Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Yolları Hakkında

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    [​IMG][​IMG]

Hiç bu tip bisiklet yollarında yağışlı havada sürdünüz mü, ani fren yapmak durumunda veya bisikleti yatırmak durumunda kaldınız mı? Üzeri boyanan bu bisiklet yolları ıslandığı zaman felaket kaygan hale gelebiliyor. Boyamamaları konusunda Eskişehir'de bulunan tüm belediyelere açıklamalı birer mail gönderdim. Bir tanesinden cevap geldi.
    Diyor ki;

Bu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şartnamesini kimler neye göre düzenliyor bileniniz var mı? Bu şartnameyi düzenleyenler acaba hiç bu yollarda kupkuru bir yaz gününde basına reklam derdi haricinde bisiklet sürmüşler mi? Hiç zannetmiyorum.

Şu yolu boyama yanlışını düzelttirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

2. sedat saraç

sedat saraç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abi haklısın.iyi hoş diyorsun ama derdimizi anlatacak yer yok.anlatsan bile boyle saçma sapan cevaplarla muhatap oluyorsun.
    bak ben sana birşey söylim.bizim burda sokak lambalarını saat 5 te yakıyorlar.hava ise 8.30 gibi kararıyor.100 kere yazdım.200 kere aradım.cevapları burda sana soylesem kafayı yer ülkeyi terk edersin.tek kelimeyle çıldırırsın yani.devletin her kurumu örümcek ağı tutmuş.ayaklar baş olmuş.menfaatsiz vatandaşa hizmet aşkıyla tutuşan devlet görevlisi sayısı benim yaşımı geçmez.ağlayalım mı gülelim mi.bizde şaşırdık be abi.yurt dışına gidicem çalışmaya.yoksa benim motor yatak saracak.

enes savaş ve Serden Us bunu beğendi.
  3. sedat saraç

sedat saraç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    he bide birşey ekleyeyim abi.eğer o bisiklet yolu araba yolu ile bitişikse.o yol bittikten sonra oraya araçlar park etmeye başlamazsa gel suratıma tükür.bostanvı sahilde adamlar bisiklet yolunda mangal yakıyorlar be abi

Niyazi DEMİR ve mustafa genç bunu beğendi.
  4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bazıları araba yoluyla bitişik, bazıları kaldırımla bitişik. Ya yaya girecek ya araba. Ondan kaçış yok zaten.

enes savaş bunu beğendi.
  5. sedat saraç

sedat saraç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bigun köşeyi dönersem bisiklet kasabası kurucam.araba giremez.sadece bisikletciler.normal yol olmayacak.sadece bisiklet yolu.hakkaten yapsak tutabilir he.bisikletciler tatile gelse köşe oluruz:)

mustafa genç bunu beğendi.
  6. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    kırmızı olan değilde mavi olan bana hiç güven vermiyor heran kayabilirmiş hissi var

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bir diğer belediyeden gelen cevapta;

diyor.

Güvenilir ve konforlu boya nedir yahu? :)

8. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    vay arkadaş. cevap yazan adamdaki kafaya bak. ne içmiş ne çekmiş acaba. karşısında 10 yaşında çocuk var sanıyor sanırım.

enes savaş bunu beğendi.
  9. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu tip boyaların genel adı asfalt boyası olarak geçmektedir. Yağmur çamur, kar vb hava şartlarına dayanıklı olması gerekiyor.
    Fakat bu dayanıklılık için boyada kullanılan kimyasal madde sebebiyle yağışlı havalarda maalesef buz pistine dönüşmektedir. Bu boyaların diğer bir çeşidi su tanklarının iç taraflarında da kullanılmaktadır.

Ayrıca bu boyalar pahalıdır. Hem hava şartlarna dayanıklı hem de ıslandığında kayganlaşmayan boyalar daha pahalı olabilir ve bu boyaların uygulaması bilgi ister.
    Belediyeler hem maliyeti düşürmek hem de işin kolayına kaçmak için kaliteli boya kullanmayabilirler.
    Konforu bilmem ama ıslandığında kaydırmayan boya için güvenli diyebilirler :)

10. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Yok arkadaş ben orda boyanın kalitelisinden anlayan adam çalıştığına inanmıyorum. :) Çalışsa bile bunlar onun yetkisinde değildir.

11. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    aslında adamlar haklı boyalar kaliteli fakat kullanılma biçimi yanlış. bu boyalar yollara yazı yazmak için kullanılan cinsten. hani hız limiti 30 olan yerde yere 30 yazılır. veya yavaşlamak gereken yer için yerde yavaş yazar vs vs. bu tip yerler için kullanılma amacı olan boyalar. bunu hiç boşluk bırakmadan asfalt döker gibi dökersen eğer büyük sıkıntı olur. sadece bisiklet yolu değil bir yola şöyle 100 metre bunu asfalt şeklinde dökseler yol sıkıntı olur. Bunu o yola döktürenlerin kafası işte. ihaleyi alan şirket boyaları tüketmek istiyor galiba:)

12. Kadiri Yağız

Kadiri Yağız Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Acımasız Bir Türkiye Gerçeği Der Ki; Önce Birkaç Kişi Ölsün Komalık Olsun Bir Çaresine Bakarız.

13. sedat saraç

sedat saraç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    konforlu:düştüğün zaman pamuk etkisi gösteren yoldur.hiçbiryeriniz yaralanmaz berelenmez..dunyada ilk kez sadece türkiyede.bu gurur bize yeter..