Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet yanında fitness başlayacağım. Tavsiyeler? (Fıtık)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BicycleLover tarafından paylaşıldı.

1. BicycleLover

BicycleLover Forum Demirbaşı

Adı:
    lazım değil
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar.

Bundan önce fitness yapıyordum ve çokta iyi gidiyordum fakat bir ara belime fazla yüklenmeye başladım sanırsam orada belimi zorladım belimde küçük bir fıtık oluştu. Bisiklet sürmeye başladım fakat üst taraf hiç gelişmiyor yağlar eriyor ama çok sönük kalacak alta göre. Tekrardan fitness başlamaya karar verdim. 3-4 aydır belimde herhangi bir ağrı yok. Şimdi yapan arkadaşlardan abilerden tavsiye almak istiyorum bu konuda. Belimi salonda nasıl daha çok güçlendirebilirim? Neleri yapmaktan kaçınmalıyım? Püf noktalar nelerdir?

2. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Youtube dan cenk hoca yaz onun fıtık hakkındaki videosunu izle ;) fıtık öyle iki hareketle olacak birşeyde değil ayrıca sen yeterkı ısınmadan gereksiz zorlama belini yavaş yavaş güçlenirsin zaten :)

3. Avrupabisiklet

Avrupabisiklet Yeni Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    Fitness den kastınız sadece ağırlık kaldırmak olmasın. Bol bol koşun. Ben bisikletin yanında 2 günde bir salona gidiyorum. Orada ilk5 ve son 5 dk yavaş aradaki 20 dk yı hızlı tempoda aralıksız koşuyorum. Sonra 4 er set ağırlık kaldırıyorum. En fazla kas ağrısı oluyor. Eklem ağrısı başlarda oldu ama 1 hafta sonra yanlızca gelişen kasların ağrısı kaldı. Bide yapabiliyorsanız düzenli olarak yüzün.

4. BicycleLover

BicycleLover Forum Demirbaşı

Adı:
    lazım değil
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Avrupabisiklet

İşte bisiklet sürüyorum. Koşmak düşünmüyorum onun yerine bisikleti seçtim. Ve sürmeyi de çok seviyorum. Yüzmeyi sevmiyorum malesef :(