Bisiklet yolu tır park yeri mi?

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@fthgzl79 bisiklet yolu olan yerde yoldan gitmek trafik kurallarına aykırı diye biliyorum :rolleyes:

Scudo

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
egm nin mobil uygulamasını ındır foto çek gönder anında görüntü :)

• Beğen
Tepkiler: brky1905
Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
genelleme yapmamak lazım bir çok kamyoncu bana yol veriyor

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Bisikleteam Youtube
Bu kamyoncu içinde olsa belki yol verirdi.:D
Hocam mevzuyu anlamadınız galiba burda yol alma verme değil bisiklet yoluna parktan söz ediyoruz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Mösyö Salyangoz
Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@brky1905 ben de bisikletçiye saygıdan bahsediyorum hocam. yani bisikletçiye yol veren bi kamyoncu, bisiklet yoluna park da etmez anlamında.

e.yildiz

Üye
Tepki
75
birbirimizi kandirmayalim. bu adamin yaptigini, hergun sahil bisiklet yolunda yapan bisikletliler goruyorum. bankda otururken bisikleti bisiklet yolunda park halinde.

cift sira halinde ustunuze gelen bisikletlilerden, kalabalik icinde ellerini birakmaya calisanlardan, bir nedenle yavasladiginizda usulca yaniniza sokulup manevra alaninizi isgal edenlerden, telefonla konusanlardan, mesaj cekenlerden bahsetmiyorum bile. gerci bahsetmis bulundum:)

kaldirim isgal edip zile basanlarin ise dolmusculardan bir farki yok.
acikcasi, trafik icinde bisiklet yolunda cektigimi cekmiyorum.

kendinizi ayri yere koymaya calismaniz anlamsiz. o bahsettiginiz adam neyse hepimiz aynisiyiz.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@e.yildiz Ne münasebet niye hepimiz aynı olalım kardeşim ya ,kendi adınıza konuşun, ben trafik kurallarına uyuyorum ayrı da değilim uzaylı da değilim , tırların bisiklet yoluna park etmediği herkesin kendi çizgisini bildiği medeni bir ülkede yaşamak istiyorum.Çok sık şehir içi otomobil de kullanıyorum orada da aynı şeyleri tekrarlıyorum. Normal trafik kurallarına uyan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, herkesin kurallara saygılı olmasını bekliyorum.Devletin bu kural tanımazlığa müdahale etmesini bekliyorum.Kural olmayan yerde ne hak kalır ne hukuk.Bir yerde haksızlık başlarsa o haksızlık bir gün bizi de bulur.
@Carcass06 Bu konudan "şükretmeyi öğrenin" mesajı çıktı ya gözlerime inanamıyorum, şükretmek insanın kendisine kalmış bir şey ,sizden mi öğrenelim ? belediyeden bahseden de olmadı kötüleyen de olmadı...

• Beğen
Tepkiler: Kağan Emiroğlu

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
@Carcass06 Sevgili genç arkadaşım, sizin gibi gençleri böyle ateşli bir biçimde vatanını vatan hainlerine karşı savunurken görünce o kadar mutlu oluyorum ki anlatamam. Ayrıca kanun, hak, hukuk gibi kavramların hepimizin düşmanı olduğu gerçeğini bu genç yaşında anlamış olman da harika. Dikkat ettim, forumdaki takma ismin ve karakterin birbiri ile mükkemmel bir uyum içerisinde. Gerçekten de kendine cuk oturan bir isim seçmişsin, tebrikler. Böyle devam et, duruşunu bozma.

babajanovic

Aktif Üye
Tepki
180
Bisiklet yolu yapmislar bisikletlilerin gidemedigi, zorlandigi... Kamyonlarin sehir icine girmemesi gibi utopyadan oteye gecemeyecek oneriler verenler olmus. Kentsel donusum ayagina arabadan cok kamyon var sehirde bilmem farkinda misiniz? Yurt disinda genellikle bisikletlilerin ayri rotalari var parklarla sehre baglanan onun haricinde sehirde isi olan bisikletli sehirde ne kaldirimdan ne baska yerden gider, arabalarla ayni yoldan gider, trafigin hizina gore sagdan soldan cok farketmez. Soforler bisikletliyi gormek zorundadir. Bilir ki bisikletliyle kazaya karisirsa ( hakli haksiz aranmaksizin ) o bisikletliye bisi olursa kendi hayati da yanar o yuzden tedbiri elden birakmaz. Bisiklet yolu yapmakla bitmez bu is cunku zordur bisiklet yollarini entegre etmek kurulu bir sehre. Yapanlar da dostlar alisveriste gorsunden baska bisi yapmazlar. Eger bisikletinizle isinize gidip geliyim gunluk hayatimi idame ettiriyim derdindeyseniz takilmicaksiniz boyle seylere.
Yavas yavas ne kadar bisikletli girerse yollara ( tabi motorcular gibi antipati cekmeden ) o kadar farkindalik olusur.
Sahsen ben arabalardan kamyonlardan daha cok motorculardan korkuyorum. Altinda guclu makinalar, guveniyorlar alete gurultulu de sesleriyle yanindan vin diye geciyorlar. Benim gozumde spor araba kullanan magandadan farklari yok. Istedikleri gibi islerine geldi mi bisiklet yolundan, islerine geldi mi sol seritten basip gidiyorlar. Fakat hatirlayin motorlar bu kadar yayginlasmadan once motor kullananlara karsi trafikte pozitif ayrimcilik yapiliyordu, motorcunun basina bisi geldiginde derhal karsi taraf suclaniyordu. Ancak motorlar bu pozitif ayrimciligi kotu kullandi ve su an tum trafik adamlardan nefret ediyor.
Bir bisikletli olarak diger bisikletliler icin bu tehlikenin dikkatini cekmek isterim. Ben cogu yerde farkediyorum ki insanlar saygi gosteriyor, cogu insan bizim varligimizin farkinda ve dikkat ediyor. Onemli olan bu kitleyi kullanarak farkinda olmayanlarin da farkinda olmasini saglamak bence. Artniyetlilere yapicak bisi yok malesef simdilik.

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kamyonların girişine elbette engel olamazsınız, olmamalısınız da zaten. Yapılması gereken toptan yasaklama değildir, ülkenin sorunu da bu zaten, sıkıntı mı var yasakla. Yasaklamak yerine düzenlemek gerek çözüm isteniyorsa. Kamyonların giriş çıkışı belli kurallara ve bu kurallar sıkı denetlemelere-caydırıcı cezalara bağlanırsa hem onların işi görülür hem de kamyonlar şehirde yaşayanlara hayatı dar etmezler.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Carcass06 ironiye alışığım da gerçekten belediyeyi körü körüne savunanlar da var

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.119
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün akşam saatleri bisiklete binerken, bostancı maltepe arasında kaldırımdaki bisiklet yoluna parketmiş bir araç gördüm (lada samara idi) . Aracın yanından geçtikten sonra dedim geri dönüp sileceğini kaldırayım. Bi de baktım ki birisi sileceği kaldırmakla kalmamış kırıp dikiz aynasına takmış sileceği. Yarım saat kadar sonra tekrar ordan geçtim, araca biniyolardı, neden kırdılar diye kendi kendilerine soruyolardı hala. Araca zarar vermek de doğru değil ama ne yalan söyleyeyim içimin yağları eridi.