarken nasıl yaptım bilmiyorum kendimi kenara attım ve düşmemeyi başardım. Bisiklet de altımdan fırladı gitti.

"Ne oluyor" diye arkamı döndüğümde gerili zinciri ve taşları gördüm. Kan beynime sıçardı, zinciri de taşları da tarumar ettim. Bir yandan da onu oraya geren görevliyi arıyorum. Allah'tan yerinde yoktu. Kulübesi boş. Yoksa üçüncü sayfaya haber olacağız.

Sonra bisiklete baktım. Ön lastik patlamış. Ön jant sizlere ömür şişmanca bir sekiz çiziyor. Gidon çatala paralel dönmüş. Zincir atmış, arka tekerin disk rotorlara sürtüyor.

Bütün pazar sabahı diş fırçasıyla falan temizleyip ince ince bakımını yaptığım bisiklet neredeyse pert olmuş.

Etrafa bakıyorum kimse yok. Kızacak muhattap yok. Bir arkadaş geldi sonra "keşke etrafı dağıtmadan fotoğraf çekseydin, belediyeye şikayet ederdin" dedi. "Düşünemedim" dedim. Arkadan beraber yola çıktığımız arkadaş geldi, "cana geleceğine mala gelsin" dedi. Haklı tabii. Ama içim bir türlü soğumadı arkadaş. Bisiklet yolunun girişine zincir germek nasıl bir hayvanlıktır yahu? Kolumuzu bacağımızı kırabilirdik, daha fenası canımızdan olabilirdik. Velhasıl canım çok sıkıldı. Yarın o görevli arkadaşın da canını sıkmaya niyetliyim. Bisiklete de en azından birkaç hafta veda etmiş oldum.

Girizgâh biraz uzun oldu, gelelim soruya: Bu süre zarfında kondisyon kaybı olmaması için koşudur, yüzmedir, kondisyon bisikletidir bir faydası olur mu? En makul çözüm kondisyon bisikleti midir? Kardiyo için bisikletsiz öneriniz nedir?

cahitakin bunu beğendi.
  2. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun.

3. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun

4. SamedAkyüzlü

SamedAkyüzlü Yeni Üye

Adı:
    Samed
    Seviye:
    Geçmiş olsun :)

5. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    Bence gene fotoğraf falan çekip hatta bisikleti götürüp belediyeye falan şikayetçi olmayı dene ha sonuç alamayacak gibi hissedersen çokta uğraşma sinirlerini bozma boşuna, arkadaşın dediği gibi cana geleceğine mala gelsin. Geçmiş olsun bu arada.

6. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun insanlar ne yapacağını şaşırdı iyice sonunu düşünmeden işler yapıyorlar o zinciri hangi düşünceyle germiş çok merak ediyorum zincir yetmemiş işi sağlama almak için taş da yığmış bunu yapan insan ne düşünüyordu çok merak ediyorum hatta düşünmesine yarayan beyni varmı onuda merak ediyorum kafamda deli sorular işin içinden çıkamıyorum.

nonsteril bunu beğendi.
  7. Çaylak-24

Çaylak-24 Sado mazo

Adı:
    İbrahim faruk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun

8. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun diyorum ve öneri olarak koşuyu söyleyebilirim. Ben bisikletle çıkmadığım zaman hafif tempoda normal mesafeli koşu denedim geçen gün mesela ve çok güzeldi. Gerçi kavurucu güneşin altında yaptım bunu, o yüzden de çok zorladı beni ama sürekliliği halinde daha sonra bisiklete tekrar devam ettiğinizde pek de eksikliğini aratmayacaktır diye düşünüyorum.

9. _cihanbey_

_cihanbey_ Yeni Üye

Adı:
    Cihan Bey
    Seviye:
    Herkese çok teşekkürler.

@Eagle hafif tempolu kolu deneyeyim ben de.

Şimdi olay yatışınca aklıma başka bir soru geldi. Karbon maşalı bir bisiklet kullanıyorum. Maşada yapısal bir hasar olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

10. Gixxer

Gixxer Kıdemli Üye

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok büyük geçmiş olsun. Keşke fotoğrafları çekip belediyeye dava açsaydınız. Ben orda olsam o öfkeden bir görevli gelene kadar 1 hafta dikilirdim herhalde orada (mübalağa)
    Kondisyon meselesine gelirsek ciğer kapasiteniz için koşu yapmak kondisyonla birebir. Ancak bacak kaslarına bisiklet kadar katkısı olmaz koşunun.

11. endersemiz

endersemiz Aktif Üye

Adı:
    Ender Semiz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

12. Ertunç Öner

Ertunç Öner Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun, muhtemelen sahile araç girmesin diye zincir çekiyorlardır.

13. e.yildiz

e.yildiz Üye

Seviye:
    bahsettiginiz yeri biliyorum. tam bir tuzak. bilmeyen birisinin gorup tepki verebilmesi cok zor. ozellikle yokusdan gelenler icin cok tehlikeli.

14. Gökhan Akkaya

Gökhan Akkaya BilgisayarKurdu

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Öncelikle büyük geçmiş olsun, bir fotoğraf paylaşın. Bizler de belediyeye şikayet edelim. Şikayetlerin çok kısa sürece dikkate alındığını defalarca gördüm. Toplu şikayet edersek anında düzeltirler.
    Sizin için yapabileceğimiz bir şey yok :) Sizden sonrakilerin kaza yaşamaması için elimizden gelen bir şeyler var.

15. alidenizpusat

alidenizpusat Yeni Üye

Adı:
    Ali Deniz Pusat
    Bisiklet:
    Giant
    Bugün oradan iki kez geçtim. Akşam üstü hava kararmadan geçtiğimde son anda fark edip kurtuldum. Hava karardığında ise zinciri kaldırmışlardı, muhtemelen sonra yine koydular. Çok geçmiş olsun.

16. gokberk88

gokberk88 Kıdemli Üye

Adı:
    gökberk
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    geçmiş olsun.. her bisiklete iyi bir ön-arka ışık şart.

17. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Nasil bir hayvanliktir" denmez oncelikle onun altini cizelim ve orayi bir duzeltelim. Sen hic yola zincir geren hayvan gordun mu ? :)

18. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hala o zincir duruyor arabayla girenler cogaldi diye koydular sahil yoluna peki 60 70 80 le giden motorculara kim dur diyecek

19. HamzaUrun

HamzaUrun Üye

Adı:
    Hamza
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynı yokuştan inerken askeriyenin içinden sağa sola bakmadan direk yola çıkan bir araca çarpmaktan son anda kurtuldum. Yola çıkmadan etrafına iyice bakman gerektiğini illaki birine çarptıktan sonramı anlayacaksın dediğimde şoför ters ters bakıp gazlamıştı.