Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet üzerinde vücut pozisyonu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mehmet Ergene tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    benim aklıma takılan bi konu var. bisiklet üzerinde otururken vücudun alması gereken şekil nasıl olmalı? benim biraz kamburum çıkıyor. sanki yanlış oturuyomuşum gibi geliyor ama değiştiremedim de. vücudun olması gereken bi pozisyon var mı yoksa nası rahat edersek öyle mi oturmalıyız?

2. Kadir Lighta

Kadir Lighta Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    evet kamburumuz çıkabilir bir yardım etseniz zaten pc başında yeterince kambur durdum xd

3. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    http://sohbetagi.net/wp-content/uploads/2011/05/rüyada-bisiklete-binmek.jpg

Resimdeki corratec tur bisikletine bakarsan adamın sırtının 45 derece öne eğimli ve dirseklerinin hafif kırık olduğunu farkedeceksin.Bence en sağlıklı oturuş şekli aynen böyle olmalı.
    Hiç aynanın veya vitrin camının karşısına geçip kendi oturuşunuza baktınızmı.Belki kadronuzun boyu size uygun değildir.

4. Mehmet Ergene

Seviye:
    boy 182
    kadro boyu 18"

ben dirsekleri bükmüyorum bisiklet üzerinde, muhtemelen ondan oluyor.

5. Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz Yeni Üye

Seviye:

Aydın Akyokus bunu beğendi.
  6. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Yabancıların bacakları uzun olduğu için onların kadrolarıyla bizde aynı boydaki birine uyan kadro farklı olmalı.Bizde sele ile gidon arası mesafe daha uzun tutulmalı bunuda seleyi mümkün olduğunca geri çekip uzun gidonuda öne doğru uzatmak ile yapabilirsiniz.Gidon yüksekliğide bence insandan insana farklı olmalı.Hatta gidonun iki elciği arasındaki mesafe bile insandan insana değişmeli.Hatta ve hatta elciklerin duruş açısınıda hiç hafife almamalısınız.

Kollarınızı kırmadan dümdüz tutarsanız bileklerinizdeki eklemler yoldaki sarsıntılardan dolayı zarar görebilir.Kollarınızı güçlendirip dirsekleri biraz kırık olarak sürmeyi başarabilirseniz sarsıntılar dirsekleriniz tarafından tampone edilir,bilekleriniz rahatlar.

Mehmet Ergene bunu beğendi.
  7. Mehmet Ergene

Seviye:
    benim de bacaklarım olması gerekenden biraz kısa. üst kısım uzun.
    fakat selenin ileri geri ayarı için pedala basmaya göre ayarlama yapılması gerek diye biliyorum.
    kolları hafif kırarak oturduğumda pozisyonum normale dönüyor gibi. bundan sonra kolları kırarak kullanmaya çalışacağım.
    teşekkürler bilgi için.

8. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Eski klasik tip geniş selelere omurga dik şekilde (klasik şehir bisikleti oturuş şekli)oturulabiliyorken yeni tip dar selelere dik oturduğunuzda poponuz acır.Dar seleler öne eğilerek sürmeyi gerektirirler.
    Bunuda yapabilmek için poponuzu geriye vererek oturmalısınız.Doğru açıda oturduğunuzda selenin sert yada yumuşak olmasının fazla önemli olmadığını göreceksiniz hatta yeni kullanıcı değilseniz sert selelerde daha rahat edeceksiniz.