Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet ve baş ağrısı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2 haftadır sağ göz üstü ağrıyor acaba rüzgar etkiler mi başım komple açık ,haftada 80 km yapıyorum rüzgar mı neden oluyor bu ağrıya acaba

2. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Rüzgarlı havada başınız açık gezmemenizi tavsiye ediyorum soğuk rüzgardan dolayı sinüsleriniz rahatsızlık yapabilir bu da baş ağrısı yapar
    Yeterli su içmezseniz su içmemekte baş ağrısına sebep olur.

Ömer D. bunu beğendi.
  3. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aklıma üç şey geliyor. Tansiyon problemi, sinüzit ve kaskı fazla sıkmaktan oluşabilecek ağrı. Bir sonraki binişte kaskı her zamankinden biraz gevşek takmaya çalışın. Yine ağrı başlarsa kafanızı hızlıaca sallayın. Bu hareket canınızı yakarsa sinüzitten şüphelenebilirsiniz. Aynı ağrı başka spor aktiviteleri sırasında da oluyorsa tansiyon ihtimali artar.

Emrah bey unuttuğum bir şeyi yazmış. Susuzluk da etkili olabilir baş ağrısında. Sürüşten sonra idrarınız koyu renkli ve keskin kokulu oluyorsa baş ağrınız susuzluktan olabilir.

Kaskı gevşetince düzelmezse mutlaka doktora görünün.

4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sadece bisiklet sürdüğümde değil sürekli ağrıyor,su içiyorum zaten ,benim şüpem fazla rüzgar yedim sinüzit oldum

5. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bütün ihtimalleri yazmış. Ancak bana rüzgar gibi geldi. Ben Ankara da yaşıyorum. İnce bir kar maskesi takıyorum. Bazen kar maskesinin üstüne de sadece alnımı kapatan yün örgü bir parça takıyorum. Bir doktora gitseniz iyi olur. Geçmiş olsun.

6. Uğurcan İ.

Uğurcan İ. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Belki alakası yoktur ama gözlük kullanıyorsanız o da yapabilir arada benim ki de ağrıyor bisiklet üzerindeyken

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Kalitesiz gözlük kullanıyorsanız eğer, çok normal bu.
    Gözlüğün optik kalitesi düşük olduğu için, ortaya çıkan "kötü" görüntüyü beyin düzeltmeye çalışıyor. Bu da baş ağrısına neden oluyor. Özellikle gözleri hassas kişiler, bu konudan çok rahatsız oluyor.

8. Tevfik Tolga Beyendi

Tevfik Tolga Beyendi Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Alper Ku bence de (mevsim koşullarını da göz önüne alırsak) sinüzit gibi; bunu anlamanın da en kolay yolu; geniz akıntısı var mı yok mu; ona bakmak. Sinüzitte iyileşmeyen boğaz/bademcik rahatsızlıklarının ve kronik faranjitin en önemli nedeni geniz akıntısı. Doğal Olarak baş ağrısını da tetiklediğini düşünüyorum. Uzman değilim ama kendim de yaşadığım için tecrübeye istinaden yorum yapıyorum; yine de bol bol ılık su içmeni ve geceleri uyuduğun ortamı nemlendirmeni tavsiye ederim. Yine de devam ederse vakit kaybetme git doktora bence. Geçmiş olsun.

9. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Selam
    Nöroloji uzmanı olarak konuyu okurken yorum yapmadan geçmek olmazdı.
    Değerli forum üyelerimizin yaptığı tüm yorumlar baş ağrısı nedenleri arasında sayılmakta .Sizin baş ağrınızın yeri değerlendirilmeye alındığında frontal sinüslerin olduğu bölgede bir ağrı tarifleniyor.Sinüzit ağrısında hangi sinüsler tutulmuşsa değişmekle beraber geniz akıntısı öne eğilmekle ağrıda artış , kronik farenjitler akut alevlenmelerde ateş halikoyu kıvamlı akıntı da eşlik eder.
    Çözüm basit kulak burun boğaz dan muayene ve sinüs grafisi ile bakılır tespit edilir.Eğer sinüzit değilse tek taraflı baş ağrısı tetkik gerektirir daha ileri filmlerle bakılmasında fayda vardır.

Geçmiş olsun

ali bal ve Koray Uzun bunu beğendi.