Bisiklet Yoluna Karşıyız Kardeşim

Scudo
Tepki
12
İsim
Halil İbrahim
Bisiklet
b'Twin
Ya kanka sen ne diyon ya avrupa bizi kiskaniyor sen gelmissin burda bisiklet yoluna karsiyiz karsi olmazsak avrupa bizi kiskanmazki aga bak tekrar yaziyorum avrupa bizi kıskanıyor

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Planlaması önceden yapılıp ona göre inşa edilmemiş yollara sonradan çizgi çekip bisiklet yolu yaptık demek de bize has bir durum sanırım. İnsanlara, evlerinin önünde araçlarını park etmemesi için o bölgeye yetecek büyüklükte katlı otopark yapacaksın, inşaat izni vereceğin binalara otopark zorunluluğu getireceksin, yolları geniş planlayacaksın, iş yerlerine mal indirimi için belli saat aralıkları içinde izin vereceksin. Geç kalınmışlık ve plansızlık için bu insanlara kızmak yerine buna sebep olan idarecilere kızmak gerekiyor. Biz ne yapıyoruz her yeni bir seçim de yap kardeşim senden memnunuz deyip aynı idarecileri yeniden başa getiriyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İstanbul Maltepe dolgu alanına yeterli araç park edemediği için, belediye sağ olsun bisiklet yolunun bir bölümünü gasp etti.

Yolun hemen sağ tarafına yeni park alanı yapıldı ve bisiklet yolunun giriş çıkış rampaları artık yok, rampalar bildiğiniz kaldırım yüksekliğinde. Bisiklet yolu daraldığı için, ağaçlar nedeniyle yoldan geçmekte zorlanıyorsunuz.

Buradan yetkililere sesleniyorum, olur ya belki okurlar. Sizin belediyecilik anlayışınızı geçtim, insanlara saygınız yok.

Teşekkürler

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MuratHan Söylediklerinizde çok haklısınız, aynen katılıyorum size.Biraz empati kurarak yaklaşıp düşünmek lazım.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
ben karşıyım. istanbul'da doğru düzgün, izole bir bisiklet yolu yapmak mümkün değil, mevcut şekliyle de hiçbir işe yaramıyor anca gezi bisikletçiliğine uygun.
e bir yerde bisiklet yolu varsa yönetmelik gereği karayolunu da kullanma hakkımız ortadan kalkıyor. yarardan çok zararı var ülkedeki bisiklet yollarının.
bu şekilde halimden memnunum. aman yapmasınlar.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trafikte sürmeye alışınız yapacak bir şey yok bu ülke böyle maalesef...

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
bunun en büyük neden ibisiklet kuollanmanın azlığı araba yanaşırken gelen bisikletler korna çalsa hey! dese parkedemezki saatte 1 geçiyo bisiklet

alper48

Üye
Tepki
27
İsim
Alper
Bisiklet
Carraro
Bu bisiklet yolunu burda istemiyoruz diyen kişi kamuoyu araştırması yapmışta mı böyle diyo? Ülke ekonomisi çok iyi değil miydi (!) hani. Müşterisizlikten de illallah etmişler :D

• Beğen
Tepkiler: Lombardini

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bisiklet yoluna ben de karşıyım. Ne mangalcısı eksik olur, ne arabası, ne cam kırığı.

Ben bisiklet otobanı istiyorum. e-5'te metrobüse paralel bir şerit. Şimdilik hayal ama bir gün, belki torunlarımızı seveceğimiz günlerde, mutlaka gerçek olacak.

venom09

Daimi Üye
Tepki
335
İsim
mustafa
Bisiklet
Sedona
hocam torunlarımız zamanında ister istemez yollar fosil yakıtsız araçlara kalacağı için ya bisiklet yada elektrikli araçlar olacaktır..

Tepki
57
Yani, muhabir roportaj yapacak bir tane yetiskin kisiyi bulamamis. Sokakta oynayan 2-3 cocuk var, o kadar. Muhtemelen muhabirin orada durdugu 15-30 dk icinde bir kisi dahi gecmemis.
Istanbul'u bilmiyorum, bu yol A'dan B'ye gitmek isteyen biri icin ne kadar fayda sagliyor ya da saglamiyor ama vatandaslarin da biraz insiyatif alip bisikletle bir yerden bir yere gitmesi lazim. Yos kullanilmiyorsa mahalle sakinleri tabi sevmez

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
İstanbul'daki en adam gibi bisiklet yollarından İnönü cd üzerinde plastiklerle ayrılmış yere bile hayvan gibi park edebilen primatlardan sonra artık orayı da kullanmamaya başladım. Direk normal yoldan gidiyorum. Boşuna stres yapmanın gereği yok.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben hala bisiklet yolu gibi yolların bizi trafik'ten soyutlayacağına inanıyorum.Her yere yapılamayacağı için, olan yerler yüzünden de insanlar'a iyice bisiklet yolunu kullasana bahanesi verecek bisiklet yollarının bittiği yerler'de.Bu da sıkıntı.

• Beğen
Tepkiler: venom09

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yolda sürün. Kenara sinip korka korka gitmeyin. Emniyet boşluğu yoksa şeridi babalar gibi kaplayın. Azıcık cüsse ve kas yapın, sizi sıkıştırmaya kalkanlara anlayacağı dilden konuşun. Bunları yapmıyor ve yediğiniz her tacizde ağlıyorsanız daha çok beklersiniz. Burası medeni bir ülke değil, burada kalabalık ve cüsseli olduğun oranda haklısın.