Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet yolunda bisiklet sürmenin tehlikeleri!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Deniz Onur SARIOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
    Güvenliğimiz için bisiklet yolumuz olsun diye yakarıyoruz ama olan yolda ne kadar güvenli meçhul

Bugün bisiklet yolunda bisiklet sürerken (Ne kadar da ilginç değil mi?)Başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum.Bilindiği üzere ülkemizdeki bisiklet yollarının tamamı sahil şeridine kurulmuş olup 20km'yi geçmez geçemez işte ben de bunlardan birinde 30 km sabit hızla turlarken bir amcamın köpeğini gezdirirken yolu bir iple kapattığını son anda farkedebildim ve frenlere abandım ama nafile yolun tamamı deniz kumu olunca bisikletin durması imkansız neyseki kendimi bisikletten sahildeki yumuşacık ve sıcacık:D kuma attım da kurtuldum.Sonra da amcamın ve köpeğinin bana bağırışları...Aman diyim bisiklet yolu dahi olsa yolda neyle karşılacağımız hiç beli olmuyor

2. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    sen ucuz atlatmışşın bisiklet yolunda adamlar 4 - 5 kişi grup gidiyorlar benimde acelem vardı baya hızlıydım havalı kornaya b basıyorum ne basıon die bana sövüyorlar direk bende caddeye atladım :) ALLAH tan araba yoktu en iyisi yolun sağ tarafı arkadaş :)

3. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İp olayı ile ben de dün akşam üstü karşılaştım. Sanayinin olduğu bir mahallenin sokağında kamyondan sarkmış ince yeşil renkli (çamaşır ipi gibi) ip yolu enlemesine kesiyordu. Yüksek olduğu yerden geçmek üzereydim ki farkettim çok şükür. Neyse ki yerde giden kısmının üzerinden geçtim gittim. Bisikletçi her şeye hazırlıklı olması gerekiyor ama insanın dikkati de her zaman üst seviye de değil ki...

Bisiklet yolları gerçekten de çok tehlikeli olabiliyor. Koşu yolu olarak kullanana mı bir şey dersin, mangal yapmak için kullanana mı! Hatta bisiklet yolunda motor sürdüklerini gördüm ve acı şekilde (imalı tabi!) selam verdim. Ağlanacak halimize mi gülersin...:)

Geçmiş olsun...

4. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    şu güne kadar hep dikkat ettim durdum yol verdim yayalara ama artk umrumda değil. bugün 3 kişiye çarptım. dönüp bakmadım bile ne oldu diye. hepsinde yayalar haksızdı bariz. çocuklarını bisiklet yoluna salıp, uyarmayanlar var bir de. o da çok kötü. bugün yolun ortasında yürüyor çocuk, sağına soluna bakmıyor. bu çocuktur tamam diyoruz ama ailesi orada eşek başı sanki. bağırdım ben de gittim. mutluyum.

5. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    motor sürdüklerini gördüm ve acı şekilde (imalı tabi!) selam verdim.

motor sürmek mi ben ona alıştım bile :)

6. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çarpmak ve de durmadan geçip gitmek çok yanlış bence. Bir kere zeka özürlü biri olabilir. Aslında bisiklet yolunda yürüyenlerin hepsinin zeka testinden geçirilmelidir ya o ayrı konu...:)

Ancak biz bisikletçilere yakışan basit bir şekilde "burası bisiklet yolu" diyerek ve yaklaşınca korna veya sözle "dikkat veya pardon" diyerek geçmektir. Aksi halde haklıyken haksız duruma düşebiliriz ki çarptığımız narin bir çocuk olabilir.

7. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    aman korna çalma kavga çıkar kulağının dibinde çaldım ben adamın bi daha gezmesin die :) Sonucunu anlamışşıınızdır :) Ha bir de Havalı korna takmayın kimse tınlamıo bile :)

8. Deniz Onur SARIOĞLU

Seviye:
    Abicim 3 kişiye çarpmakta biraz fazla absürd:rolleyes:

Ben de yola fırlayan bir kadına çarpmıştım Allah'tan frenler sağlamdıda dokundum ama bu kadının yere düşmesine mani olmadı tabi ben de üzüldüm moralim bozuldu...3 gün bisikletimi dövdüm:(

Sonra bir daha yapmayacağım baba daha dikkatlı olacağım söz dedi barıştık:D

9. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlgili yönetmelikte motorların da bisiklet yollarını kullanabileceği yazıyordu. Okuduğum yönetmelik güncelse onlara kızmaya hakkımız yok.

10. Deniz Onur SARIOĞLU

Seviye:
    Daha dün jandarma bisiklet yoluna giren motorsikletlileri ve ehliyetsiz elektrikli bisikletlileri topladı güncel olduğunu sanmıyorun

11. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    kasıtlı kimseye gidip çarpmıyorum hoş. dediğim gibi sadece her sefer yayanın yaptığı hatayı telafi ediyordum. bu sefer etmedim. dokundurduk biraz haliyle.

12. Deniz Onur SARIOĞLU

Seviye:
    Dün bisikletimle bir cafeye girerken 8-9 yaşlarında engelli bir kardeşim bisikletlerden nefret ediyorum gibi bir laf etti tabi buna bir mana veremedim ama tahminimce ya bir kaza yaşadı ya da yaşıtları gibi bisiklete binemediği için