Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet yolu ve dağ yolunda hangi bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında smyrne tarafından paylaşıldı.

1. smyrne

smyrne Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum ve ilk mesajım.Daha önce hiç ilgilenmedim bisiklet sporu ile.
    Şimdi akşamları izmirde sahilde spor amaçlı kullanmak üzere bisiklet almak istiyorum.Denize yada dağa gittiğimdede kullanabileceğim iyi bir bisiklet almak istiyorum.Ama bisikletler konusunda hiç bir bilgim olmadığı için ne alacağımı bilemedim hatta biraz araştırınca kafam dahada karıştı.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Fiyat konusunda bir fikrim yok çünkü iyi bisikler nekadardan başlar onuda bilmiyorumki.Tabiki 200 milyona alabileceksem 1.5 milyar vermenin alemi yok :D
    ama yani iyisi olsun isterim.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

2. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Öncelikle ağırlıkla nerede kullanacağınıza karar vermeniz önemli. Şehir ağırlıklı ama atlarım zıplarım araziyede girerim diyorsanız mtb almanzı yerinde olur. Ama ağırlıkla yolda kullanırım, kırkyılda bir araziye girerim onda da çok zorlamam derseniz güzel yol bisikletleride var. MTB bisikletler 26" janta, yol bisikletleri ise genellikle 28" janta sahiptir ki bu büyüklük kullanım rahatlığı ve sürat olarak size geri döner.

Seçim bütçeye bağlı olmak üzere 400Ytl altına kaliteli modeller bulmak zor. Genel olarak sedona, corratec veya scott tercih edilebilir. Burada kişisel beğenileriniz ve bütçeniz önemli. Sedona yerli bir marka olmakla birlikte fiyat-kalite oranı iyi güzel bisikletleri var. Daha üstünde Scott modelleri olabilir. Scott kadro olarak herkesçe kalitesi kabul edilen bir marka. Kadro da bisikletin kendisi demektir. Scott da aspect ve scale serisi veya şehir bisikleti olarak sportster ve sub serileri var. İzmir'de ki bisikletçileri bilen arkadaşların yönlendirmesi ile gidip yerinde bisikletleri görün derim.

3. Murattırpan

Murattırpan Yeni Üye

Seviye:
    ben de izmirdeyim ve yeni bir bisiklet alacağım,
    gittim bir sürü model gördüm, araştırdım şimdi aspect 50 ve sedone 761 arasında kararsızım.
    istersen bana ulaş belki birlikte alır daha ucuza da getiririz :)

msn: murattir@hotmail.com