Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet turu hakkında

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında samet türk tarafından paylaşıldı.

1. samet türk

samet türk Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba, bir sorum olcaktı size ben önümüzdeki yaz bisiklet ile köye gitmeyi planlıyorum köy mesafesi 50km ama sadece çıkış 1600 rakım hesabını siz yapın. şuan için pekte iyi kondisyonum var sayılmaz önümüzdeki yaza kadar neler yapabilirim kondisyon açısından malum sadece rampa çıkıcam ve yanımda neler götürmeliyim yiycek olarak bisiklet parçası vs. olarak beni biraz aydınlatırsanız sevinirim

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mersinde Mbg turlarına katılmıştım,hafta sonu bir gezide Fındıkpınarına mı ne gidecektik 20 25 kmydi her halde çıkış; çıkmada sorun yok bırakın belli bir tempoyla gidiliyor'da son km'ler artık nefesim yetmedi.Bisiklete'de yeni başlamıştım uzun mesafe olarak.Yanına bol su almalısın,birinci vitesi pek kullanma arkayı 2 3'de kullan en düşük.1.vitesi çok dik yerlerde kullan.Sürekli çıkacağından çikolata vs şekerli yiyeceklerde al,Gözün kararabilir birde Mersinin sıcağı belli ara ara mola ver.Onun dışında yama takımını ve yedek iç lastiğini kesin götür.Her gün bisiklet sürüyorsan bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

3. samet türk

samet türk Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hocam bilginiz için sağolun. birde acaba ortalama bu tur kaç saat sürer çantamı sırtımda götürmeyi düşünüyorum sıkıntı olurmu acaba o zaman. birde kondisyonumu nasıl artırabilir yaza kadar 6-7 ay boyunca hatfada 2-3 gün sabah koşular yapsam artırabilirmiyim

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    3 4 saat garanti, ama dönüş yolunun verdiği zevk tartışılmaz:D Kaç saatte aşağı inersin bilemem:D.Hafta sonları Mersin Bisikletli Gezginlerin turlarına katıl vakit buldukça zaten bir iki aya tam açılırsın.Pazar günleri 50-100 km'lik turlara çıkıyorlar hafta içleride Yanılmıyorsam Salı perşembe günleri akşam turu yapıyorlar şehir içinde.Facebook'ta sayfayı bulabilirsin.Yerinde olsam bu gurubun hiç bir turunu kaçırmam:D Hızları zaten ortalama bir hız 25 30 km.

5. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    50 km uzun bir mesafe değil, sizi korkutmasın. sadece yokuş olması sizi zorlayacak. 1600 rakımı bir keresinde çıkmıştım, hatırlıyorum :) kötü bir gündü

kendinize güvenin en başta, çok da zor değil bu dediğiniz. önünüzde 6-7 ayınız varsa, sürebildiğiniz kadar bisiklet sürün her gün.
    koşu, size bisiklet anlamında illaki katkı sağlar.
    ciğerlerinizi açar, yokuş çıkarken çok tıkandığınız olacak çünkü. iyi ciğer antrenmanı olur koşu :)
    kilo vermenize de katkıda bulunur, koşu

son olarak, ortalamanıza 10km/saat desek, 5-6 saat sürecek bir yolculuk olacak sizin için. çok büyük bir çanta almayın bence, enerji verici barlar (snickers vs) enerji verici içecekler ve kuruyemiş(fındık olur badem olur antep fıstığı olur) size yeter bence.

yanınıza alacağınız aletler konusunda pek yardımcı olamaycağım çünkü yol bisikleti kullanıyorum. şahsen ben kendi bisikletime; yama seti, iç lastik,pompa,levye,ve anahtar seti alırdım. bunlar da pek fazla yer kaplamıyor, sele altı çantama bile sığıyor.

fazla yük almamaya çalışın bence yanınıza, hem yiyecek konusunda hem alet konusunda

6. samet türk

samet türk Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    teşekkürler hocam bilgilerin için