Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ve Kitap Buluşursa... 21 Şubat

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mirra virra tarafından paylaşıldı.

1. mirra virra

mirra virra Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet ve kitap buluşursa dedik...
    Ve bisiklet ile ikinci el kitapları buluşturduk. Ortaya Bisikletli Sahaf çıktı. Özetle ikinci el kitap satıp bunları adrese bisikletle teslim eden ekolojik bir girişim. Bu projeyi 4 aydır yapıyoruz. Amacımız zaten halihazırda İstanbul içi ulaşım aracı olarak kullandığımız bisikleti para kazanabileceğimiz bir alana da sokarak bisikletli yaşama ve bisikletli yaşamın artılarına - eksilerine dikkat çekmektir. Ayrıca yıllardır sahafların da yaptığı gibi biz de ikinci el kitap satarak yenisinin alınmasını önlediğimizi ve aynı zamanda kitapları adrese bisiklet ile teslim ederek de fosil yakıt tüketimini sıfıra indirdiğimizi düşünüyoruz.

Bu konu medyanın da ilgisini çekti ve bizimle röportajlar yaptılar. Mesela :
    CNN Türk' ün bizimle yaptığı röportaj
    Al Jazeera ile röportajımız

Şimdi gelelim neden burda bunu paylaştığım konusuna. 21 Şubat' ta Kızıltoprak Delta Bisiklet' in önünde bir etkinlik düzenleyeceğiz. Etkinliğe tüm bisiklet ve kitapseverleri, ekolojiye ilgi duyanları, masal ve tohum sevenleri bekliyoruz. Etkinlikte kitap tezgahımız da olacak. Ayrıca geçen sene yaptığımız Parasız, Etsiz Bisikletle Avrupa Turu , Bisikletli Sahaf ve Mart ayında çıkacağımız Türkiye Masal ve Tohum Turu ( 9 ay boyunca bisikletle Türkiye yi gezerek masal toplayıp tohum takası yapacağız ) ile ilgili de sohbet edeceğiz.

Sevgiler,
    Filiz & Rüzgar.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Takip ediyorum, güzel işler çıkartıyorsunuz. Tebrik ediyor ve destekliyorum.

Başarılar dilerim :)

3. Emre Semerci

Emre Semerci Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Öğlen o haberi görmüştüm. Tesadüfen burda da gördüm şimdi. Turunuzda başarılar diliyorum :)

4. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya abi ayda 10 gün izin yapıyorum ama niye bu tarz organizasyonlara denk gelmiyor :/ perşembe cuma izinliyim ama denk gelmiyor işte:(

5. Onur Öztürk

Onur Öztürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Bir ara bu konu yada benzeri bir daha açılmıştı, açan kişi aynı mı bilmiyorum ama orada şöyle diyordu.

Siz sığır gibi çalışın didinin paranızla kitap alın, sonra bize satın yada bağışlayın sanki Darüşafaka, bizde dünyayı gezelim diyordu kısaca.

Ne küfür etmiştim. Aynı olay ise tekrar etmiyorum. Copy yapıp üstünüze Paste yapabilirsiniz.