Bisiklet Yolları Hakkında

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
http://img.haberler.com/haber/752/odunpazari-belediyesi-nin-bisiklet-yolu-proje-4868752_o.jpghttp://www.canhaber.net/images/foto/resim_20111203101246.jpg

Hiç bu tip bisiklet yollarında yağışlı havada sürdünüz mü, ani fren yapmak durumunda veya bisikleti yatırmak durumunda kaldınız mı? Üzeri boyanan bu bisiklet yolları ıslandığı zaman felaket kaygan hale gelebiliyor. Boyamamaları konusunda Eskişehir'de bulunan tüm belediyelere açıklamalı birer mail gönderdim. Bir tanesinden cevap geldi.
Diyor ki;

Sayın Serden Us
16/08/2013 tarihinde Beyaz Masa web adresine göndermiş olduğunuz e-mail Fen İşleri Müdürlüğü tarafından incelenmiştir.Müdürlükten verilen bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şartnamesi gereği Ral 5015 mavi renk çift kompenatlı epoksi boya bisiklet yollarında kullanılmaktadır.
Göstermiş olduğunuz duyarlılığa teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.
BEYAZ MASA
Tel: 444 26 00
E-mail: beyazmasa@odunpazari-bld.gov.

Bu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şartnamesini kimler neye göre düzenliyor bileniniz var mı? Bu şartnameyi düzenleyenler acaba hiç bu yollarda kupkuru bir yaz gününde basına reklam derdi haricinde bisiklet sürmüşler mi? Hiç zannetmiyorum.

Şu yolu boyama yanlışını düzelttirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Scudo

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
abi haklısın.iyi hoş diyorsun ama derdimizi anlatacak yer yok.anlatsan bile boyle saçma sapan cevaplarla muhatap oluyorsun.
bak ben sana birşey söylim.bizim burda sokak lambalarını saat 5 te yakıyorlar.hava ise 8.30 gibi kararıyor.100 kere yazdım.200 kere aradım.cevapları burda sana soylesem kafayı yer ülkeyi terk edersin.tek kelimeyle çıldırırsın yani.devletin her kurumu örümcek ağı tutmuş.ayaklar baş olmuş.menfaatsiz vatandaşa hizmet aşkıyla tutuşan devlet görevlisi sayısı benim yaşımı geçmez.ağlayalım mı gülelim mi.bizde şaşırdık be abi.yurt dışına gidicem çalışmaya.yoksa benim motor yatak saracak.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş ve S26

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
he bide birşey ekleyeyim abi.eğer o bisiklet yolu araba yolu ile bitişikse.o yol bittikten sonra oraya araçlar park etmeye başlamazsa gel suratıma tükür.bostanvı sahilde adamlar bisiklet yolunda mangal yakıyorlar be abi

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bazıları araba yoluyla bitişik, bazıları kaldırımla bitişik. Ya yaya girecek ya araba. Ondan kaçış yok zaten.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
bigun köşeyi dönersem bisiklet kasabası kurucam.araba giremez.sadece bisikletciler.normal yol olmayacak.sadece bisiklet yolu.hakkaten yapsak tutabilir he.bisikletciler tatile gelse köşe oluruz:)

• Beğen
Tepkiler: Yalnız Pedal

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
kırmızı olan değilde mavi olan bana hiç güven vermiyor heran kayabilirmiş hissi var

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bir diğer belediyeden gelen cevapta;

Sayın Serden US
Başvurunuz Ulaşım Dairesi Başkanlığımıza iletilmiştir.Bisiklet yollarında
yapılacak boyama işlemleri için daha güvenilir ve konforlu boyalar
kullanılmaya başlanılmıştır.
Bilgilerinize,saygılarımızla.
diyor.

Güvenilir ve konforlu boya nedir yahu? :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Sayın Serden US
Başvurunuz Ulaşım Dairesi Başkanlığımıza iletilmiştir.Bisiklet yollarında
yapılacak boyama işlemleri için daha güvenilir ve konforlu boyalar
kullanılmaya başlanılmıştır.
Bilgilerinize,saygılarımızla.

vay arkadaş. cevap yazan adamdaki kafaya bak. ne içmiş ne çekmiş acaba. karşısında 10 yaşında çocuk var sanıyor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Bu tip boyaların genel adı asfalt boyası olarak geçmektedir. Yağmur çamur, kar vb hava şartlarına dayanıklı olması gerekiyor.
Fakat bu dayanıklılık için boyada kullanılan kimyasal madde sebebiyle yağışlı havalarda maalesef buz pistine dönüşmektedir. Bu boyaların diğer bir çeşidi su tanklarının iç taraflarında da kullanılmaktadır.

Ayrıca bu boyalar pahalıdır. Hem hava şartlarna dayanıklı hem de ıslandığında kayganlaşmayan boyalar daha pahalı olabilir ve bu boyaların uygulaması bilgi ister.
Belediyeler hem maliyeti düşürmek hem de işin kolayına kaçmak için kaliteli boya kullanmayabilirler.
@Serden Us

Konforu bilmem ama ıslandığında kaydırmayan boya için güvenli diyebilirler :)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Yok arkadaş ben orda boyanın kalitelisinden anlayan adam çalıştığına inanmıyorum. :) Çalışsa bile bunlar onun yetkisinde değildir.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
aslında adamlar haklı boyalar kaliteli fakat kullanılma biçimi yanlış. bu boyalar yollara yazı yazmak için kullanılan cinsten. hani hız limiti 30 olan yerde yere 30 yazılır. veya yavaşlamak gereken yer için yerde yavaş yazar vs vs. bu tip yerler için kullanılma amacı olan boyalar. bunu hiç boşluk bırakmadan asfalt döker gibi dökersen eğer büyük sıkıntı olur. sadece bisiklet yolu değil bir yola şöyle 100 metre bunu asfalt şeklinde dökseler yol sıkıntı olur. Bunu o yola döktürenlerin kafası işte. ihaleyi alan şirket boyaları tüketmek istiyor galiba:)

Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Acımasız Bir Türkiye Gerçeği Der Ki; Önce Birkaç Kişi Ölsün Komalık Olsun Bir Çaresine Bakarız.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
konforlu:düştüğün zaman pamuk etkisi gösteren yoldur.hiçbiryeriniz yaralanmaz berelenmez..dunyada ilk kez sadece türkiyede.bu gurur bize yeter..

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selimpaşa sahilde bulunan ve yaklaşık 500 m. civarında olan bisiklet yolu, yıllardır bu halde, artık dayanamayıp İBB ve Silivri Belediyesine şikayet ilettim, bakalım sonuç ne olacak.

• Beğen
Tepkiler: Veto8