Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ve omuz kol agrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Arseyus tarafından paylaşıldı.

1. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı aksamlar arkadaslar. Son bir kac gün omuzum ve kollarım agırmaya basladı. Boyum 170 ve ic bacak boyum 80 felan. 48 kadro hibrit sehir bisikleti kullanıyorum. Kullandıgım alan gunluk sehir ici aralıklı bir sekilde 2-3 saat felan. Fakat son zamanlarda kollarım ve omuzum agırmaya basladı bunun nedeni sizce ne olabilir. Kadro mu büyük beslenmemmi yanlıs veya masamın kılıtlı olması buna neden olabilir mi.. Bu konuda bi oneriniz varmı arkadaslar?

2. Buğra E

Buğra E Üye

Adı:
    Buğra
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba. Bende yol bisikleti kullanıyorum. İlk başlarda dediğiniz gibi ağrılar çektim ve nedenini araştırdım. Sizin ağrıların sebebini emin olmamakla beraber kol ve omuz kaslarının gelişmesine yoruyorum.

3. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında mantıklı geliyor fakat zayıfım. Sankı kas kaybı var bende ve cok zor kilo alan birisiyim isin kotusu ise 1000 kaloride yaksam 100000 kaloride yaksam en fazla 700 800 kalori besin tüketebiliyorum dolayısı ile bu durum beni bisikletten uzak tutuyor keske diyorum metopolizmam yavas calıssasa da yediklerim biraz kilo yapsa yada cok besin tuketecek genis bir mide ve ıstah olsada bu durumdan kurtulsam alternatif hic bircozum bulamıyorum spor salonuda dersen toz moz gıda takviyesi bi dunya para..

4. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kullanmaya devam et yakında ağrılar geçer. Vücudun alışma süresi var.

5. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    farklı farklı nedenleri olabilir. en önem verdiklerimden birini yazayım. elcikleri çok sıkı tutmayın ve dirsekleriniz hafif kırık olsun. diğer bir deyişle bisiklete yön vermeye ve hakimiyet kurmaya yetecek kadar sıkı tutun. tabi bunun ölçüsü güzergaha göre değişir. yokuş aşağı çok hızlı inip hafiften de viraj alıyorsanız oldukça sağlam tutmakta fayda var ama düz yolda rahat bir konumda ilerliyorsanız hani neredeyse gidonu bırakmaya yakın sıkılıkta tutun. özellikle uzun mesafe sürüşlerde bu önemlidir.

Arseyus bunu beğendi.
  6. şamilkafkas

şamilkafkas Scott Sub Speed 40 - Anadolu yakası

Adı:
    Şamil
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Arseyus şu iki esnetme hareketini şiddetle tavsiye ediyorum. Özellikle uzun süreli pedal bastığımızda parmaklarda oluşan uyuşmalar, sırt ve omuz ağrıları için çok faydasını gördüm. Bir haftadır her gün bisikletten iner inmez birer dakika zaman ayırıp yapıyorum. Hemen faydasını gördüm.

Arseyus bunu beğendi.