Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Turu (Tüm Sahil Şeridi)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Güven Güneş tarafından paylaşıldı.

1. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar.

Bu yazımı daha önce başka forumda da paylaştım burdada paylaşıp daha çok insana ulaşmayı düşündüm bunlara ek olarak yarın yola çıkacağım. aşağıdaki rotam zaman ve ilk turum olacağından açıkçası ne olur tam bilmiyorum ama hedefim en azından düşündüğüm yere kadar gitmek. Öncelikle kendimden ve bu turdan kısaca bahsedeyim. Akdeniz Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyorum..Uzun zamandır bisiklet kullanan birisi değilim bisikletimi alalı daha 1 ay oldu ve ondan önceki sahip olduğum bisikletin üstünden ise 10 yılı aşkın bi süre geçti.. doğrusu hep aklımda bisiklet almak vardı ama nedense bi türlü gerçekleştiremedim bunu taki geçen aya kadar aldıktan sonra bunca zamandır beklediğim için çok pişman oldum o küçükken duğduğum heyecanı mutlulugu tekrar yasadım.,bunun yanında yıllardır yine hep türkiye turu gerçekleştirmek istemişimdir görmediğim yerleri görmek yeni insanlarla tanışmak arkadaşlık etmek birazda olsa hayatlarına ortak olup hep hatırlayacagım güzel bir anım ve dostluğum olsun istemişimdir.. Bisikleti aldıktan sonra bunun yanında baya bi ekstra gideri oldu,heybe,bagaj,koruma,ışık vb gibi derken bi o kadar da bunlara para verdim. öğrenci olduğum için haliyle pek bi param da kalmadı. Bisiklet hayalimi gerçekleştirmiştim ama Türkiye turu hayalim ise paramın bitmesi üstüne yine yarım kalmıştı ertelemiştim. çünkü ben hep bu turu otobüsle gider otelde yatar gibi düşündüğümden başka zamana ertelemiştim ta ki sosyal ağlar ve forumlardan bazı insanların bisikletle türkiye hatta dünya turu yaptıklarını görünceye dek. bunlar bana ilham verdi 1 aydır araştırıyorum bu tura çıkan insanların yazılarını fotoğraflarını bu konuda ki düşüncelerini öğrendim. ve bunu gördükten sonra bende hazırlığa başladım.. ve bütün hazırlıklarım neredeyse bitti.bi kaç ufak sey dısında sanırım 4 5 güne kadar yola düşecegim. amacım gidebildiğim yere kadar gitmek ve görmek istediğim yerleri görüp buraların tadını çıkarmak. her ne kadar zaman sınırı koymasamda Üniversite eylülde açılacağı için ozaman kadar 7 8 hafta sürem var bu süre zarfında antalyada sahil şeridini takip ederek doğu karadeniz,zamanın ve gücüm kalırsada doğudan asagıya inip güneydoğuda görmek istiyorum. kısaca demiştim ama biraz uzun oldu sanki:) bunu yazma amacıma gelirsek ben buralardan geçerken benim gibi bu tura çıkmak isteyen yada bisiklet sever insanlarla tanısmak oturup konusmak muhabbet edıp tecrubelerınden yararlanmak ısterım.. Yolda olacagım ıcın ınternet erısımın kısıtlı olacak o yuzden rotamı ve numaramı verıyorum ısteyen arkadaslar arayabılırler eger benımde yardımcı olabılecegım bısey olursa seve seve elımden gelenı yaparım.. okudugunuz ıcın tesekkur ederım.

Güven 554 950 47 99

Antalya(çıkış)
    Kemer
    Finike
    Kalkan
    Fethiye
    Marmaris
    Datça
    Bodrum
    Didim
    Kuşadası
    İzmir
    Aliaga
    Ayvalık
    Ezine
    Çanakkale
    Tekirdağ
    İstanbul
    İzmit
    Düzce
    Zonguldak
    Amasra
    Sinop
    Samsun
    Ordu
    Trabzon
    Rize
    Hopa
    eğer buraya kadar gelebilirsem ve devam edersem diğer gideceğim yerleride güncel tutacağım.

https://twitter.com/eUykusuzz (burdan aktif olarak yer bildirimi yapacagım gittiğim yerlerde ki bisiklet severlerle buluşup tanışmak isterim)

2. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güven Güneş bunu beğendi.
  3. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    izmit düzce arası sakarya var. nasıl geçeceksiniz uçarak mı. Sakarya yı unuttuğunuz için ayıplıyoruz.

4. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gitmişken Kütahyayıda unutmayın , istanbul 'a geçisinizi rahatlatır veyahut eskişehire oradan geçebilirsiniz .. :)

5. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    hocam rotası trakya üzerinden...

6. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İstanbul'dan sonra Şile -Ağva - Zonguldak üzerinden kıyı rotasını takip etmenizi öneririim. Şimdiden iyi yolculuklar...

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Herkese şimdiden iyi turlar dilerim. Şahsi görüşüm, bu mevsimde kuzeyden güneye yapılacak bir turun daha rahat olacağı yönünde.
    Zira rüzgar genellikle poyraz eser, arkanızdan gelir. Güven Güneş, karşıdan esecek rüzgarlara hazırlıklı olun. :)

İyi pedallamalar.

8. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler:)
    turuma 3 gün önce akşam 5 gibi başladım şu anda fethiyedeyim bugun bıraz dinlendım ve bırcok orenyerını gezme fırsatım oldu.rotamı kabaca yazdım bazı sehırler arada kaynamıs olabılır :) ızmıre kadar gıttıkten sonra tekrar detaylı sekılde ınceleyıp rotamı yıne trakya ustunden guncelleyecegım. su ana kadar hıc ruzgar sorunu olmadı ta ki fethıyeye 20 km kalana dek cok zorladı.İstanbul'a yaklasınca bu onerınızde dıkkate alacagım :)

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  9. karamamba

karamamba Yeni Üye

Seviye:
    nezaman bodrumda olacaksın müsait olursam tanışmak isterim gezi hakkında bilgi almak isterim ..

10. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    6 ağustosa kadar Samsun'dayım, eğer ki gelirseniz misafirim olursunuz. Çay,çorba,yemek,muhabbet benden :) Görüşmek üzere.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Güven Güneş, temmuz ayı içinde Çanakkale'ye gelirseniz misafirim olursunuz.
    Hatta sonra gideceğiniz güzergahta ben de sizinle bi 50 km kadar pedallarım bahaneyle. :in:

:)

12. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mesajınızı bıraz gec gordum yoldayken foruma gırme sansım pek az sadece sosyal aglara gırme ımkanım var telefonumdan dolayı.bodrumu gectım su anda dıdımdeyım yarında kusadasına dogru yola cıkacagım bırdahakı sefere gorusmek dılegıyle..

13. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mesajınızı bıraz gec gordum yoldayken foruma gırme sansım pek az sadece sosyal aglara gırme ımkanım var telefonumdan dolayı.bodrumu gectım su anda dıdımdeyım yarında kusadasına dogru yola cıkacagım bırdahakı sefere gorusmek dılegıyle..

14. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    temmuzun sonu gibi canakkalede olmayı hedeflıyorum. geldıgım zaman sızınle tanısıp, memnunıyetle pedal cevırmek ısterım gorusmek dılegıyle..

15. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu güzel teklıfınız ıcın tesekkur ederım:) geldıgım zaman gorusmek dılegıyle..

16. omergozubuyuk

omergozubuyuk Üye

Adı:
    Ömer GÖZÜBÜYÜK
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    twitterdan güncelleme yaparmısınız

17. ismail soyalp

ismail soyalp Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İzmİrden sonra mersİne mİ dÖnÜ yaptiniz ne yapiniz? Bİlgİ alabİlİrmİyİm:::? Bu sene antalya-İzmİr arasi yapmayi dÜŞÜnÜyoruz da

18. Güven Güneş

Güven Güneş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,İzmire vardıktan sonra otobüsle mersine geçip oradan da mersin gaziantep turu yapmıştım.Antalya İzmir arası bol rampalı kumluca finike, kemer fethiye, dalaman köyceğiz ve didim söke araları rampasız ama bu genel yol içinde çok küçük bir kısım. Heryer tatil beldesi olduğu için bu arada kalacak yer sıkıntısı yok ama özellikle marmaris fethiye ve bodrum gibi yerlerde eşyalarına dikkat etmeni öneririm ve tenha yerlerde çadır kurmanı tavsiye ederim su anda ben aydıncık(mersin)deyım manavgat mersin turunu yapıyorum buradan bakabilirsin http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=127705