Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet yolu önüne araba park edenler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Özellikle haftasonu tüm bisiklet yolu iniş çıkışları kapatılıyor.bende o bıraktığı daracık aradan inadına bisikletimi geçiriyorum pedallar tampona resim çiziyor,haftasonu şirket arabası belli kendi para verip almadığı araba çekmiş içinde oturuyor başka bir bisikletli uyardı adam takmadı bile bende bilerek durmadım tamponuna yavaşça vurdum pek fazlada zarar vermiyorum acıyorum genede

2. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    çek fotosunun trafiğe gönder ceza kesiyorlar ben genelde görürsem çekiyorum fotosunu geçen çekerken sahibi geldi hayırdır filan dedim abi bisiklet yolu burası bizim yolumuzu kesiyorsun bizimde haftasonumuz filan var dedim neyse dedi adam haklısın hemen çekti arabasını başka yere :)

3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    O rampaların önüne park edenlerle sözlü münakaşaya giriyorsanız "Abi rampanın önüne çekip bırakmışsın. Hadi ben elime alır giderim de tekerlekli iskemle kullanmak zorunda olanları da mı düşünmüyorsun?" diye vicdanına saldırın. Az biraz vicdan sahibi ise aklı başına geliyor da hemen çekiyor arabasını bir yere. Öküzse değişen bir şey yok zaten, öküz gelip öküz gidiyorlar.

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Maalesef kesmiyorlar. Fotoğraf üzerinden ceza henüz kanunlaşmış bir şey değil. Eğer polis memuru kendi görmediyse veya araç bir MOBESE (veya EDS mi oluyor tam bilmiyorum) tarafından görüntülenmediyse ceza kesmiyorlar. Fotoğraf ile ceza konusunda bir çalışma başlatılmıştı ama sonuç çıkmadı. Ceza yazdırmak istiyorsanız 154'ü arayıp olduğunuz yerde beklemeniz gerekiyor. O da tabi polis üşenmeyip gelirse :)

5. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    biz boşuna yolluyor muşuzda haberimiz yok bende ceza kesiyorlar diye yolluyordum maille geridönüşte olmuyor zaten polisi arayıp beklemek ne şaçma ya detaylı fotosunu zaten çekiyorum bisiklet yolundan uzakdan kapatıyor...

6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Zaten o kanun geçse kaldırıma park edenlerden, bisiklet yoluna parkedenlere kadar her şeyi çekip yollayacağım.
    Hatta direk şu ingilizce öğretmenine dönüşebilirim;

Murat B., Sefa ve onur güneş bunu beğendi.
  7. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben 1 kere aradım polis ekip yolluyorum dedi ama sonra ne oldu bilmem

8. Recep DOLGUNSÖZ

Recep DOLGUNSÖZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    En doğrusu trafik görevlilerine haber vermek.. Boşu boşuna araç sahibiyle tartışmaya girmek anlamsız.. ;) Haa bu arada da hatalı park eden araçlara da zarar vermek bizlere pek yakışmaz gibime geliyor :)

9. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Edip abi askerdeydin galiba, bitirmişsin. Ne denir bilmiyorum ama hayırlı olsun diyeyim ;)

Park konusunda da, ben her sokağa çıktığımda bisikletli/bisikletsiz herkesden nefret ediyorum artık. Şehirde tam bir kaos var, halen pişmanım 2 soru daha yapıp odtüye gitmediğime. Ankara birazcık daha düzgün gibi geliyor hep. En azından kocaman kampüsde turlardım rahatça.

Engelli rampalarına araba park ediyorlar. Kaldırımların yarısında dükkanlar tezgah açıyor, insanlar da azıcık kenara çekilip alışveriş yapayım diye düşünmüyor. Arabalar bisikletli görünce köpek gibi saldırıyorlar, İstanbulda 4-5 semt hariç heryerde bisikletli görenler rahatsız edici bir şekilde gözlerini dikip bakıyorlar, 2-3 kişi olanlar laf atıyor. Yaya geçitinde durma diye bir şey yok zaten ama herhangi bir yoldan karşıya geçmeye çalışsan arabalar seni görmesine rağmen üzerine doğru hızlanarak geliyor.

Geçenlerde Belgrad ormanından maslak üzerinden levente doğru gidiyordum. Tam itünün orada karşı şeritte rampa aşağı 40 - 45 ile inerken sağ taraftan bir yol bağlanıyor o caddeye. Ben de hızlıyım diye durmak istemedim, yandan gelenler yavaş gelir, aradan sağ tarafa geçerim diye. Adamlar sağımdan 100 km/h ile geçmeye başladılar, elimi kaldırıyorum bir tanesi bile 2 saniye yavaşlayayım da geçsin demedi. O an panik yapıp düşsem ciddi bir trafiğin ortasında kalacağım.

Kimsede insanlık kalmamış artık, bilmiyorum başka ülkelerde nasıl ama cidden bu şehirden nefret ediyorum artık. Kimse kimsenin umrunda değil, orman kanunlarıyla yaşıyoruz.

alperK ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  10. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Evet Özgür aynen öyle. 2 ay oldu geleli. Bu mesajının üzerine şunu söyleyeyim. Askerde Ankara'daydım. Trafik konusunda oranın da İstanbul'dan çok bir farkı yok :). Galiba aynı insanlar bir Ankara'ya bir İstanbul'a gelip gidiyorlar :).

Özgür K. bunu beğendi.