Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ve ekipmanları önerir misiniz?

Konu, 'Arşiv' kısmında FKonyali tarafından paylaşıldı.

1. FKonyali

FKonyali Yeni Üye

Adı:
    Furkan
    Seviye:
    Herkese merhaba öncelikle bir kaç aydır forumu ve diğer siteleri yakından takip ediyorum. Benzer bisiklet önerileri konularına baktım konu geçmiş tarihte olma nedeni ile ve yeni ürünlerin çıkma olasılığından dolayı konu açma gereği duydum. Herkes gibi bu konuda bende kararsız kaldım. Balıkesir de yaşıyorum. Bisikleti Balıkesir' in ilçeleri arasında geçiş için yaklaşık gidiş geliş 100 km, şehir içerisinde, toprak yol ve ormanlık arazide kullanacağım(toprak ve ormanlık arazide çok olmasa da kullanım alanlarımda oraları da var). MTB mi yoksa şehir bisikleti mi ikisi arasında kararsız kaldım(ön amortisör olmayan sedona bisikletler var mesela). Şöyle bir sıkıntım daha var bisikletin donanım olarak karşılaştırmasını yapamıyorum. Hangi marka model daha iyi bilmiyorum. Kendimden bahsetmem gerekirse 1.90 boyundayım ve 82 kiloyum(bir konu vardı boy uzunluğuna göre kadro boyunu inç şeklide gösteriyordu o konuyu bulamadım). Bisiklete ayırabileceğim ücret 1000 TL ufak eklemeler yapabilirim.

Bisiklet seçimini yaptıktan sonra sizce hangi ekipmanları almalıyım. Temel ihtiyaçlar kask, kilit, ufak ön gidon çantası, ışıklandırmalar, tayt, aksiyon kamerası vs. hangi markayı tercih etmeliyim. Kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri söylerseniz sevinirim, görüşlerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

2. FERDİ İKİZ

FERDİ İKİZ 13 kiloluk yol bisikleti sahibi

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Süspansiyonsuz dağ bisikletleri bence sizin için en mantıklısı ( adı neydi onların ), arazide yolu iyi tutar asfaltta da iyi vurdurur :) Far konusunda Solarstorm en ucuz ve en iyi seçenektir ( x2 modeli 400 civarında gerçek lümen değerine sahip, sitede 5000 filan çok abartmışlar - Aliexpress - ), arka far için kelepçeli değil de lastikli bir model alın. Kelepçeliler sarsıntıda çabucak kırılıyor, ben yol bisikleti gibi sarsıntı konusunda lider bir bisiklette lastikli arka far kullanıyorum 3-4 aydır. Hiç sıkıntı çıkmadı. Çanta vs için dekatlon en ucuz, sağlam yer. Kask için katiyen 80 liranın altında bişey almayın ( o fiyat, belli bir standartın maliyeti. Daha ucuz alırsanız, o kaskın sizi gereğince korumayacağından haberiniz olsun ). Eldiven jelli olsun, 20 liradan başlıyor fiyatları. Artık diğer aksesuarlarda zevkinize göre döşeyin :)

Hologram bunu beğendi.
  3. FKonyali

FKonyali Yeni Üye

Adı:
    Furkan
    Seviye:
  4. FERDİ İKİZ

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Decathlon'da vardı bi tane 470'e inmişti bi ara, ama kullananlar memnun mu bi gediği var mı bilmiyorum. Yada bi süspansiyonsuz bi şehir bisikleti alıp dağ lastiği takabilirsiniz, aynı şey olur neticede. Epeydir modelleri araştırmıyorum, o yüzden aklıma pek bişey gelmiyor

FKonyali bunu beğendi.
  5. Hologram

Hologram Üye

Adı:
    Harun Arslan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim görüşüm olarak salcanoya bulaşma servis ve göbek skıntısında başı çekiyor tabi bu benim görüşüm ve tecrübem o yüzden dikkatli davranmanızı öneririm bu konuda =) aksesuar olarak decathlonda istediğiniz çoğu şeyi bulabilirsiniz. öncelik olarak kask, ışık ve kilit hemen edinmenizi öneririm diğerleri zamanla alınabilinir. =)

6. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sizin aradığınız cyclcros bir bisiklet.

FERDİ İKİZ bunu beğendi.
  7. FERDİ İKİZ

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hah bende neydi bunların ismi diyordum, hatırlattınız :)

Arınç bunu beğendi.
  8. FKonyali

FKonyali Yeni Üye

Adı:
    Furkan
    Seviye:
    @FERDİ İKİZ teşekkürler

@Hologram Öneriniz için teşekkürler. Siz salcano kullanıyorsunuz galiba

@Arınç Cyclocross yol bisikleti oluyor sanırım. Hiç kullanmadım

9. Hologram

Hologram Üye

Adı:
    Harun Arslan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @FKonyali Rica ederim evet salcano ng550 genel olarak memnunum sıkıntı çıkartmadığı sürece =)

10. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Cyclocross bisikletlerin yol bisikletlerinden tek farkı lastiklerimi? Başka fark var mı aralarında?

11. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herşeyiyle farklılar neredeyse kadroları daha dayanıklı yani daha ağır,vites sistemleri yolla benzerlik gösterir,yol bisikletlerinin aksine hd fren kullanilir genelde,yani kısaca yol bisikletinin hafif araziye girebileni bozuk asfaltta stabilize yolda gidebilen bir kardeşidir.Her yola gelir asfalta hızlı arazide is görür.
    Forumda çeşitli konular var alanlar tecrübelerini artı ve eksi yönlerini açıklamışlar onlarada bir göz atarsanız kafanızda bir fikir oluşması bakımından(marka/model)iyi olur.