Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Upgrade Etme Aşamasında Yardımlarınızı Bekliyorum...

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Alperen ERTEN tarafından paylaşıldı.

1. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İyi günler öncelikle merhaba konu yanlıs yerde olabilir baya bi baktım isteğime uygun olarak burayı buldum.

Elimde geotech neon var.Acera set dandik bi maşa alexrims x2100 marka jantlarım var.Bisikletimi upgrade etmeyi düşünüyorum ancak sizce bu kadro ile yola devam edilir mi ilk önce onu sormak istedim benim çok hosuma gidiyor kadrom..

Upgrade etmek istediğim parçalar:
    Maşa:Fiyat aralığım 100-300(Epicon olabilir ancak RoxShoxunda var 280tlye maşaları burada ciddi yardımlarınıza ihtiyacım var:)

Çekiş Takımları:3*7 Acera setim var.Ancak ben bunu en ekonomik şekilde 3*9 yapmayı düşünüyorum.Fiyata ön-arka aynakol,ruble-aktarıcı-zincir dahil olmasını istiyorumAceranın 9'lu sistemi olmadığı için heralde shimano da en düşük alivio var ancak sramda ne var bilmiyorum yardımlarınıza burada da muhtacım.(Shimano ve Sram Tekliflerine Açığım yani her 2 markada olabilir ekonomi önemli ve yokus dişlileri olacak yani aynakol küçük ruble büyük olacak illaha set olacak diye de bi kuralım yok mesela ruble başka aynakol başka olabilir ancak 3*9,yokuş sistemi ve ekonomik olması sartıyla)

Şimdiden yardımcı olacak abilerimize kardeşlerimize çok teşekkürler, Fethiye'den

2. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim fikrim havalı epicon modelini almanız yönünde.(Maşanızı en iyi ihtimallet xct veya xcm sayarak)Çünkü 300 liraya rock shox maşaları yaylı oluyor diye biliyorum.Epicon ile hem ağırlıktan tasarruf hem performans sağlarsınız.

Vites sistemi konusuna gelince forumda çoğu araştırmamda aldığım sonuç aceradan alivio ya geçilmez olduğudur.3*9 sistem için zaten vites kolları değişeceksin.

Tavsiyem

Alivio 9'lu sisteme oyumlu aynakol
    Sram x5 ve ya x7 arka arttırıcı.(Durumun varsa x7 tercihin olsun.)
    Sram x5 9 lu vites kolları
    9lu zincir , ruble.

Göbekleride değişeceksin.Jant setin hakkında bir bilgim yok.Bu yüzden sana jant konusunda yardımcı olamayacağım.

3. Cem Özkeser

Cem Özkeser Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Maşamı 3 hafta önce XCM V3'ten 2011 EPICON RLD'ye upgrade ettim. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. Fiyat - performans - ağırlık olarak alınabilecek en iyi maşalardan biri.