Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİklet ve yokuŞ tirmaniŞ

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

1. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selamlar herkese tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.Bisiklet ile yokuş çıkmanın tırmanış yapmanın faydaları nelerdir?Her bisiklet sürüşümüzde mutlaka tırmanış yapmalımıyız ?Düz yolda git gel yapmanın faydası olmazmı kondüsyon için?

2. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Duz yolda yuksek kadans kullanirsaniz faydasi olur tabi, en nihayetinde her turlu hareketin faydasi olur. Yokus yukarida yukaek kadansli kullanmak fayda verir. Ozellikle kilitli pedal kulanir ve tam daire cevirmeye aliair iseniz, bacaklarinizda arka kas gruplarinida zorlamis caliatirmia olursunuz. Sahsen ben mtb kullanicisi oldugum icin, rampalari sevmiyorum. Keake hep duz olsa burasi cok egimli. Yokusu inisi icin cikiyor ve tabiri caizse idare ediyorum.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

3. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yokuşlarda benim bacaklar iptal oluyo. Yokuş çıkarken biaikletin ağırlığı çok önemliymiş onu anladım.

BFOkuru bunu beğendi.
  4. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende de ayni durum var. Hatta benimki tam eziyet hem mtb hemde 115 kg mim. 2 saat once indim bisikletten. Asfalt zemin. Ilk 3 km si 140 m yukselti, geri kalan 2.5 km si 25 m yukselti bir yila girdim. Ne yol bitti ne hirs. Yanacaktim nerdeyse, 7 km ye kadar dustum. Ama inatla vitesi dusurup 60 kadans ve uzerinde cikmaya calistim. 35 dakika surdu. 2 defa dinlendim. Simdi birazdan yol bisikleti kullanan arkadaslar yazarlar tabi. Ama baya zorlandim iste. Aslinda ne yukselti nede mesafe yonunden antrenmanli birisi icin yol degildi.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.