Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ya da motosiklet sürücüleri için LED sinyal sistemi: Seil Bag

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Yiğit Eydemir tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Parlak fikirlere destek olmasıyla oldukça faydalı bir amaç uğruna faaliyet gösteren Kickstarter üzerinde başlatılan güncel projelerden Seil Bag, bisiklet ya da motosiklet sürücülerine özel olarak hazırlanmış durumda.
    Lee, Myung Su tarafından hazırlanan ve destek arayan Seil Bag, üzerinde LED ışık sisteminin yer aldığı bir çanta modeli. Beraberinde gelen özel kablosuz kontrol aparatı ile trafikte takip eden diğer motorlu taşıtlara sağ / sol sinyal, durma ya da SEIL isimli Android uygulaması ile özelleştirilen işaretleri bildirebilen ürün, bu sayede hem güvenlik sağlıyor hem de konuşmadan iletişim kurulmasına imkan tanıyor. Şık tasarımıyla RedDot ve IF Tasarım Ödülleri'ni almaya hak kazanan Seil Bag, sırt çantası, bel çantası ve cüzdan / kese şeklinde üç farklı formda elde edilebiliyor. Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi ve dahili bataryası ile 8 saat aktif kullanım ömrü sunabilen ışık sistemi, suya karşı dayanıklı bir yapı da ortaya koyuyor.
    Kickstarter üzerinde başlatılırken konan 80,000$ hedefin bitimine 18 gün kala henüz 12 bağış ile 2,213$'lık kısmını toplayabilen Seil Bag, yapılacak minimum 149$'lık bağış ile 2013 Mart ayında elde edilebiliyor.
    Kaynak Donanımhaber . Tanıtım videosu : http://www.kickstarter.com/projects/1372886898/seil-bag

2. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok güzel bişey ama Gene örnek vermek istiyorum.

Bizim ülkemizde evet , bizim ülkemizde aslında çok yararlı olur.Dönüşlere vs el işaretleri yapmaktan bıktım.Bazılarıda yanlış anlayıp ısrarla kornaya basıyor.Bazıları sollamaya kalkıyor , sabırsızlık hat sefada.

Ömer İlker bunu beğendi.
  3. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Bizim ülkemizde dalga mı geçiyor la bu diye tepki verecek insanlar da var ama gerçekten yararlı

Ömer İlker bunu beğendi.
  4. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Güzel bir uygulama umarım bağışları toplayabilir, geliştirilip bizlere de ulaşabilir

5. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. "Allah'ın malı, kim bilir kaç para vermiştir. Puha ha ha ha" diyecek insanlar mevcut.

verisakeet bunu beğendi.
  6. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Gidondan tek eli birakip sinyal vermeye calismak, Istanbul un sehirici yollarinda trafik icinde cok riskli oluyor, en ufak engebe direk denge dagitiyor. Trafikteki insanlarin bunu gorup anlayacagini bilsem ben de almak isterdim bir gun. Ancak ulkemizde kimse anlamaz, en onemlisi anlamak istemez. Hatta bahsedildigi gibi dalga gecilir.

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Koca arabada sinyal vermemi kimse umursamıyor. Zaten bisikleti umursamıyorlar. Sinyal veren bisiklet hiç umrunda olmaz gibi geliyor.

Daha doğrusu şöyle.
    Bisiklete saygısı olan her şekilde saygı gösteriyor zaten. Saygı duymayana da ne yaparsanı yapın aynı.

tekkir bunu beğendi.