Bisiklet yolu hakkında ilginç bir mesele var :)

Bahsedilen bisikletlinin yaptığı doğru mu?

• Toplam katılım
    184
Tepki
4
İsim
Orhan
@Guney1907 ben de bornovada oturuyorum ve karşıyaka tarafına doğru bisiklet sürmek istiyorum.
bayraklı üst geçitten sonra bisiklet yolu var diye biliyorum. tersane-karşıyaka arasına bisiklet için ufak da olsa bir yol ayrılmış değil mi? ben mi yanlış hatırlıyorum?

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Erdal Yılmaz
Bence bu bir karşılaştırma olmaz çünkü bisiklet araç yolunu kapatmıyor,o da arabalarla aynı yönde ilerliyor:harika:
Yalnız Allah(c.c.)korusun bir kaza olsa yine suçlu bisikletli olur.(trafik tabiriyle 8 de 8) "Orada bisiklet yolu var" diyebilir trafik polisi...:krktm::kötü:

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Emre Yönlüer
Yanlis dusunuyorsunuz gozlem yapabilmeli kor degilse

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ATALAY16 Kötülük, başka bir kötülük ile düzeltilemez. Sabırla doğru olan şeyi izah edip, kendisinin ya da ailesinden birinin aynı durumda ne yapacağını anlatmak gerek...

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16
Tepki
37
İsim
Selim can
Bisiklet
b'Twin
Benim anladığım bisiklet yolunda yaya veya bir araca çarparsanız suçlu sizsiniz. Trafiğin kullandığı yolda da bir araba size çarparsa suçlu yine sizsiniz. Bisiklet yolundaki çukurlar yüzünden dün bisikletle kaza geçirdim, suçlu belediye değil yine hızlı giden benim. Trafiğe çıksaydım da suçlu yine ben olacaktım. Mangal yapanlara bisiklet yolunda çarparsam suçlunun yine bisikletli olacağı gibi. Sonuç olarak suçlu bisikletçiler, belediye veya diğer unsurlar değil, haberimiz olduğu iyi oldu.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Benim anladığım bisiklet yolunda yaya veya bir araca çarparsanız suçlu sizsiniz. Trafiğin kullandığı yolda da bir araba size çarparsa suçlu yine sizsiniz. Bisiklet yolundaki çukurlar yüzünden dün bisikletle kaza geçirdim, suçlu belediye değil yine hızlı giden benim. Trafiğe çıksaydım da suçlu yine ben olacaktım. Mangal yapanlara bisiklet yolunda çarparsam suçlunun yine bisikletli olacağı gibi. Sonuç olarak suçlu bisikletçiler, belediye veya diğer unsurlar değil, haberimiz olduğu iyi oldu.
Ne bu yahu , bisiklet yolunda giderken aracın biri yoldan çıkıp gelip bana çarpacak ve suçlu ben olacağım yani . Size değil bu lanet kurala tepkim.
Konyada selçuk üniversitesine giden bisiklet yoluna sakın yol bisikletiyle girmeyin , arkadaş ben mtb'nin parçalara ayırılması bekledim ne öyle ya ? 10-15 cm derin çukurlar , kör noktalar(kavşak keşisim noktaları). Lanet olsun öyle yola diyorum

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet yollarının yapılmasının bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Ben çünkü yayanın yürümediği, aracın park etmediği bir bisiklet yolundan geçmedim henüz. Önce insanın bilinçlenmesi lazım (zorla), bu da büyük denetimlerle/cezalarla olur. Yoksa istersen her yeri bisiklet yolu yap. Ben süremedikten sonra ne anlamı var?

• Beğen
Tepkiler: MustafaSener

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.467
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serchester Gürpınar sahilde yaklaşık 3 km lik öyle bir yol var demir dubalar koymuşlar araç giremiyor. 4 şeritli olduğundan yaya girse bile çok etkilemiyor. 😂 😂 Büyükçekmece sahilde akşam 20:00 den sonra bisikletlilere yasak olan bir bisiklet yolumuz var mesela. :):)

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@serchester Gürpınar sahilde yaklaşık 3 km lik öyle bir yol var demir dubalar koymuşlar araç giremiyor. 4 şeritli olduğundan yaya girse bile çok etkilemiyor. 😂 😂 Büyükçekmece sahilde akşam 20:00 den sonra bisikletlilere yasak olan bir bisiklet yolumuz var mesela. :):)
O Gürpinar'daki bisiklet yolunda yayalar yürüyor, bebek arabası yürütüyorlar. Rahat gidemedikten sonra bir anlamı yok. Normal yol daha rahat geliyor. Büyükçekmece de aynı şekilde. İnsanlar yürüyor. Mecbur bisiklet yolundan çıkıyorsun sürekli. Bir esprisi yok yani bisiklet yollarının bana göre. Ben normal yolda daha rahat ediyorum.

Son düzenleme: