Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Üstünde Dünya Turu

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet Üstünde Dünya Turu

Alman Jochen Bosch ile İsviçreli Nour Khadam bisikletle çıktıkları dünya turunda Antalya'nın Demre ilçesine ulaştı.(27), Almanya, Avusturya, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Arnavutluk ve Yunanistan'ı geçtikten sonra Türkiye'ye ulaştı.

Alman Jochen Bosch ile İsviçreli Nour Khadam bisikletle çıktıkları dünya turunda Antalya'nın Demre ilçesine ulaştı.

Almanya'nın Stutgart kenti yakınlarındaki Blaubauren beldesinden 30 Eylül'de bisikletiyle yola çıkan bilgisayar uzmanı Jochen Bosch (31) ile İsviçre'nin Cenevre şehrinden 25 Eylül'de bisikletiyle yola çıkan bar sahibi Nour Khadam

(27), Almanya, Avusturya, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Arnavutluk ve Yunanistan'ı geçtikten sonra Türkiye'ye ulaştı.

Ayrı zamanlarda, Çanakkale üzerinden Ege kıyılarını takip ederek Fethiye'ye gelen Bosh ve Khadam, burada tanışarak arkadaş oldu.
    Suriye'ye kadar birlikte yolculuk yapma kararı alan Bosh ve Khadam, yolculukları sırasında Antalya'nın Demre ilçesinde mola verdi. İki bisikletli, Noel Baba Müzesi, Myra Antik Kenti ve Myra Antik Kenti'ni gezdi.

Demre'ye kadar 5 bin kilometre yol yaptığını belirten Alman Jochen Bosch, 10 ay sonra gezisini Güney Afrika'da tamamlamayı planladığını söyledi. Bosch,

"Üniversite yıllarından beri bisikletimle bir gezi planlıyordum. Amacım, lüks bir gezi yerine, bisiklet üstünde değişik kültürleri, insanları ve ülkeleri görmek, tanımaktı. Değişik ülkelerden insanların yaşamlarını görmek istedim. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Türkiye'de, Türk insanının sıcak gülüşünü ve konukseverliğini gördüm" diye konuştu.

İsviçreli Noun Khadam ise, yaklaşık 1,5 ay sonra Suriye'de gezisini bitirmeyi planladığını söyledi.

13 Aralık 2011

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Paylaşım için saolun. Çok güzel bir paylaşım olmuş.

3. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Paylaşım için saolun.