Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ve Erektil Disfonksiyon (İktidarsızlık)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Fatih Buzgan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
  2. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hocam ülkemizde kulaktan dolma bilgiler ile çok fazla hareket ediliyor.

Bu yukarıda anlattığınız işin benzerine bodybuilding ile ilgilendiğim dönemde rastladım.

Abi yani 40 santim kol , six pack hepsini özenle geliştiriosunuz.

Nedense bazı insanlar habire body ile uğraşan inssanların afedersiniz eşcinsel oldugunu, cinsel ilişkiye giremedikleri gibi saçmaca dusunceler ortaya atıyolardı. Örneğin bu sizin gibi dusunmeyen insanlar bir arada asla bulunamıyorsunuz. Kızların olduğu bir ortamdada bu tarz insanlar çok komplekse giriyorlar.

Genelde kızların ilgilendiği erkek yapısı güçlü görünen erkekler olduğu icin ve bu arkadaşlar beyinlerini nasıl bir şekilde programlıyorlarsa habire saçma senaryolar üretiyorlar :)

Bunuda yapanlar gunde 2 paket sigara içen, sosyal hayatı zayıf, spor anlayışı futboldan öteye gidemeyen arkadaşlarımız. Onlarda bizim arkadaşımız bu hastalıklı düşünce yapısından kurtarmak lazım bu dostları.

Doğal olarak mükemmel performanslı birilerini gördüklerinde kendilerinin sorunlu olduğundan ötürü karşı tarafa çok iyi pislik atmak icin mucadele ediyolar.

saygılar.

3. Kursat Cetin

Kursat Cetin Yeni Üye

Makalede bisiklete binmenin ED riskini artırmadığını,pedli tayt ve farklı sele tipleri kullanmak ile ED arasında doğrusal yada ters ilişki olmadığı söyleniyor. Fakat şu gerçeği göz önünde bulundurmakta da fayda var.Genital organ üzerine yapılan bası sonucu kan akımında bir sorun yaşanabilir.Ve bir şey daha urolog arkadaşımın düşüncesi; bisikletçilerde uzun süre sele üzerinde oturma sonucu peniste oluşan mıkro travmalar duyarsızlık ta yapabiliyormuş.

4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pardon ama yok böyle bişi. Konuyla da bayağı ilgisiz. :D

tayfur bunu beğendi.
  5. gokhancan

Seviye:
    Plajda deneyebilirsiniz barış hocam. Yanınıza bir body building ile uğraşmış kas yapısı güçlü bir erkek birde tombul ve şişman bir erkek alın aradaki farkı görürsünüz merak etmeyin :)

6. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    kumsala eş bulmak için değil yüzmek için giderim, kalsın :D
    kafa çeviren insan sayısının fazla olması ilgilenilme kriteri değildir bana göre.

7. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Olmaya görsün tüfeğinde insanın
    6-pack'den başka atacak kurşun
    Ördek gelse, turna gelse namlunun ucuna
    Yeri gelse savaş olsa, gavurun ordusuylan
    Atar, ha babam aynı kurşun
    6-pack deyu deyu

tito, murty ve Barış Kılınç bunu beğendi.
  8. gokhancan

Seviye:
    Peki üstad. Herkez plaja yüzmek için gidiyor ama ben durumu özetledim.

Depresyonun sebeplerinden bir taneside kötü görüntüdür.

Bununda çözümlerinden birisi spor ve egzersizdir hepsi bu.

Bunu anlatmak istedim.

9. gokhancan

Seviye:
    Güzel şiir yazıyorsun vesselam. Tıp eğitimini bırak şiir yaz sanatçı ol dostum.

10. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Tıbbı bırakmama gerek yok, zaten kendimi doktordan önce bir edebiyat insanı olarak görüyorum.

11. gokhancan

Seviye:
    Herkezin kendisi ile ilgili düşünceleri vardır dostum. Herkez birşeyleri düşünür. Birşeyleri başarmak ister.

Yürüdüğün yolda başarılı olman dileği ile .

Ama şunu unutma her insan başarıya ulaşmak ister ancak bazı insanlar başarı için çok fazla ter döker ve başarılı olurlar. Bazı insanlarda sürekli hayalleri ile yaşarlar. Öyleki bazı insanlar çok akıllıdır ama kücük bir cesaretsizlikleri yüzünden sürekli kaybederler.

İnsanların bu azimlerini yukarıda yazdıgın manasız şiirlerinle kücük göremessin.

Ben diyorumki buradan sayın arkadaşlarıma kesinlikle yürümek istediğiniz yoldan yürümek için beklemeyin, içinizdeki elde etmek istedikleriniz için mucadele edin.

Aklınıza ne geliyorsa yapın derim hayat kısa.

celil.mayaoglu bunu beğendi.
  12. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynen öyle

13. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Fırat bey, aynen öyle diyerek bu mevzuya öyle müthiş bir katkıda bulundunuz ki... Sayın gokhancan'ın ne demek istediğini sizin mesajınızdan sonra ancak kavrayabildim. Bütün kalbimle minnetarım.

Kucak dolusu sevgiler...

14. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tam da aklıma bu eski Kara Murat --Cüneyt Arkın filmleri geldi :D
    Türk Usülü diyelim :in:

tayfur bunu beğendi.
  15. empacher

empacher Yeni Üye

Yogun bisiklet kullaniminin erektil disfonksiyon (iktidarsizlik) degil ama ''kisirlik'' yapma riskini arttirdigina iliskin bilimsel calismalar da var.

Asagidaki iki rapor malesef Ingilzce...

Birincisi Reuters'ten:

Study links mountain biking to male infertility

Reuters
    Dec. 2, 2002 10:00 AM

CHICAGO - Men who log 3,000 miles or more a year on their mountain bikes suffer scrotal damage that could reduce their fertility, according to a study released on Monday.

The report, based on examinations of 40 ''extreme'' bikers and 35 non- cyclists, suggests that men who spend the most time on their bikes should invest in shock absorbers and suspension systems that could double the cost of a standard mountain bike, the study said.

Scrotal examinations of the bikers found that 88 percent had cysts, calcification, varicose veins and other abnormalities compared to 26 percent of the non-biking group.

Sperm samples showed that the extreme bikers had a count that was only a third that of the non-cyclists while bikers' sperm had less motility or movement than non-bikers.

''We believe that extreme mountain biking results in semen alteration, which may have an impact on fertility,'' said lead author Ferdinand Frauscher of University Hospital in Innsbruck, Austria.

''We believe that repeated mechanical trauma to the testicles results in some degree of vascular damage and may thereby cause a reduction in sperm motility,'' he said.

His report was released at the annual meeting of the Radiological Society of North America

------------------------------------------------------

Ikincisi de The New York Times kaynakli:

Men who are dedicated mountain bikers may be risking their fertility if they fail to equip the bikes with protective gear, researchers report.

Nearly 90 percent of the bikers studied had lower sperm counts and sperm that was less mobile, compared with a group that did not ride the bikes, the study said.

The report was presented by Dr. Ferdinand Frauscher, a uroradiologist at University Hospital in Innsbruck, Austria, at a conference of the Radiological Society of North America.

The researchers were following up on an earlier study that found scrotum irregularities among avid mountain bikers.

For this study, the researchers looked at 40 men ages 18 to 44 who rode for more than 2 hours a day, 6 days a week.

On average, the study found, the bikers produced only a third the amount of sperm as those who were not bike riders. The researchers suggest that trauma to the testicles causes vascular damage affecting the sperm.

In an interview, Dr. Frauscher, a mountain biker himself, said that much of the damage could be prevented if the bikers outfitted their bikes with wider, padded seats and shock absorbers.

But some riders are reluctant to invest in the additions, which can double the cost of the bike and add burdensome weight.

16. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    İlk sayfadaki PDF dosyasını okudum ve bir şey anlamadım. YAni o terimlerin çoğunu bilmiyorum, sanırım gönderen arkadaş biliyor, bize kısaca ne olduğunu özetleyebilir mi?

komorbideteler
    Perineal kompresyonun ED geliflmesi v.b. onlarca kelime ne demektir anlamadık?