Bisiklet Turunun Efsanesi

Tepki
39
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir takip ettiğim iki Kanadalı kızın sitesini paylaşıyorum. Daha öncesinden California'dan Virginia Beach'e gittiler. (Amerikanın batı ucundan doğu ucuna ) Şu anda İstanbul-Nepal arasında ipek yolunu gidiyorlar. İstanbuldan başladıkları yolculuklarında şu an Kazakistandalar. Videolarıyla bloglarıyla takip edilmesi gereken bir çaba.

(link)
(link)

Scudo

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
İnsan böyle turları gördükçe çekip gidesi geliyor kendi turuna.

hakano

Daimi Üye
Tepki
316
@oktayduymaz

Facebook sayfasinda cok guzel fotograflar var. Paylastiginiz icin tesekkurler.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
"Şapka çıkarılacak" başarılar... Muhteşem kızlar...

"Bugün hava bulutlu..." veya "Dışarısı serindir..." dediğimiz günlerde hatırlamamız gereken bu belgeselleri paylaşımınız için teşekkürler. :in:

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Takdire şayan..

Paylaşım için teşekkürler.

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/168432_174619515916636_155212277857360_416308_1978892_n.jpg

Tepki
39
Bloglarında yaptıkları turlara ait videolar var. Uzun videolar ama bisiklete gönül veren insanların izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Nasıl bir kararlılık, hazırlık ve sabır gerektirdiğini gösteriyor insana.

Mehmet Sunar

Daimi Üye
Tepki
698
Bisiklet
Giant
@oktayduymaz

Hocam asalim artik bunlari. Biz de gittik biz de yaptik. Versinler bana da ayni destegi ve malzemeleri bir de vizeleri dünyayi iki kere dolasmazsam namerdim.. Üzerlerindeki kiyafetlerin hepsi gore gore eksi -35 dereceye kadar birsey olmuyor botlar hakeza ... bisikletleri 1500 eurodan asagi degil...Vize problemleri zaten yok.
Pasaport kontrollerinde bizim türkler kadar beklesinlerde görelim sunlarin bir coolness lerini !!!!! Gürkan Genc'in basina gelenlerden acaba 1000de 1i baslarina gelmis mi bunlarin ????

Saygilarla

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@mcsbenz

Her ne kadar soylediklerinizde haklilik payi olsa da, bu durum Kanadali kizlarin yaptigi turu,ortaya koydugu emegi taktir etmemek icin bir neden degildir bence.

tamer ulu

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Salcano
imrenmek elde değil resimleri gördükçe insanın hayalindeki yere gitmek geliyor

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar lütfen bu tip sitelere girdiğinizde,
sponsorlar üzerine tıklayıp açılmalarını sağlayınız.
Bu bile bir katkı olacaktır turu yapanlar için.

Mehmet'in görüşlerine bir ölçüde katılıyor olsam da,
"imkan meselesi değil insan meselesi" diyorum hala böyle turlar için.

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Helal Olsun Kızlara.Bravo

Yaşım 50 Şu zamana kadar bırakın böyle bir şey yapmayı,Şahsım adına konuşuyorum,daha bir İlden bir İle,yani Bisiklet'le Tur Yapmadım.

Ama İnsan Bunları Görünce İmreniyor Hevesi bir kat daha artıyor.Teşekkürler Kızlar..

Ayrıca Konuyu açan Arkadaşa ve Tüm Bisiklet sevenlere Saygı ve Sevgilerimle.

Hoşça Kalın...

perizag

Aktif Üye
Tepki
113
@Kadir Altuntaş

Sizin yariniz kadar yasim var . Ufak tefek turlar yaptim fakat dediginiz gibi bu tarz haberleri görünce insanin istahi kabariyor :) Umarim biz de birkac ülke geceriz bir gün bisikletle :)

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@oktayduymaz

Türkiye'de tecavüze uğrayıp öldürülmedilerse, muhtemelen TEM'i kullanmadıkları içindir :(

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
bir sorum olacak. uzun tura çıkanlar için günlük harcama giderleri ne kadardır acaba. yeme içme ve konaklama gideri olarak düşünülürse. cevabı özellikle turcu arkadaşlardan rica ediyorum.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@SALİH TUNÇKIRAN

Salih Bey bu baya değişken birşey. Mesela biz geçen yaz yaptığımız 800 km'lik turun ilk 2 günü fazlasıyla savurgandık günlük 30-40 TL civarında para harcamıştık fakat biraz frenleyince günlük 10-15 TL'ye bile birçok işinizi görebilirsiniz. Ayrıca turu gerçekleştirdiğiniz ülkeye göre de çok fark var. Karşılaştığımız 2 Hollandalı arkadaş vardı Avustralya'dan tura başlamışlar ve Hollanda'ya gidiyorlarmış. Doğudan batıya gittikçe maliyetin arttığını söylemişlerdi.

• Beğen
Tepkiler: SALİH TUNÇKIRAN