Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Yenileme

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Erdem B. tarafından paylaşıldı.

1. Erdem B.

Erdem B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Elimde 15 senedir kullanmadım Peugeot marka bir şehir bisikleti var. Bunu yenileyip tekrar kullanmak istiyorum. Bisiklet yenileme işini yapan bildiğiniz sanayici, bisikletçi v.s. var mı?

2. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Erdem abi ne kadar para harcayacağına bağlı. Almanyadan Murat Comez abi http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129494&highlight= konusunda anlatmış ama anladığım kadarıyla epey masraflı bir iş. Benim çocukluktan kalma 20 jant bir bisiklet var bende bugun basladım yenilemeye ama ben kendi imkanlarımla (zımpara sprey vs) yapacağım.

esad küçükkara bunu beğendi.
  3. Erdem B.

Erdem B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Orada bisikleti taşlatıp sonra nikelaj yaptırmış. Burada yapan birilerini bulursak çok daha kolay olur.

4. Erdem B.

Erdem B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Konu epey ilgi görmüş ama yorum yok. Şöyle sorayım zımpara işini yaptırabileceğim. Taşlama yapan bir yer biliyor musunuz?

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Burayi http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131598 incelersen kendin bu isi becerebilirsin. Ben de klassik bisikletlerden anlamiyordum ama konu acmadan google de biraz arastirma yaparak gayet iyi bir sekil de yeniledim. Kendin önce bi bisikleti komple sök ve sadece kadro kalsin, sonra kumlama yapacak yer bulabilirsen önce kumlama islemi yaptir sonra sanayi de kaportaciya boyat. Kumlama bulamasan direk kaportaciya ver zimparasini boyasini ora yapar ve tertemiz kadroyu eline verirler. sonra olisaj olacak parcalari polisaja ver polisajdan sonra üzerine polisaj koruma vernigi attir. Bu islemden sonra vidalar olsun fren vites kablolari olsun zincir olsun yeni ala ve bisikletini topla. Eger sökme ve toplama isini yapamiyorsan iyi bir bisikletcide söktür ve toplat.