Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet yenileme

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ibrahim şener tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim şener

ibrahim şener Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. uzun zamanadır bisiklet arıyorum ama maddi olarak içinden çıkamayacağım onu anladım. Onun yerine çocukluk bisikletimi yenilemeyi düşündüm. Orbit marka 1994 de abime alınmıştı.2003-2004 lü yıllarda da ben kullandım ve son 5-6 yıldır köyde sağda solda ölüme terk etdilmiş duruyor. Bunu emektarı hayata döndürmek için neler yapabilirim. Elbette tüm fren zincir vites takımları sele değişecek. Ön maşa bilyeleri ölmüştür onlar ayarlacak belki yeni bir maşa ki yeni amatisörlü gidondan kilitlemeli maşa istiyorum. Ellikler pedallar değişip tüm parçalar sökülüp zımpara ve boya yapmayı kendimce boyayım sticker yapmayı düşünüyorum. Bu kadar uğraşıp yapmaya değer mi dersiniz? Ne kadar masraf gider tahminleriniz nelerdir? Önerileriniz benim için değerli şimdiden teşekkürler

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bence bu kadar masrafa emeğe değmez 1994te alındı kenarda duruyor demişsiniz durumunun iyi olduğunu sanmıyorum. Kadro çelik büyük ihtimal yapacağınız masrafa ve harcayacağınız zamana yazık olur . 2.el aluminyum bisiklet alsanız daha iyi olur bence.

3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Katılıyorum.

4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Ben de katilmiyorum. Klasik bisikletler ve fixed gear bolumunde ki yenileme konularina bakabilir, yetmezse puf noktalari bolumundeki Bir bisikletin dogusu konusuna bakabilirsin.

Murat Yavuz bunu beğendi.
  5. ibrahim şener

ibrahim şener Yeni Üye

Seviye:
    fixed gear ne demek olduğunu bilmiyordum ama araştırıp öğrendim teşekkürler. Ancak ben bu tarz bir bisiklet yapmak istemiyorum. Benim düşüncem turlara katılabileceğim, güncedelik kullanıma uygun kamplara gidebileceğim vitesli bir bisiklet yapmak.

6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Zaten mesajımda ben size o tarzı yapın demedim ki! Oradaki bisikletler tarzları dışında toplanış aşamaları yenileme şeklinde olduğu için bir bakın, fikriniz olsun dedim.