Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Yolu?...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında shadowman3 tarafından paylaşıldı.

1. shadowman3

shadowman3 Yeni Üye

Seviye:
    Yer: İZMİR_Kuş Cenneti Bisiklet Yolu
    Tarih: 12\04\2009

[GVIDEO]6733195005405255774[/GVIDEO]

2. Emrah Kuyumcu

Emrah Kuyumcu Aktif Üye

Seviye:
    Yazıklar olsun vallahi :( ama ne yazık ki hiç şaşırmadım.

Aslında suç, park eden araçlarda değil, o bisiklet yolunu o şekilde yapanlarda...

3. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    yuh...yani

RECEP İŞLEK, ozgur_jeo ve shadowman3 bunu beğendi.
  4. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Her konuda eksik olduğumuz gibi bu konuda da yapacağımızı yapmışız. Diyecek birşey bulamıyorum. Yapılan yatırıma, emeğe, mantığa hepsine çok yazık.

5. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ne desek , ne yorum yapsak boş , adam olmayız.

RECEP İŞLEK, Necroshine ve ozgur_jeo bunu beğendi.
  6. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trafik kurallarına uymayanları uyarma ve cezai yaptırım uygulama görevi acaba kimin?
    Hatta bu görevi yaptığı için maaş alan kim?
    Biz yuttaş olarak yasalara uymayanları uyarabiliriz, ihbar edebiliriz de kuralları ihlal edenlere göz göre göre bu müdahale etmeyen bu insanların asli görevi nedir?

Kendi adıma bir söz daha bana kanunun varlığı değil tez zamanda uygulananı yarar!

7. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    görüntüler için çok sağol..bir izmirli olarak bu bisiklet yolunu ne zorluklarla belediyeye yaptırdığımız ortadadır.bu konuda izmir bisiklet derneğinin emeği büyüktür.yayınlanan bu görüntüleri büyük bir üzüntüyle 3-5 defa izledim.aklımdan bir çok şey geçti.mesela elime bir anahtar alıp o arabaların yanlarından bir çizik atmak,benzin döküp hepsini yakmak vs...acaba merak ediyorum bu göürüntüler varken polisi arasaydınız ve çekilmesini isteyip suç duyurusunda bulunsaydınız bir çaresi olurmuydu??bu olayı öyle basitçe geçiştrmemiz bence yanlış olur..bisiklet dünyasına,bisiklet ruhuna ve bisiklet sevenlere çok büyük bir hakarettir bu.eğer insanlar bu yolun anlamını bilmiyorlarsa bir şekilde anlatmak gerek!!!

8. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tek kelime ile saygısızlık bencillik.:mad: Buraya park etmiş demeyeyim çökmüş demek istiyorum çünkü bisiklet sürücülerine kafalarında bir sıfat bulamayan zihniyete bende yakıştıracak bir sıfat bulamıyorum.

Bu araç sahiplerine bir günde kesilecek ceza ile yol boyu bisiklet yolu güvenliği sağlanabilrdi.

Yalnız şurası bir gerçek taşıt alımları bu hızla devam ederse rant elde etmek için bisikletçilere zoraki de olsa ayrılmış alanların akibiyetinin bu olması kaçınılmaz.

9. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar bu videoyu İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne, İzmir Valiliği'ne, ve İçişleri Bakanlığı'na, TBMM'nin tespit edeceğimiz ilgili birimine e-posta olarak göndermek faydalı olur. Hepimiz tek tek gönderelim mi? Yurttaş sorumluluğumuzu biz yerine getirelim mi?

10. A.Bülent Yamaner

A.Bülent Yamaner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar, Binbir güçlükle yaptırabildiğimiz bisiklet yollarının maganda sürücülerce işgal edilmesine sessiz kalmamalıyız.
    Öncelikle 154 trafik polisi acil olarak aranmalı ve bu kanunsuz uygulama için müdahale etmesi istenmelidir.
    Bu istek yerine gelinceye kadar bölgede beklenmeli gerekirse tekrar tekrar 154 aranmaya devam edilmelidir.
    Eğer trafik polisinden netice alınamazsa fotoğrafla olay tespitleri yapılmalı ve bulunduğunuz ilin valisine resmi yazılarla konu iletilmelidir.
    Ama bütün bu yasal ve demeokratik yöntemler sonuç vermiyorsa her lastik tamircisinde bulunan kücük metal sibop gevşetici aparattan
    bir tane alarak her aracın sadece bir adet lastiğinin sibobunu gevşetip bırakın. Bu işlem araç başına en fazla 1-2 dakikanızı alacaktır.
    SANIRIM LASTİĞİNİ ŞİŞİRMEK VEYA DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALAN KULLANICI SİZİN TEPKİNİZİ ÇOK İYİ ANLAYACAKTIR.
    İsmet paşanın şu değerli sözünü hiç unutmayalım;
    Bu ülkede namuslu insanlarda en az namussuzlar kadar cesur olmazsa kanunsuzluklarla mücadele edemeyiz.

11. shadowman3

shadowman3 Yeni Üye

Seviye:
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Öncelikle Belediyemizin bizlere sunduğu hizmeti yadsıyamayız. Sadece, bisiklet yolunu araç yolu ile ayırmak ve park magandalarından koruma amaçlı aralıklı bariyerler konulabilirdi.En azından yoğunluğun fazla olduğu o bölge için. Eminim gerekli girişimler sayesinde bu eksiklikte giderilecektir.
    Polisi arama ve şikayette bulunmam sözkonusu olamazdı çünkü o bölgeye Jandarma Trafik birimleri bakıyordu ve zaten onların gözü önünde idi herşey...

12. muratdo

muratdo Üye

Seviye:
    Zor bela binbir gayretle bisiklet yolu yaptırılıyor ama sonra görüntü ortada, bu durumu ortadan kaldırmak çok basit ama esas mesele bu yolun yapılma amacı nedir? Bisiklet severlerin ihtiyaçlarını gidermek mi yoksa yükselen sesleri bastırmak mı?

13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arabasını oraya parkedenlerden birisinin mesajını aşağıya kopyalıyorum.

" huga honga muru tökoooo hua hua toööm hunga huro huro töke kekoo munta "

Açıklaması ;
    "ne bisikleti, ne yolu hemşerim, ben daha mağradan yeni çıkmışım, kural mı haha ne kuralı ?"

Kendi yorumum ;
    "40 fırın ekmek yememiz lazım" sözünün değiştirilmesi.
    4000000000000000000000 fırın ekmek yememiz lazım.

14. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu video yu buraya koymanızın hiç bir anlamı falan yok açıkcası.. Aslında bi şekilde sesimi duyurmamız lazım dışarılara.İstediğimiz kadar kendi aramızda feryad edelim.Ne o yolu ben boşaltabilirim,ne başkası nede adminler.
    Umarım birileri sesimi duyar.
    Video için çok teşekkürler.
    Sevgimle ve saygımla.
    Can

RECEP İŞLEK ve ozgur_jeo bunu beğendi.
  15. Machoo

Machoo Kıdemli Üye

Seviye:
    araba adedince kırılacak kafa ...laf anlamaz abi bizim millet ''nato kafa nato mermer'' ne diyecen işte..

16. selçuk sezer

selçuk sezer Aktif Üye

Seviye:
    zaten çoğuna ceza kesilmiş burada polis ceza kesilen aracın sileceğini havaya kaldırıyor videodaki araçların çoğunun sileceği havada!...

17. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haklısın , bir bariyer yapılmalı o bölgeye , durmaz bu magandalar araba park etmekle kalmayıp yaza doğru uzanıp güneşlenmeye akşamları mangal yakmaya bile başlarlar orada.

18. shadowman3

shadowman3 Yeni Üye

Seviye:

Google Hesbımdaki sorundan dolayı İLK mesajdaki video açılmıyor.
    Aşağıdaki video açılabilir. Teşekkür ederim...

[GVIDEO]6733195005405255774[/GVIDEO]

19. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bu tamamen eğitimsizlik hani diyoruz ya eğitim şart diye dalga geçer gibi ama gerçekten durum öyle 2 sene evvel başımdan bir olay geçti almanya da uçaktan indik biraderim bizi karşıladı koyulduk yola almanyanın bir köyünden geçiyorduk sabah saat 06:00 (tam olarak) sonra;6 bilemedin 7,8 yaşlarında çocukları öğretmenleri eşliğinde trafik lambalarında karşıdan karşıya geçiriyorlar eşli ve sonra tek başlarına birader ne yapıyor bunlar dedim abi burda eğitimi şimdiden çocuklara veriyorlar dedi şok oldum eğitimi sonradan verirsiniz ama "ağaç yaş iken eğilir" ülkemizde özürlü otoparkına arabanızı park edebilirsiniz ama almanyada polis çağırırlar veya kontrol ederler uyarırlar ceza keserler 10 gün kaldım araba kullanmıyormuşum dedim kendime yeniden öğrendim,inananın yerleşim yerlerinde 40 ı geçemiyorsunuz,burda araba kaç yaparsa yaşadıklarımdan bazılarını paylaşmak isterim; ada ya geldim ortada araba varsa hiçbir sürücü adaya girmiyor! burda hepsi ortada,sol şeritte gidiyorsun arabayı kullanıyorsun arkadan sol şeritten başka bir araba arkana yaklaşıyor ne korna ne sellektör nede el hareketi kafasını bile çevirip bakmıyor ne mi yapıyorlar inanın bana sol sinyal verip kendisine yol vermemizi bekliyorlar bende alıştım şimdi bunu deniyorum, gene bir gün araba kullanıyorum 70 max yazıyor tabelada ben denemek için 40 gidiyorum kimse niye yavaş gidiyorsun diye ne sellektör nede korna çalıyor 10 gün kaldım dedim ya birtek korna sesi dahi duymadım inanın yalanım varsa bisikletim kırılsın!bu arkadaşlarda bu yaptıklarının farkına varır olmadı uyaran bir vatandaş veya memur çıkar karşılarına biz gene sürelim bisikletimizi yanlışları uyaralım belki fark yaratabiliriz kalın sağlıcakla!

Raven_35, RECEP İŞLEK ve ozgur_jeo bunu beğendi.
  20. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Değerli Arkadaşlar..

Büyükşehir Belediyesince kurulmuş hakikaten işini İYİ yapan bir oluşum var; Hemşehri İletişim Merkezi..

Bugüne kadar başvuruda bulunduğum tüm konularda çözüme ulaşmamı sağladılar..

Eshot seferlerinden, Kaldırım düzensizliklerine, yollardaki çukurlardan, cam toplama konteynerlerine kadar Kenti ve kentliyi ilgilendiren bir çok konu..

Yine bu konuyla ilgili, bu TATSIZ görüntüleri gördüğüm ilk gün hemen bir form doldurdum..

Ancak şu var MALESEF şu açılışında kurbanlar kesilen !!!!! doğal yaşam parkında hakikaten yeterli sayıda otopark yok..

Bir ziyaretimde ben de bu çirkin görüntülere sebep olmamak için içeride TAKLALAR atmak zorunda kaldığımı hatırılıyorum.

http://www.izmir.bel.tr/him.asp

Hemşehri İletişim Merkezi
    Tel : 445 66 55
    Faks : 446 48 18
    E-posta : him@izmir.bel.tr
    Web : www.izmir.bel.tr