Bisiklet yoluna giren iki öküzün maceraları :)

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar. Bugün hem tatil, hem de havanın güzel olması sebebiyle kız arkadaşımla birlikte İzmir Mavişehir-Sasalı arasındaki bisiklet yolunda ufak çaplı bir tura çıktık. Herşey çok güzeldi fakat dönüşte araba ile bisiklet yoluna girmiş iki adet öküze rastladık. Bir an trafiğe mi çıktık acaba diye kendimden şüphe ettim fakat hayır bisiklet yolundaydık. Bu iki öküz nasıl yaptılar bilmiyorum ama bisiklet yoluna biryerlerden girmeyi başarmışlar. Güle eğlene yanımızdan geçip gittiler. Bir süre sonra bisiklet yolunun bağlantı noktasında kendileriyle tekrar karşılaştık. Öküzler, bisiklet yolunun sonundaki babaların orada kalmışlar doğal olarak. Önce arabadan inip, asfalta çakılı babaları elleriyle yerden sökmeye çalıştılar ama yemedi tabi. Sonrasında etraftan yardım aramaya başladılar. Kendileriyle tartışmaya girmek sadece vakit kaybı olacağı için tenezzül bile etmedik. Hemen 155'i arayıp durumu ve aracın plakasını bildirdik. Telefondaki memur hemen 2 ekip yollayacaklarını söylediler. Bu esnada, fotoğraf çektiğimi gördükleri için inceden üzerimize doğru yürümeye başladılar. Hiç riske girmeden oradan uzaklaştık. Daha sonrasında ne oldu bilmiyorum.

http://imageshack.com/a/img820/5215/4dx5.jpg
http://imageshack.com/a/img845/7935/0kdl.jpg

Plakayı gizlemeye gerek duymadım. Bilmiyorum belki de bu forumdan birilerinin akrabası veya bir tanıdığı olabilir ama kimse kusura bakmasın bunların yaptığına ÖKÜZLÜK denir anca. (Dahası da var aslında ama neyse... Siz anladınız onu. :))

Allah hepimizi bu öküzlerin gazabından korusun. Tüm forum ailesine iyi geceler.

Scudo

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akıllanmayacak bizim milletimiz.Gerekeni yapmanız çok iyi olmuş.Bu tür durumlarda çekimser kalmak onların daha çok bu tür durumlara kalkışması demek.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Başlığı okuyunca gerçek öküz göreceğimi zannetmiştim :)))

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
muhattap olmayarak en güzelini yapmışsınız, kendi kendilerine durumu yorumlayıp idrak etmeye çalışırken debelenmeleri onlar için en büyük ceza, düşünmek bu tipler için en büyük eziyettir sanırım.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Öküzler , sağ taraflarında kalan tabelayı da görmüyorlar. Gerçi görseler bile onlar için yine bir şey değişmeyecek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Vayy beeee demekki izmire taşınma hayalim yattı usta;ben istanbul bu konuda başı çekiyor biliyordum ama nerde burda'da varmış ben nereye taşınsam'da bisikletimi çok rahat sürsem ama böyle bir ilimiz yok galiba:)))))

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
beter olsunlar. karterleri delinsin. lastikleri patlasın.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Samimi olarak söylüyorum ki bu adamlara öküz demek "öküz'e günah" demek olur. Hiç değilse öküz bağ bahçe tarla güdüyor neslini devam için yeni büyükbaşlar üretiyor etinden sütünden derisinden gücünden afedersiniz gübresinden faydalanıyoruz. Ama bunlara baktıkça büyükbaşlara sevgim artıyor.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Ercan.s

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Merida
@Oğuzhan k

Yok siz gelin yine, İzmir güzeldir. Çok yok bunlardan. Nadir görülen bir cins. :)